Aktualności

Podsumowanie 3 miesięcy obowiązywania uchwały antysmogowej

2406  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych trzech miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 138 wykroczeń, nałożyli 34 mandaty karne na kwotę 8 800 zł, przygotowali 100  notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 4 osoby.

Bezpieczny powrót. Nocne kontrole strażników i inspektorów ruchu MPK

Inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy prowadzili nocne działania w pojazdach komunikacji miejskiej, na przystankach, a także na pętlach tramwajowych. Kontrole odbyły się z piątku na sobotę.

W trosce o los osób bezdomnych

Zima zbliża się wielkimi krokami. Choć niektórym z nas ten okres kojarzy się z białym szaleństwem i nocą sylwestrową, to z pewnością są też tacy, dla których czas niskich temperatur oznacza walkę o przetrwanie. W poszukiwaniu dachu nad głową znajdują schronienie na terenach ogródków działkowych, w klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach czy kanałach ciepłowniczych. Niestety zwykle odmawiają jakiejkolwiek pomocy, ale nie możemy pozwolić by zostali całkiem sami.  

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 67 najlepsi!

W hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków odbył się finał XII edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, którego uczestnikami byli po raz drugi ósmoklasiści. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Blisko tysiąc pięćset kontroli w dwa miesiące

1 430 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 65 wykroczeń, nałożyli 19 mandatów karnych na kwotę 4 900 zł, pouczyli 3 osoby, przygotowali 43 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu.

Jerzy Mądrzyk nowym komendantem Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Dziś na pl. Wszystkich Świętych odbyły się uroczystości związane z przekazaniem obowiązków nowemu komendantowi Straży Miejskiej Miasta Krakowa Jerzemu Mądrzykowi. Prezydent Jacek Majchrowski podziękował dotychczasowemu komendantowi Adamowi Młotowi za dotychczasową prawie 7-letnią służbę.

101. rocznica wyzwolenia Krakowa

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze miasto w Polsce odzyskał niepodległość. Z tej okazji dzisiaj na Placu Niepodległości odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.

 

Wyróżnione za ratowanie życia

Prezydent Jacek Majchrowski i Komendant Adam Młot wręczyli dziś listy gratulacyjne oraz nagrody Magdalenie Szal oraz Magdalenie Motyl – dwóm strażniczkom, które pod koniec września uratowały mężczyznę z płonącej altany. Nasze bohaterskie dziewczyny odebrały wyróżnienia w gabinecie Pana Prezydenta.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pawła Zaborskiego

W poniedziałek 14 października br. w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer. Zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Fałszywy ,,alarm smogowy”?

Pierwsze wyniki przeprowadzonych od 1 września kontroli wskazują, że zdecydowana większość użytkowników palenisk stosuje się do obowiązującego zakazu spalania paliw stałych w Krakowie.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY