Aktualności

Krótka historia pana Jana – bezdomnego z Polnych Kwiatów

Znamy go od wielu lat. Na swój dom wybrał starą altanę w lesie, z dala od głównej drogi, przystanków komunikacji miejskiej, sklepów. Utrzymuje się z zasiłku stałego, przelewanego mu na konto bankowe. Jak trzeba coś załatwić wsiada na rower, jedzie do lekarza, na pocztę, do banku. Zawsze świetnie sobie radzi, odmawiając jakiejkolwiek pomocy.

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze aplikanta w Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze aplikanta w Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

 

Strefy płatnego parkowania. 2650 ujawnionych wykroczeń w styczniu

Styczniowe kontrole w strefach płatnego parkowania pokazują, że próby unikania opłat za postój przez kierujących niestety są nadal na porządku dziennym.

92 wraki w miesiąc

Prawie setka pojazdów nieużytkowanych została usunięta z krakowskich ulic w styczniu br. W całym 2019 roku strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia 969 nieużywanych i zagrażających bezpieczeństwu aut.

Bezpieczny powrót. Mandaty za alkohol i papierosy w nocnej komunikacji

Z piątku na sobotę po raz kolejny wraz z MPK S.A. przeprowadziliśmy akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerom podróżującym komunikacją nocną. Wspólne patrole rozpoczęły się o 20.00 i trwały do godz. 4.00.

Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

Odmowa przeprowadzenia kontroli paleniska przez strażników miejskich na jednej z posesji w Dębnikach stała się ostatnio tematem ożywionej dyskusji m.in. w mediach społecznościowych. Właściciel domu uznał, że nie ma takiego obowiązku, nawet wtedy, gdy na miejscu pojawili się wezwani przez strażników policjanci. 

4 miesiące obowiązywania uchwały antysmogowej

3325  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych czterech miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 206 wykroczeń, nałożyli 50 mandatów karnych na kwotę 13 300 zł, przygotowali 151  notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 5 osób.

Życzenia świąteczne Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, przepełniony miłością i rodzinną atmosferą. Niech te dni spędzone w gronie najbliższych napełnią Wasze serca spokojem i radością. Oby Waszym codziennym, trudnym obowiązkom, towarzyszyła zwykła ludzka przychylność i życzliwość.

A z okazji Nowego Roku życzę Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych spokojnych i pogodnych dni oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech ten nadchodzący 2020 rok będzie dla Was i Waszych rodzin czasem radości, miłości i wzajemnego zaufania. 

 

7 nowych radiowozów w straży miejskiej

Do Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Komendy Miejskiej Policji trafiły dziś nowe radiowozy. Środki na zakup 7 aut dla naszej jednostki w całości pochodziły z budżetu miasta. Całkowity koszt pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł: 1 124 289 zł.

Uroczyste przekazanie kluczyków i dowodów rejestracyjnych z udziałem Prezydenta Jacka Majchrowskiego, Komendanta Jerzego Mądrzyka i Komendanta Zbigniewa Nowaka odbyło się przed Urzędem Miasta.

Służby na wysokości zadania! Kolejny kopciuch zlikwidowany

Dzięki determinacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy i psychologa straży miejskiej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się doprowadzić do likwidacji kolejnego paleniska węglowego w Krakowie.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY