Aktualności

Bezpieczny powrót. Mandaty za alkohol i papierosy w nocnej komunikacji

Z piątku na sobotę po raz kolejny wraz z MPK S.A. przeprowadziliśmy akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerom podróżującym komunikacją nocną. Wspólne patrole rozpoczęły się o 20.00 i trwały do godz. 4.00.

Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

Odmowa przeprowadzenia kontroli paleniska przez strażników miejskich na jednej z posesji w Dębnikach stała się ostatnio tematem ożywionej dyskusji m.in. w mediach społecznościowych. Właściciel domu uznał, że nie ma takiego obowiązku, nawet wtedy, gdy na miejscu pojawili się wezwani przez strażników policjanci. 

4 miesiące obowiązywania uchwały antysmogowej

3325  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych czterech miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 206 wykroczeń, nałożyli 50 mandatów karnych na kwotę 13 300 zł, przygotowali 151  notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 5 osób.

Życzenia świąteczne Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, przepełniony miłością i rodzinną atmosferą. Niech te dni spędzone w gronie najbliższych napełnią Wasze serca spokojem i radością. Oby Waszym codziennym, trudnym obowiązkom, towarzyszyła zwykła ludzka przychylność i życzliwość.

A z okazji Nowego Roku życzę Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych spokojnych i pogodnych dni oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech ten nadchodzący 2020 rok będzie dla Was i Waszych rodzin czasem radości, miłości i wzajemnego zaufania. 

 

7 nowych radiowozów w straży miejskiej

Do Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Komendy Miejskiej Policji trafiły dziś nowe radiowozy. Środki na zakup 7 aut dla naszej jednostki w całości pochodziły z budżetu miasta. Całkowity koszt pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł: 1 124 289 zł.

Uroczyste przekazanie kluczyków i dowodów rejestracyjnych z udziałem Prezydenta Jacka Majchrowskiego, Komendanta Jerzego Mądrzyka i Komendanta Zbigniewa Nowaka odbyło się przed Urzędem Miasta.

Służby na wysokości zadania! Kolejny kopciuch zlikwidowany

Dzięki determinacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy i psychologa straży miejskiej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się doprowadzić do likwidacji kolejnego paleniska węglowego w Krakowie.

Strażnicy miejscy na deskach teatru

Sala teatralna w Krakowie pękała w szwach. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Adasia i groźnego Cyberbestiora. A wszystko za sprawą premiery spektaklu pt. „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora”, którego autorami i aktorami są krakowscy strażnicy miejscy. Premiera odbyła 10 grudnia w Teatrze Ludowym

Podsumowanie 3 miesięcy obowiązywania uchwały antysmogowej

2406  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych trzech miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 138 wykroczeń, nałożyli 34 mandaty karne na kwotę 8 800 zł, przygotowali 100  notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 4 osoby.

Bezpieczny powrót. Nocne kontrole strażników i inspektorów ruchu MPK

Inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy prowadzili nocne działania w pojazdach komunikacji miejskiej, na przystankach, a także na pętlach tramwajowych. Kontrole odbyły się z piątku na sobotę.

W trosce o los osób bezdomnych

Zima zbliża się wielkimi krokami. Choć niektórym z nas ten okres kojarzy się z białym szaleństwem i nocą sylwestrową, to z pewnością są też tacy, dla których czas niskich temperatur oznacza walkę o przetrwanie. W poszukiwaniu dachu nad głową znajdują schronienie na terenach ogródków działkowych, w klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach czy kanałach ciepłowniczych. Niestety zwykle odmawiają jakiejkolwiek pomocy, ale nie możemy pozwolić by zostali całkiem sami.  

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY