Aktualności

Oszuści podają się za wolontariuszy

W związku z pojawiającymi się informacjami o próbach prowadzenia nielegalnych zbiórek pieniędzy na rzecz osób głuchoniemych apelujemy o ostrożność i informujemy, że takie zdarzenia mogą wyczerpywać znamiona wykroczenia lub przestępstwa. W sytuacji jakichkolwiek podejrzeń co do legalności zbiórek, prosimy o zgłaszanie takich przypadków dyżurnym straży miejskiej pod numerem telefonu 986.

Rekrutacja na Inspektora w Wydziale Prawnym i Kontroli Wewnętrznej

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie realizacja zadań dotyczących w szczególności: redagowania pism, opracowywania stanowisk; przygotowywania, w zakresie zleconym, projektów aktów wewnętrznych regulujących funkcjonowanie jednostki; weryfikowania i opracowywania w zakresie zleconym zmian w obowiązujących przepisach; prowadzenia zleconych kontroli wewnętrznych i postępowań skargowych/wyjaśniających oraz opracowywania dokumentacji z tym związanej; realizacja innych zadań zleconych.

,,Bezpieczna Zebra''

Dzisiaj w ramach akcji „Bezpieczna Zebra’’ strażnicy miejscy kontrolowali ruch rowerowy w rejonie Błoń.  Ponieważ jednym z najczęstszych wykroczeń jest jazda jednośladami po „zebrze”, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na łamanie przepisu nakładającego obowiązek prowadzenia roweru przez przejście dla pieszych.

 

,,Front Malina” rozstrzygnięta

Zakończyła się kolejna edycja ,,Front Maliny”. W wyniku wspólnych działań „Pogromców Bazgrołów” oraz Straży Miejskiej pięć najbrzydszych elewacji wytypowanych przez mieszkańców zniknęło z mapy Krakowa.

Podziękowania za wzorową interwencję

,,Proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku oraz uznania za odwagę i determinację, które przyczyniły się do ujęcia niebezpiecznej osoby” – powiedział komendant Adam Młot wręczając dziś pracownikom firmy Solid Security oraz strażnikom miejskim listy gratulacyjne i dziękując im za zaangażowanie oraz sprawną i skuteczną akcję.

4 500 opasek dla najmłodszych!

Dzisiaj przy ul. Grodzkiej rozdawaliśmy opaski identyfikacyjne dla dzieci. Celem 5. edycji akcji było uświadomienie rodzicom, że taka opaska może zaoszczędzić im oraz ich pociechom niepotrzebnego stresu związanego z zawieruszeniem się malucha w tłumie.

Efektywne kontrole na krakowskim Kazimierzu

Strażnicy miejscy i policjanci kontrolowali przez cały weekend rejon Kazimierza. Ujawnili 220 wykroczeń polegających przede wszystkim na nieprawidłowym parkowaniu pojazdów oraz na nieuprawnionym wjeździe samochodów do strefy ograniczonego ruchu.   

Konkurs „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo” rozstrzygnięty

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu, zwyciężyli w X edycji konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, zorganizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Wielki finał imprezy odbył się dzisiaj w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Nagrody „Bezpieczny Kraków” rozdane

Jacek Gronowski - młodszy specjalista w Sekcji Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa Oddziału III Nowa Huta został tegorocznym laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”.

Znamy zwycięzców konkursu „Prawo i My”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 67 wygrali 17. edycję prestiżowego konkursu „Prawo i My”, organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY