Aktualności

Wyróżnione za ratowanie życia

Prezydent Jacek Majchrowski i Komendant Adam Młot wręczyli dziś listy gratulacyjne oraz nagrody Magdalenie Szal oraz Magdalenie Motyl – dwóm strażniczkom, które pod koniec września uratowały mężczyznę z płonącej altany. Nasze bohaterskie dziewczyny odebrały wyróżnienia w gabinecie Pana Prezydenta.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pawła Zaborskiego

W poniedziałek 14 października br. w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer. Zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Fałszywy ,,alarm smogowy”?

Pierwsze wyniki przeprowadzonych od 1 września kontroli wskazują, że zdecydowana większość użytkowników palenisk stosuje się do obowiązującego zakazu spalania paliw stałych w Krakowie.

Wrześniowe kontrole zakazu spalania paliw stałych

592 paleniska skontrolowali strażnicy miejscy w pierwszym miesiącu obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawniono 19 wykroczeń, nałożono 8 mandatów karnych na kwotę 2 200 zł, pouczono 1 osobę, przygotowano 10 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu.

Rusza bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Zainteresowane Panie zapraszamy już 3 października o godz. 18.00 do naszej sali gimnastycznej przy ul. Dobrego Pasterza 116, gdzie odbędą się pierwsze zajęcia. Treningi będą się odbywać w każdy czwartek od 18.00 do 19.00. Obejmą praktyczną samoobronę z wykorzystaniem elementów dalekowschodnich sztuk walki oraz wiedzę psychologiczną dotyczącą odpowiednich reakcji oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.
Kurs poprowadzi Bohdan Bartnicki – instruktor sztuk walki i trener I klasy Karate.

Centrum Krakowa pod lupą służb

41 strażników i 16 policjantów czuwało nad zapewnieniem spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy. Funkcjonariusze ujawnili 274 wykroczenia. W związku z tym: nałożyli 158 mandatów karnych na kwotę 19 600 zł, przygotowali 17 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 99 osób.

Nocne patrole w centrum Krakowa

27 strażników i 15 policjantów pełniło służbę w ścisłym centrum miasta w miniony weekend. Działania obydwu służb miały na celu zapewnienie spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy.

Bezpieczny początek roku szkolnego!

Rejony 129 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkie nieprawidłowości zostały już usunięte.  

Od 1 września zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej od najbliższej niedzieli zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania węgla i drewna. Strażnicy miejscy, urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska rozpoczną intensywne działania. Do wiosny 2020 roku planowanych jest ponad 4,5 tysiąca kontroli palenisk.

28 lat służby dla Krakowa

W Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Adama Młota.

W gali z okazji 28-lecia istnienia naszej jednostki uczestniczyli również: Sekretarz Miasta Antoni Fryczek, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk, Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Szymon Strzelichowski, przedstawicie służb mundurowych, wojska, kościoła.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY