Aktualności

Nagrody dla strażników za ujęcie pseudo grafficiarzy

W ramach akcji ,,stop graffiti” trzech strażników oraz operator monitoringu zostało nagrodzonych przez Radę Dzielnicy I Stare Miasto za ujęcie pseudo grafficiarzy. Nagrody finansowe wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy I Stare Miasto Jan Hoffman oraz Przewodniczący Komisji Ochrony Zabytków i Środowiska Dzielnicy I Stare Miasto Jacek Balcewicz.

Kontrole podczas pandemii

Mając na uwadze bardzo trudną sytuację związaną z dużą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem, strażnicy miejscy prowadzą działania mające na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców.

Reprezentacja podstawówki nr 107 wygrała konkurs „Prawo i My”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 107 im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego z Oddziałami Integracyjnymi wygrali 19. edycję prestiżowego konkursu „Prawo i My”, organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa. Wielki finał z udziałem szkolnych reprezentacji odbył się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Straży Miejskiej

4 - 5 listopada w ICE Kraków odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Strażnik Miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników miejskich dziś i jutro.” Wydarzenie realizowane w formule hybrydowej otworzył prezydent Jacek Majchrowski. Honorowy patronat nad konferencją objął prof. dr hab. Jacek Popiel Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Wszystkich Świętych 2021 (podsumowanie)

Od 30 października do 1 listopada br. 302 funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Krakowa dbało o spokój, porządek i bezpieczeństwo wokół krakowskich nekropolii.

Jeszcze 53 i będzie 1000!

W wyniku działań strażników miejskich od początku roku 947 pojazdy nieużytkowane zniknęły z krakowskich ulic. Część z nich  trafiła na parking miejski, reszta została usunięta przez samych właścicieli.

Wszystkich Świętych 2021

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych szczególnych dniach będziemy odwiedzać groby naszych bliskich.Ze względów bezpieczeństwa oraz licznych ograniczeń w ruchu pojazdów w rejonach nekropolii sugerujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Pamiętajmy, że podczas podróży tramwajami i autobusami w Krakowie należy zakrywać usta i nos przy pomocy maseczki!

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Straży Miejskiej

W tym roku Straż Miejska Miasta Krakowa obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji podjęto decyzję o zorganizowaniu międzynarodowej konferencji pt. „Strażnik Miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników miejskich dziś i jutro.”

Walka ze smogiem priorytetem dla Krakowa

Obowiązująca od 1 września 2019 roku uchwała antysmogowa, a także konsekwentne działania informacyjne i edukacyjne miasta, okazały się bardzo skuteczne w walce o czyste powietrze. Bo to właśnie Kraków dał przykład całej Polsce, w jaki sposób zminimalizować skutki niskiej emisji, ograniczając problem czynnych palenisk węglowych. 

Działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Do końca tygodnia  trwa akcja „Wystarczy 1 metr” skierowana do kierowców. Funkcjonariusze wraz z inspektorami ruchu kontrolują, czy samochody zaparkowane wzdłuż ulic w centrum miasta, nie blokują przejazdu tramwajom.