Aktualności

Podgórze pod lupą strażników

50 strażników prowadziło wczoraj działania kontrolno-prewencyjne na terenie Starego Podgórza i Dębnik. Celem kontroli było zapewnienie spokoju i porządku publicznego, a także wyegzekwowanie wprowadzonych ograniczeń w ruchu drogowym na wytypowanym terenie. Funkcjonariusze ujawnili 196 wykroczeń.

Mróz nie odpuszcza. Każdego dnia strażnicy miejscy odwiedzają do 100 bezdomnych

Siarczysty mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób w kryzysie bezdomności. Brak stałego i bezpiecznego schronienia sprawia, że bezdomni są narażeni na wychłodzenie, odmrożenia, a także na bezpośrednie zagrożenie życia. Właśnie dlatego, każdej zimy strażnicy miejscy zwiększają działania kontrole, by dotrzeć do wszystkich tych, którzy mogą potrzebować pomocy. Każdego dnia patrole straży miejskiej docierają do prawie setki osób, oferując im przewiezienie do ogrzewalni czy noclegowni. 

Nie daj się zjeść w świecie realnym i wirtualnym

Fundacja Profilogos wspólnie ze Strażą Miejską Miasta Krakowa oraz Strażą Miejską Myślenice, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, realizuje projekt profilaktyczny  dotyczący bezpiecznego korzystania z internetu. Celem projektu jest zwiększenie świadomości praw, reguł, zasad rządzących światem wirtualnym i realnym wśród dzieci i młodzieży.

Na zawsze w naszej pamięci

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas nasz Przyjaciel Andrzej Cupiał, strażnik miejski z oddziału III Nowa Huta.

Zimowe wyzwanie
2023-12-08

W ostatnich dniach spadły duże ilości śniegu. Dla właścicieli i zarządców nieruchomości powinien być to jasny sygnał, że właśnie przybyło im obowiązków.

Uczniowie SP nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej najlepsi!

W Tauron Arenie Kraków odbył się finał VI edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Wszystkich Świętych 2023 (podsumowanie)

Od 28 października do 1 listopada br. funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa dbali o spokój, porządek i bezpieczeństwo wokół krakowskich nekropolii. Podczas działań nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń.

105. rocznica wyzwolenia Krakowa

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze z dużych polskich miast odzyskał niepodległość. Z tej okazji dziś w Rynku Podgórskim odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie. Pod tablicą poświęconą Legionistom Podgórskim, a także przy pomniku na pl. Niepodległości w Podgórzu złożono kwiaty.

Wszystkich Świętych - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Już trzeci dzień trwa akcja straży miejskiej związana ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Póki co, nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń. Oby kolejne dni były równie spokojne!