Aktualności

Ponad 1000 pojazdów w jeden rok. Strażnicy miejscy „czyszczą” krakowskie ulice

Porzucone, zniszczone i zdekompletowane. Pojazdy nieużytkowane, zwane potocznie wrakami zajmują tak cenne miejsca parkingowe, a ponadto zagrażają środowisku. W 2020 roku, mimo szalejącej pandemii koronawirusa, strażnicy doprowadzili do usunięcia 1019 takich pojazdów. Dla porównania w 2019 roku było ich 969.

Ciepły gest
2021-01-19
Bulwersujące sceny w Rynku Głównym. Rowerzysta stratował gołębie

2 rozjechane gołębie to efekt szaleńczej jazdy na rowerze kuriera – dostawcy jedzenia, który w sobotnie popołudnie tak bardzo spieszył się do restauracji, że wjechał prosto w bezbronne ptaki. Dzięki operatorowi monitoringu straży miejskiej i szybkiej interwencji samych strażników młody mężczyzna odpowie za swoje skandaliczne zachowanie przed sądem.

Walka o życie zakończona sukcesem

Chwile grozy przeżył dziś 40-letni mężczyzna, który nieprzytomny leżał z głową w dół zakleszczony pomiędzy wiatą przystankową, a ławką. Tylko dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i błyskawicznie przeprowadzonej przez strażników miejskich reanimacji nie doszło do tragedii. Trafił do szpitala na obserwację.

Grudniowe kontrole domowych instalacji grzewczych

Strażnicy miejscy przeprowadzili w grudniu 330  kontroli. Ujawnili 11 wykroczeń, nałożyli 2 mandaty karne, przygotowali 6 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 3 osoby.

Apelujemy o rozwagę!

Pewnie większości z nas noc sylwestrowa kojarzy się z huczną zabawą i wystrzałem kolorowych fajerwerków. Warto jednak pamiętać, że o ile rozsądne (tj. bez uciążliwości dla innych) i bezpieczne używanie sztucznych, nie niesie za sobą konsekwencji prawnych, o tyle następstwa takich zabaw, mają duży wpływ na naszych czworonożnych przyjaciół, a także na środowisko.

Wesołych Świąt!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo zdrowia i wielu powodów do radości. Niech to będzie czas pełen miłości, spędzony w rodzinnym gronie, czas odpoczynku i refleksji.  

A z okazji Nowego Roku życzymy pomyślności, samych spokojnych i pogodnych dni oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Oby nadchodzący 2021 rok był dla Was i dla Waszych rodzin czasem radości, miłości i wzajemnego zaufania.  

Strażnicy i lekarze pomagają osobom bezdomnym

Straż Miejska Miasta Krakowa i Fundacja Przystań Medyczna kontynuują współpracę mającą na celu ochronę zdrowia i życia osób bezdomnych. Wspólne patrole złożone z doświadczonych strażników miejskich oraz lekarzy i wolontariuszy docierają nocami w te miejsca, w których przebywają osoby nieposiadające własnego dachu nad głową.

Listopadowe kontrole domowych instalacji grzewczych

Strażnicy miejscy przeprowadzili w listopadzie 439  kontroli. Ujawnili 14 wykroczeń, nałożyli 5 mandatów karnych w wysokości 800 zł, przygotowali 7 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 2 osoby.

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Mimo, iż czasy, w których spora część kierowców ostentacyjnie parkowała swoje auta na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych minęły bezpowrotnie, to jednak okazuje się, że problem nadal istnieje. A nieuprawnione zajmowanie tzw. kopert, to delikatnie rzecz ujmując – wyraz braku empatii.

 

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY