Aktualności

Mamy 30 wolnych etatów!

Polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganna opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej – to podstawowe wymagania jakie musi spełniać osoba ubiegająca się o pracę w straży miejskiej.

Krakowianie sprzątają po swoich psach

Ten bardzo pozytywny trend obserwują strażnicy miejscy w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dostrzegają zmiany w zachowaniach właścicieli czworonogów, którzy zaopatrzeni w woreczki coraz częściej schylają się, aby podnieść to, co pozostawił na spacerze ich pies.

 

„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja policji i straży miejskiej

Policjanci z krakowskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz z inspektorami ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

1 748 kontroli instalacji grzewczych w lutym

W drugim miesiącu tego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnili 27 przypadków spalania odpadów. Nałożyli 20 mandatów karnych na kwotę 2 950 złotych, pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 59 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

2 172 kontrole urządzeń grzewczych w styczniu

W pierwszym miesiącu 2018 roku, nasi funkcjonariusze ujawnili 13 przypadków spalania śmieci. Nałożyli 8 mandatów karnych na kwotę 1 050 złotych, pouczyli 4 osoby, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto pouczyli 90 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

 

1 574 kontrole urządzeń grzewczych w grudniu

Trzeci miesiąc naszych działań zamknęliśmy liczbą 1 574 kontroli spalania odpadów. Łącznie od października do grudnia wykonaliśmy już 70 procent planu zakładanego na obecny sezon grzewczy, czyli – 6 841 kontroli.

Nie wahaj się! Zostań strażnikiem miejskim

Masz polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganną opinię, uregulowany stosunek do służby wojskowej? Jeśli tak, to oferujemy Ci pewną i stabilną pracę.

Kraków wita Nowy Rok

104 strażników miejskich będzie zabezpieczało imprezy sylwestrowe na terenie miasta.

Funkcjonariusze będą interweniować w przypadkach ujawnienia: przestępstw, wykroczeń (w szczególności zakłócania spokoju i porządku publicznego), czynów o charakterze chuligańskim oraz zagrażających życiu i zdrowiu, osób łamiących przepisy ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

2 820 kontroli urządzeń grzewczych w listopadzie

W minionym miesiącu nasi funkcjonariusze ujawnili 28 przypadków spalania śmieci. W związku z tym nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 3 950 złotych, pouczyli 3 osoby. Ponadto pouczyli 85 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

W trosce o los osób bezdomnych

Dzisiaj w Pawilonie Wyspiańskiego odbyła się konferencja prasowa „Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym” z udziałem dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie Witolda Kramarza oraz komendanta Straży Miejskiej Adama Młota.

W trakcie spotkania przedstawione zostały główne działania MOPS i Straży Miejskiej Miasta Krakowa zaplanowane na zbliżający się sezon zimowy

Ważne
986
bezpłatny
numer alarmowy
Warto zobaczyć
POLECAMY