Aktualności

Po rzekomej wycieczce do Włoch chciał pograć w szachy na bulwarach?

Mężczyzna mieszkający przy ulicy Wielickiej wybrał się dziś w samo południe na Bulwar Czerwieński na... partyjkę szachów. Na pytanie strażników miejskich, czy zdaje sobie sprawę z obowiązujących obostrzeń odpowiedział, że to nie ważne i dodał, że… kilka dni temu wrócił z Włoch. Gdy na miejscu pojawił się wezwany patrol policji, okazało się, że jest poszukiwany przez organy ścigania.

Postawy godne najwyższego uznania!

Sylwia, Magda, Agnieszka, Jarek, Michał, Robert, Jarek i Wawrzyniec – to imiona strażników – wyróżnionych i nagrodzonych przez komendanta Jerzego Mądrzyka za wzorową służbę i etyczną postawę.

Służba w czasie epidemii

Za nami bardzo trudne dni. W czasie gdy większość z nas pozostaje w domach, służby na bieżąco dostosowują i modyfikują swoje działania, ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy i obostrzenia.

Uwaga! Zaostrzenie rygorów wychodzenia z domu!

Od dziś do 11 kwietnia br. obowiązywać będzie ograniczenie w zakresie poruszania się po mieście. Za złamanie rygorów grozi kara do 5 tys. zł. 

 

Dodatkowa deratyzacja

W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Krakowa ogłasza dodatkową akcję deratyzacji zgodnie z uchwałą Nr III/35/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków w terminie od 23 marca do 30 kwietnia 2020 r.

Komunikat Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa komendant Jerzy Mądrzyk podjął decyzję o maksymalnym ograniczeniu przyjmowania i realizacji zgłoszeń interwencyjnych.

Koronawirus - działania straży miejskiej

W związku z zagrożeniem występowania koronawirusa SARS-Cov-2 strażnicy miejscy będą od dziś zwracać szczególną uwagę na duże skupiska ludzi  – zwłaszcza młodzieży szkolnej, gromadzącej się w miejskiej przestrzeni (ulice, chodniki, place, parki, itp.).

Komunikat ws. zmian funkcjonowania Straży

Szanowni Państwo,


w związku z zagrożeniem występowania koronawirusa SARS- Cov-2, dbając o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w budynkach Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

6 miesięcy obowiązywania uchwały antysmogowej

5435  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w trakcie sześciomiesięcznych działań, w związku z obowiązującym od 1 września 2019 r. zakazem spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawniono 348 wykroczeń, nałożono 86 mandatów karnych na kwotę 21 800 zł, przygotowano 255  notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczono 7 osób.

Krótka historia pana Jana – bezdomnego z Polnych Kwiatów

Znamy go od wielu lat. Na swój dom wybrał starą altanę w lesie, z dala od głównej drogi, przystanków komunikacji miejskiej, sklepów. Utrzymuje się z zasiłku stałego, przelewanego mu na konto bankowe. Jak trzeba coś załatwić wsiada na rower, jedzie do lekarza, na pocztę, do banku. Zawsze świetnie sobie radzi, odmawiając jakiejkolwiek pomocy.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY