Aktualności

Podpisz swoje dziecko! 3000 opasek dla dzieci

Kto choć raz stracił z oczu swoją pociechę w tłumie, ten wie, czym to pachnie… koszmar. Strach, stres, a dla dziecka być może trauma na wiele lat. Właśnie dlatego powstały opaski identyfikacyjne dla najmłodszych, dzięki którym kontakt z rodzicem jest prosty i szybki.

Spokojny i bezpieczny weekend nad Bagrami

40 strażników miejskich przez cały weekend dbało o spokój i porządek w rejonie zalewu Bagry. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 146 wykroczeń, nałożyli 134 mandaty karne na kwotę 9 990 złotych, przygotowali 2 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 10 osób.

Wieczorno-nocne kontrole w centrum miasta

36 strażników miejskich czuwało w piątek i sobotę nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 274 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 209 mandatów karnych na kwotę 23 750 zł, przygotowali 5 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 60 osób.

Z sercem na dłoni

Dwa patrole strażników miejskich oraz dwa zespoły pielęgniarsko-lekarskie odwiedziły ostatniej nocy osoby bezdomne oferując im pomoc. W trakcie 11-godzinnej służby z Fundacją „Przystań Medyczna” udało się dotrzeć do 62 miejsc i udzielić pomocy 40 osobom.

Przyjmowanie stron w SMMK

Szanowni Państwo,

informujemy, że w każdym oddziale Straży Miejskiej Miasta Krakowa uruchomione zostały specjalne punkty obsługi, w sprawach wymagających osobistego stawiennictwa w naszej jednostce (trwające czynności wyjaśniające, itp.) Mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo punkty te funkcjonują zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Informujemy też, że wstęp do oddziałów będzie możliwy z użyciem maseczki ochronnej (ewentualnie w inny sposób zasłonięte nos i usta) oraz po zdezynfekowaniu dłoni przy wejściu do budynku. 

Apel o rozsądne korzystanie z uroków wiosny

Przyroda szaleje, robi się coraz bardziej kolorowo, a do tego wszystkiego zbliżający się weekend ma być wyjątkowo słoneczny i ciepły. Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązują nas przepisy wprowadzone na czas epidemii.

Krótka historia z wędrującymi donicami

Samochody pozostawiane na dzikim parkingu obok wiaduktu  przy Prądnickiej spędzały sen z powiek okolicznym mieszkańcom  już od ubiegłego roku. Bywały dni, że jednorazowo stało tam nielegalnie blisko 120 aut.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bez tradycyjnego pochodu – w miejscach, gdzie co roku składano kwiaty i gdzie odbywały się uroczystości okolicznościowe, także i w tym roku złożono wieńce.

W imieniu Miasta i Rady Miasta Krakowa wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku Rejtana, nad Wisłą przy pomniku Polski Walczącej, przy Krzyżu Katyńskim oraz na placu Matejki, złożył strażnik miejski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto wprowadzone zostało na mocy ustawy z 2004 roku. Polska jest jedynym państwem, które ma dwie flagi – jedną z orłem, a drugą bez. W kraju wywieszamy biało-czerwoną, ale przedstawicielstwa dyplomatyczne za granicą posługują się flagą z godłem państwowym na górnym, białym pasie.

Dezynfekcja przynosi efekty. Współpraca strażników miejskich z naukowcami z UJ

Dezynfekcja miasta oraz ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców przynoszą pozytywne efekty w walce z SARS-CoV-2 – potwierdzają naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, którzy między 17 marca a 6 kwietnia analizowali obecność wirusa w 20 wybranych punktach Krakowa.  

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY