Z naszego fb: Rozszarpany na śmierć

,,Za Kopcem Kościuszki w Lasku Wolskim znajduje się dwóch mężczyzn z dwoma chartami i jednym dużym psem. Przed chwilą zaatakowały sarnę, która leży bez ruchu. Czekam na miejscu, choć mężczyźni oddalili się w nieznanym kierunku. Mam ich zdjęcia, może to pomoże” - tak brzmiała treść zgłoszenia, które wczoraj wieczorem przyjął nasz dyżurny.

W okolicy Sowińca na strażników czekali świadkowie zdarzenia. Obok nich leżał zakrwawiony, pogryziony koziołek. Z ich relacji wynikało, że charty biegały bez smyczy i to one dotkliwie pogryzły zwierzę.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce specjalistów zajmujących się dzikimi zwierzętami, ale jak się okazało, na pomoc było już za późno. Obrażenia były zbyt rozległe i rogacz został uśpiony.

Wezwani na miejsce policjanci przejęli dalsze czynności w tej sprawie.

Apelujemy - pilnuj swojego czworonoga‼️

Przypominamy, że osoby wyprowadzające psy na spacer zobowiązane są do trzymania ich na smyczy, a psy rasy agresywnej, w nałożonym kagańcu.

Zwolnienie zwierzęcia ze smyczy jest dozwolone w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że opiekun ma możliwość sprawowania pełnej i bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem tj. zapewniając właściwą reakcję psa na komendę opiekuna.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY