Zaczepiał dziewczynkę. Został ujęty przez strażników i ochroniarzy

Strażnik miejski wraz z pracownikiem ochrony ujęli mężczyznę, który w pojeździe komunikacji miejskiej zaczepiał kilkunastoletnią dziewczynkę. Został obezwładniony, zakuty w kajdanki i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Do zdarzenia doszło dziś przed południem przy ulicy Kurniki. Obsługa sklepu spożywczego wezwała ochronę, w związku z awanturującym się mężczyzną, który zaczepiał przebywające tam dzieci. Gdy ochroniarze zjawili się w sklepie, okazało się, że mężczyzna już wyszedł i wsiadł do czekającego na przystanku autobusu.

Dosiadł się do kilkunastoletniej dziewczynki, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. Kiedy ochroniarze weszli do środka dziecko było przerażone, miało łzy w oczach. Wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz. Wtedy pojawili się strażnicy miejscy. Zaopiekowali się dziewczynką, uspokoili ją. Dowiedzieli się, że mieszka poza Krakowem i ustalili numer telefonu do jej ojca. Ten poinformowany o zdarzeniu zapewnił, że przyjedzie jak najszybciej na miejsce, by zabrać córkę. Po kilkunastu minutach dziecko trafiło pod jego opiekę.

W tym czasie ujęty mężczyzna wyrwał się pracownikowi ochrony i zaczął uciekać. Jeden ze strażników ruszył za nim w pościg i po chwili, z pomocą ochroniarza, obezwładnił go. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przekazany policji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY