Serwis prasowy

Szybka i skuteczna interwencja. Bandyta w rękach strażników miejskich

Strażnicy miejscy ujęli agresywnego mężczyznę, który używając ostrego narzędzia groził sprzedawcy pamiątek w Sukiennicach, a następnie zaatakował funkcjonariuszy. Został obezwładniony i przekazany policji.

Zgłoszenie brzmiało „Na ławce siedzi kobieta, która jak twierdzi przebywa w tym miejscu od 3 dni. Nie ma co jeść, ani pić…”

Kolejny ,,nieużytek” zajmujący cenne miejsce w strefie płatnego parkowania odjechał na lawecie. W ramach akcji z Onet i RMF MAXXX „Donieś na wrak” dzisiaj usuwaliśmy pojazd z ul. Szlak. https://www.facebook.com/strazmiejskakrakow/

Jeden z mieszkańców os. Centrum C zgłosił nam, że przed chwilą widział opiekunów małych dwójki malutkich dzieci, którzy usiłowali kupić alkohol. Na miejsce został wysłany patrol i zastał opisaną parę przed kolejnym sklepem monopolowym. Od obojga wyczuwalna była mocna woń alkoholu. W wyniku ustaleń okazało się, że nie są rodzicami 2-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca. Kobieta oświadczyła, że dzieci chwilowo są pod ich „opieką”. Wezwano na miejsce policję, która przejęła postępowanie w tej sprawie.

Strażnicy miejscy znaleźli otwarty sejf z ważnymi dokumentami, kartami płatniczymi i innymi cennymi przedmiotami. Sejf porzucono na zieleńcu przy ul. Skotnickiej/Trockiego. Trwa postępowanie w sprawie.

Wczoraj na Rynku Głównym strażnicy podejmowali interwencję wobec śpiącego na ławce bezdomnego. Po wybudzeniu mężczyzna wyciągnął nowoczesny telefon komórkowy i zaczął udawać, że przez niego rozmawia. Zapytany, czy jest jego, odpowiedział, że kupił go za 20 zł od „znajomego z Plant”. Jak się później okazało, kilka dni wcześniej w centrum Krakowa skradziono torebkę wraz z tym telefonem. Strażnicy wezwali patrol policji, który przejął sprawę. Mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę w Jarosławiu.

Wczoraj na torze Moto Park w Krakowie odbyła się akcja „Bezpieczna droga na ferie z Michałem Kościuszko”. Projekt edukacyjny dla uczniów ze szkół podstawowych współorganizowała Straż Miejska Miasta Krakowa.

Wczoraj nasz patrol pełniący służbę na os. Kalinowym zauważył, że przy jednym ze sklepów, grupa kilku osób atakuje mężczyznę, używając do tego gazu pieprzowego. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku marketu. Na widok zbliżających się strażników, napastnicy zaczęli uciekać w różnych kierunkach. W wyniku podjętego pościgu ujęli jednego z agresorów. W trakcie późniejszych ustaleń okazało się, że osobą atakowaną był ekspedient, a ujęty, sprawcą kradzieży, który - jak zeznali świadkowie - miał także kierować groźby karalne w kierunku pracownika sklepu. 
Wezwana na miejsce policja przejęła całość sprawy.

Zgon przy ulicy Gutenberga

Ciało bezdomnego mężczyzny znaleźli dziś rano przy ulicy Gutenberga strażnicy miejscy. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

W weekend do jednego z naszych patroli pełniącego służbę w okolicy        ul. Franciszkańskiej/Plant Krakowskich podeszły kobiety, prowadzące nietrzeźwego mężczyznę, który ich zdaniem wymagał pomocy. Ponieważ mężczyzna nie mógł samodzielnie chodzić, mówił w sposób bełkotliwy oraz wyczuwalna była od niego woń alkoholu, strażnicy podjęli decyzję o przewiezieniu go do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Ważne
986
bezpłatny
numer alarmowy
Warto zobaczyć
POLECAMY