Aktualności

Efektywne kontrole na krakowskim Kazimierzu

Strażnicy miejscy i policjanci kontrolowali przez cały weekend rejon Kazimierza. Ujawnili 220 wykroczeń polegających przede wszystkim na nieprawidłowym parkowaniu pojazdów oraz na nieuprawnionym wjeździe samochodów do strefy ograniczonego ruchu.   

Konkurs „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo” rozstrzygnięty

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu, zwyciężyli w X edycji konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, zorganizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Wielki finał imprezy odbył się dzisiaj w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Nagrody „Bezpieczny Kraków” rozdane

Jacek Gronowski - młodszy specjalista w Sekcji Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa Oddziału III Nowa Huta został tegorocznym laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”.

Znamy zwycięzców konkursu „Prawo i My”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 67 wygrali 17. edycję prestiżowego konkursu „Prawo i My”, organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa.

Szybka i skuteczna interwencja. Bandyta w rękach strażników miejskich

Strażnicy miejscy ujęli agresywnego mężczyznę, który używając ostrego narzędzia groził sprzedawcy pamiątek w Sukiennicach, a następnie zaatakował funkcjonariuszy. Został obezwładniony i przekazany policji.

Akcja „Donieś na wrak”. Uwalniamy kolejne miejsca postojowe

Halicka, Szlak, Paulińska, Piekarska czy Idzikowskiego – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnich dniach zwolniły się miejsca postojowe w strefie płatnego parkowania. Stało się tak w wyniku trwającej akcji „Donieś na wrak”, którą prowadzimy przy wsparciu radia RMF MAXXX i portalu Onet.

Koncentrujemy się głównie na strefie płatnego parkowania, ale wszystkie zgłoszenia od czytelników i radiosłuchaczy trafiają na konkretne oddziały, gdzie są realizowane.

Dla kogo ,,Front Malina''?

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Front Malina”. To wspólna akcja Pogromców Bazgrołów oraz straży miejskiej na najbrzydszą elewację w Krakowie.

Spośród zdjęć przesłanych od mieszkańców będziemy wybierać najbardziej szpecące fasady budynków. Pięć z nich rywalizować będzie o tytuł ,,Front Maliny”. Jej właściciel zostanie nagrodzony kilogramem kwaśnych cytryn.

Rowerem bezpiecznie po Krakowie

Wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”, którego celem było zwrócenie uwagi na bezpieczną jazdę rowerem.

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartkowy poranek w Katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz Krakowa, Małopolski, służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Po jej zakończeniu ze wzgórza wawelskiego wyruszył uroczysty pochód z udziałem polityków, służb mundurowych, grup rekonstrukcyjnych, mieszkańców i turystów.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem straży miejskiej

W tym szczególnym dniu wzięliśmy udział w biało-czerwonej sztafecie RMF FM, która w drodze z południa na północ Polski zatrzymała się w Krakowie. Komendant Adam Młot odebrał flagę przy Tauron Arenie i przewiózł ją radiowozem na Błonia. Tam przekazał flagę naszej znakomitej pływaczce Otylii Jędrzejczak. 

Byliśmy również w centrum miasta, gdzie zabezpieczaliśmy udaną próbę pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Ponad 2-kilometrową biało-czerwoną flagę rozwinięto od Barbakanu do Wawelu. Nasi funkcjonariusze czuwali nad spokojem i porządkiem w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Ważne
986
bezpłatny
numer alarmowy
Warto zobaczyć
POLECAMY