Aktualności

Zgłoś kopciucha
2019-02-11

Widzisz niepokojący dym? Podejrzewasz spalanie śmieci?

Zadzwoń pod 986 lub zgłoś przez aplikację ,,Powietrze Kraków” http://www.krakow.pl/aplikacje/206595,artykul,o_aplikacji.html

1 035 kontroli domowych palenisk w styczniu

Funkcjonariusze ujawnili 9 przypadków spalania śmieci. W związku z tym nałożyli 6 mandatów karnych, przygotowali 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 2 osoby. Ponadto za brak certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla nałożyli 6 mandatów karnych oraz pouczyli 19 osób.

Strażnicy i lekarze pomagają osobom bezdomnym

Straż Miejska Miasta Krakowa i Fundacja „Przystań Medyczna” rozpoczynają współpracę mającą na celu ochronę zdrowia i życia osób bezdomnych. Pierwszy wspólny patrol złożony z doświadczonych strażników miejskich oraz lekarza i wolontariusza wyruszy w najbliższą noc w miejsca, w których przebywają ludzie nie posiadający własnego dachu nad głową. Komendant Adam Młot zapowiada, że wspólne działania będą prowadzone cyklicznie.  

Ogień trawił budynek. Strażnicy miejscy pospieszyli z pomocą

W czwartek wieczorem w jednym z budynków przy ulicy Radzikowskiego wybuchł pożar. Pierwsi na miejscu byli strażnicy miejscy, którzy dostępnymi wokół materiałami i śniegiem podjęli próbę ugaszenia ognia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Szukała syna. Odnaleźli go strażnicy miejscy

Poszukiwanego przez rodzinę mieszkańca Gdańska odnaleźli wczoraj strażnicy miejscy. Zaopiekowali się przemarzniętym i zaniedbanym mężczyzną, po czym skontaktowali się z jego matką. Okazało się, że kobieta jeżdżąc po całej Polsce dotarła właśnie do Zakopanego. Poinformowała strażników, że niezwłocznie udaje się do Krakowa, by odebrać syna.

751 kontroli palenisk w grudniu

Strażnicy miejscy ujawnili 8 przypadków spalania śmieci. W związku z tym nałożyli 8 mandatów karnych na kwotę 1 600 złotych. Ponadto 23 mieszkańców nie posiadało certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla. Za te wykroczenie funkcjonariusze nałożyli 4 mandaty karne, pouczyli 19 osób.

Zima bardzo groźna dla osób bezdomnych

Niskie temperatury stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób dotkniętych problemem bezdomności, starszych, mieszkających samotnie, chorych oraz nadużywających alkoholu. Ich życie bardzo często zależy od naszej szybkiej reakcji, polegającej na powiadomieniu odpowiednich służb o człowieku potrzebującym pomocy.

Kontrole w Strefie Czystego Transportu

W minioną sobotę i niedzielę 24 strażników skontrolowało 1010 pojazdów wjeżdżających do Strefy Czystego Transportu. Funkcjonariusze ujawnili 331 kierowców nie mających uprawnień do wjazdu w strefę. Za niezastosowanie się do nowej organizacji ruchu pouczyli 330 kierowców. W jednym przypadku sporządzili notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu.

Dzięki pracy operatora monitoringu zatrzymano sprawcę potrącenia

Dzięki wielogodzinnej, żmudnej pracy operatora monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej Miasta Krakowa, zakończonej zidentyfikowaniem samochodu, który potrącił 22-letniego Kacpra, policja ustaliła, a następnie zatrzymała sprawcę wypadku.

Kraków przywitał 2019 rok

Sylwestrowa noc w Krakowie minęła bardzo spokojnie. W trzech różnych lokalizacjach - w Rynku Głównym, na placu Wolnica i w alei Róż bawiły się tysiące osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 109 strażników miejskich.  Nie odnotowano poważnych incydentów.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY