Serwis prasowy

Wczoraj na torze Moto Park w Krakowie odbyła się akcja „Bezpieczna droga na ferie z Michałem Kościuszko”. Projekt edukacyjny dla uczniów ze szkół podstawowych współorganizowała Straż Miejska Miasta Krakowa.

Wczoraj nasz patrol pełniący służbę na os. Kalinowym zauważył, że przy jednym ze sklepów, grupa kilku osób atakuje mężczyznę, używając do tego gazu pieprzowego. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku marketu. Na widok zbliżających się strażników, napastnicy zaczęli uciekać w różnych kierunkach. W wyniku podjętego pościgu ujęli jednego z agresorów. W trakcie późniejszych ustaleń okazało się, że osobą atakowaną był ekspedient, a ujęty, sprawcą kradzieży, który - jak zeznali świadkowie - miał także kierować groźby karalne w kierunku pracownika sklepu. 
Wezwana na miejsce policja przejęła całość sprawy.

Zgon przy ulicy Gutenberga

Ciało bezdomnego mężczyzny znaleźli dziś rano przy ulicy Gutenberga strażnicy miejscy. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

W weekend do jednego z naszych patroli pełniącego służbę w okolicy        ul. Franciszkańskiej/Plant Krakowskich podeszły kobiety, prowadzące nietrzeźwego mężczyznę, który ich zdaniem wymagał pomocy. Ponieważ mężczyzna nie mógł samodzielnie chodzić, mówił w sposób bełkotliwy oraz wyczuwalna była od niego woń alkoholu, strażnicy podjęli decyzję o przewiezieniu go do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Kilka dni temu nasz patrol udał się do jednego z mieszkań kamienicy przy ul. Pijarskiej na kontrolę jakości używanego paliwa. Jak się okazało, kobieta nie miała wymaganego certyfikatu, za co została przez strażników pouczona. Dysponowała natomiast dowodem zakupu węgla.

We wtorek ok. godz. 15:50 nasz patrol zauważył dwie osoby szarpiące się na wysokości placu Niepodległości.
Z relacji mężczyzny wynikało, że jest nieumundurowanym policjantem, który próbuje złapać złodziejkę płyty cd z V Komisariatu policji.

Prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący samochodem osobowym, którego dziś w nocy ujęli strażnicy miejscy. Jechał slalomem, często zmieniał pasy ruchu i nie potrafił utrzymać właściwego toru jazdy.

Strażnicy miejscy obezwładnili i przekazali policji nietrzeźwego Irlandczyka, krótko po tym, gdy uderzył w twarz jednego z nich. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Strażnik ze złamanym nosem trafił do szpitala.

43-letni krakowianin napadł dziś w nocy na kobietę. Uderzył ją pięścią w twarz, po czym rzucił się do ucieczki. Został ujęty przez strażników miejskich i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Ważne
986
bezpłatny
numer alarmowy
Warto zobaczyć
POLECAMY