Aktualności

Sprawdziliśmy, jest bezpiecznie!

Rejony 131 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkie nieprawidłowości zostały już usunięte.  

29 lat służby dla Krakowa

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Jerzego Mądrzyka.

Nocne kontrole centrum

125 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych 12-godzinnych działań w centrum Krakowa. Nałożyli 68 mandatów karnych na kwotę 8 700 złotych, sporządzili 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 56 osób.

Podpisz swoje dziecko! 3000 opasek dla dzieci

Kto choć raz stracił z oczu swoją pociechę w tłumie, ten wie, czym to pachnie… koszmar. Strach, stres, a dla dziecka być może trauma na wiele lat. Właśnie dlatego powstały opaski identyfikacyjne dla najmłodszych, dzięki którym kontakt z rodzicem jest prosty i szybki.

Spokojny i bezpieczny weekend nad Bagrami

40 strażników miejskich przez cały weekend dbało o spokój i porządek w rejonie zalewu Bagry. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 146 wykroczeń, nałożyli 134 mandaty karne na kwotę 9 990 złotych, przygotowali 2 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 10 osób.

Wieczorno-nocne kontrole w centrum miasta

36 strażników miejskich czuwało w piątek i sobotę nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 274 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 209 mandatów karnych na kwotę 23 750 zł, przygotowali 5 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 60 osób.

Z sercem na dłoni

Dwa patrole strażników miejskich oraz dwa zespoły pielęgniarsko-lekarskie odwiedziły ostatniej nocy osoby bezdomne oferując im pomoc. W trakcie 11-godzinnej służby z Fundacją „Przystań Medyczna” udało się dotrzeć do 62 miejsc i udzielić pomocy 40 osobom.

Przyjmowanie stron w SMMK

Szanowni Państwo,

informujemy, że w każdym oddziale Straży Miejskiej Miasta Krakowa uruchomione zostały specjalne punkty obsługi, w sprawach wymagających osobistego stawiennictwa w naszej jednostce (trwające czynności wyjaśniające, itp.) Mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo punkty te funkcjonują zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Informujemy również, że na terenie budynków Straży Miejskiej Miasta Krakowa obowiązują następujące ZASADY

Apel o rozsądne korzystanie z uroków wiosny

Przyroda szaleje, robi się coraz bardziej kolorowo, a do tego wszystkiego zbliżający się weekend ma być wyjątkowo słoneczny i ciepły. Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązują nas przepisy wprowadzone na czas epidemii.

Krótka historia z wędrującymi donicami

Samochody pozostawiane na dzikim parkingu obok wiaduktu  przy Prądnickiej spędzały sen z powiek okolicznym mieszkańcom  już od ubiegłego roku. Bywały dni, że jednorazowo stało tam nielegalnie blisko 120 aut.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY