Aktualności

XIII edycja Konkursu Graffiti „Ósemka w spray'u”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie graffiti "Ósemka w spray'u", którego Straż Miejska Miasta Krakowa jest współorganizatorem. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Mural w Parku Linearnym - część 2”.

Trwają wzmożone kontrole centrum

Strażnicy miejscy, jak co weekend prowadzili wieczorno-nocne kontrole centrum miasta. Ujawnili 320 wykroczeń, a w związku z tym nałożyli 242 mandaty karne, pouczyli 74 osoby, a w 4 przypadkach skierowali sprawę do sądu.

Pracowity weekend
2024-05-20

307 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych i sobotnich działań w centrum Krakowa i w Podgórzu. Funkcjonariusze zabezpieczali również placówki biorące udział w Nocy Muzeów oraz Marsz Równości. Było kolorowo i bardzo spokojnie. Nie zanotowano żadnych incydentów.

Słoneczna i bezpieczna majówka na Bagrach i Zakrzówku

Długi majowy weekend sprzyjał odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Mieszkańcy i turyści tłumnie odwiedzali parki miejskie i chętnie korzystali z ich walorów rekreacyjnych.

By zapewnić wszystkim spokój, porządek i bezpieczeństwo, strażnicy miejscy prowadzili działania kontrolne. I tak od 1 do 5 maja funkcjonariusze podjęli 623 interwencje na Bagrach /191/ i Zakrzówku /432/, które zakończyły się nałożeniem 401 mandatów karnych, pouczeniem 215 osób i skierowaniem 7 spraw do sądu.

Odznaka

Dzisiaj, podczas gali wręczenia nagród „Bezpieczny Kraków” Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski nadał odznakę "Honoris Gratia" komendantowi Straży Miejskiej Miasta Krakowa, w uznaniu jego zasług dla Krakowa i jego mieszkańców.

Justyna Trybała laureatką nagrody „Bezpieczny Kraków”

W tym roku nagrody zostały przyznane po raz dziewiętnasty. Przyznano je za wzorowe osiągnięcia dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem prezydenta Jacka Majchrowskiego, odbyło się dziś w Urzędzie Miasta Krakowa.

Ponad pół tysiąca wraków od początku roku

503 pojazdy nieużytkowane zostały usunięte z krakowskich ulic od początku 2024 roku. Mając na uwadze fakt, że strażnicy miejscy korzystają w tym celu z precyzyjnych, ale i często czasochłonnych przepisów, to jest to duża liczba.

Uwaga!
2024-04-18

Od poniedziałku 22 kwietnia br. ulegnie zmianie adres komendy Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Nowa lokalizacja: Al. Jana Pawła II 188, 31-982 Kraków.

W Krakowie oddychamy coraz lepszym powietrzem. Walka ze smogiem przynosi efekty

Najbardziej wymiernym rezultatem tej walki jest systematycznie malejąca liczba zgłoszeń wpływających do dyżurnych straży miejskiej. Do tego zdecydowana większość z nich dotyczy posesji i nieruchomości znajdujących się na terenie gmin ościennych.

Nagrody dla strażników miejskich za ratowanie życia ludzkiego

Z początkiem marca ratowali tonącego mężczyznę, a także kobietę, która chciała skoczyć z mostu. Dziś prezydent Jacek Majchrowski wręczył Marcinowi Gierkowi, Kamilowi Wojtoniowi, Kamilowi Rzońcy oraz Konradowi Rawińskiemu nagrody i listy gratulacyjne. W uroczystości wzięli udział: Sekretarz Miasta Krakowa – Antoni Fryczek oraz Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa – Jerzy Mądrzyk.