Aktualności

III edycja „Barometru Krakowskiego” za nami

Ankieterzy przeprowadzili w tym roku 1 496 wywiadów. Mieszkańcy oceniali między innymi warunki życia w Krakowie, wskazywali władzom miasta priorytetowe działania oraz podsumowywali ich działania.

Nowe narzędzia do kontroli środowiskowej

Straż Miejska Miasta Krakowa otrzymała pierwszy elektryczny samochód, spełniający wymogi ustawy o elektromobilności. Pojazd będzie służył do przewozu specjalistycznego sprzętu do kontroli środowiskowej. Dzięki urządzeniom stanowiącym jego wyposażenie, będzie możliwe prowadzenie pomiarów jakości powietrza w Krakowie, w tym pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10. Zakup samochodu został sfinansowany przez miasto z rezerwy budżetowej przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe.

Wystartowały kontrole spalania odpadów

Wraz z początkiem nowego sezonu grzewczego ruszyły kontrole domowych palenisk. Strażnicy miejscy sprawdzają czym krakowianie palą w piecach. Kontrole potrwają do 31 marca 2019 roku.

Akcja „Donieś na wrak” z RMF MAXXX i Onet zakończona

Od maja do września br. strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia 303 pojazdów nieużytkowanych. Kilkadziesiąt z nich zajmowało tak potrzebne miejsca w strefie płatnego parkowania.

Bezpieczna „Droga królewska”

Od lipca do września br. strażnicy miejscy prowadzili działania w ścisłym centrum Krakowa, mające na celu zapewnienie mieszkańcom i turystom spokoju, porządku oraz bezpieczeństwa. Pełnili służbę w patrolach pieszych, rowerowych i zmotoryzowanych.

Startuje „Akademia Barbakusa”

W najbliższą sobotę 29 września o godz. 10.00 w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” rusza organizowany przez Straż Miejską Miasta Krakowa cykl edukacyjnych spotkań dla najmłodszych pod nazwą „Akademia Barbakusa”.

Kontrole ruchu rowerowego

Strażnicy miejscy kontrolowali wczoraj ruch rowerowy w Krakowie. Tylko przez 2 godziny działań w kilku wybranych miejscach miasta ujawnili 83 wykroczenia popełnione przez rowerzystów. Nałożyli 42 mandaty karne na łączną kwotę 3 050 złotych, pouczyli 41 osób.

Uczniowie bezpieczni w drodze do szkoły

109 kontroli przeprowadzili strażnicy miejscy wokół krakowskich podstawówek w pierwszym tygodniu września. Zakończyli w ten sposób II etap corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  

Samoobrona dla kobiet. Bezpłatne zajęcia w straży miejskiej

Bohdan Bartnicki – instruktor sztuk walki i trener I klasy Karate poprowadzi bezpłatne treningi dla mieszkanek Krakowa. Zajęcia na sali gimnastycznej przy ulicy Dobrego Pasterza 116, będą się odbywać w każdy czwartek od 18.00 do 19.00. Obejmą praktyczną samoobronę z wykorzystaniem elementów dalekowschodnich sztuk walki oraz wiedzę psychologiczną dotyczącą odpowiednich reakcji oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Najmłodsi pod opieką strażników miejskich

Początek nowego roku szkolnego za nami. Pierwszy dzwonek, pierwsze lekcje, zebrania z dyrektorami, nauczycielami i codzienne obowiązki związane z bezpiecznym dotarciem dzieci do szkół na zajęcia.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY