Aktualności

Nagroda „Bezpieczny Kraków” dla Jana LICHONIA

Starszy strażnik Jan Lichoń został tegorocznym laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”. Przyznano ją po raz czternasty za wzorowe osiągnięcia dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Wręczenie nagród odbyło się dziś w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał  laureatom okolicznościowe tableau oraz laptopy.

Rowerowe patrole wyruszyły w miasto

Szybko, skutecznie i ekologicznie! Strażników miejskich na jednośladach można spotkać na Plantach Krakowskich, bulwarach wiślanych, terenach zielonych i miejscach wypoczynku krakowian.

Nagrody dla aplikantów

Sekretarz Miasta Krakowa Antoni Fryczek oraz komendant Straży Miejskiej Adam Młot wręczyli dziś nagrody i upominki strażnikom, którzy swoją postawą zasłużyli na słowa uznania, a ich zachowanie powinno być wzorem do naśladowania. Miła uroczystość odbyła się w komendzie przy ulicy Dobrego Pasterza 116.

Kolejny Marsz Równości za nami

Kilkudziesięciu strażników miejskich i setki policjantów zabezpieczało dziś 15. Marsz Równości, który przeszedł ulicami Krakowa. Choć nie brakowało emocji, obyło się bez incydentów.

Strażnicy zwracali szczególną uwagę na infrastrukturę drogową, bramy, przejścia i podcienia. Dbali o spokój i porządek oraz udzielali informacji o utrudnieniach i zmianach w ruchu drogowym.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątkowy poranek w Katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz Krakowa, Małopolski, służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Po jej zakończeniu ze wzgórza wawelskiego wyruszył uroczysty pochód z udziałem polityków, służb mundurowych, mieszkańców i turystów.

Wiosenne kontrole placów zabaw

Od 21 marca do 12 kwietnia strażnicy miejscy skontrolowali 351 placów zabaw. Ujawniono 8 nieprawidłowości, 2 z nich już usunięto, w 6 przypadkach wydłużono czas na ich zlikwidowanie.

Podsumowanie sezonu grzewczego 2018/2019

4 841 palenisk domowych skontrolowali strażnicy miejscy w trakcie sześciomiesięcznych działań (październik 2018 – marzec 2019). Mimo, iż regularne kontrole dobiegły końca, mieszkańcy nadal mogą zgłaszać sygnały dotyczące spalania odpadów pod numer alarmowy 986.

Bezpieczna jazda na rowerze

Sezon rowerowy rozkręca się na dobre. Dlatego zwracamy uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie poruszania się rowerem, zarówno w mieście jak i poza nim. Rowerzysta, tak jak i pieszy jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwa wynikające z naruszania przepisów ruchu drogowego.

Fachowe wsparcie dla osób bezdomnych

Jednym z najważniejszych działań strażników miejskich w okresie zimowym była kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych. W tym roku nasze patrole wsparli lekarze oraz wolontariusze z Fundacji „Przystań Medyczna”.

Służby na wysokości zadania. Skuteczna walka o życie

Dzisiaj do naszego patrolu pełniącego służbę w Rynku Głównym podeszła kobieta i zgłosiła, że na schodkach  przy ul. Floriańskiej siedzi nietrzeźwy mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Strażnicy skierowali się we wskazane miejsce. Zastali tam patrol policji oraz opisanego mężczyznę, który w trakcie oczekiwania na transport zaczął się osuwać na ziemię. Jeden ze strażników podbiegł do niego, aby sprawdzić, co się dzieje, a wtedy okazało się, że ten przestał oddychać.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY