Aktualności

Walka z wulgaryzmami i niszczeniem mienia

Wulgarne napisy i rysunki pojawiające się na elewacjach budynków oraz urządzeniach użyteczności publicznej trudno traktować jako formę sztuki. Jest to akt wandalizmu, którego najbardziej dotkliwym aspektem związanym z pojawieniem się nielegalnego graffiti jest zniszczenie mienia, a co za tym idzie ponoszenie przez właścicieli zdewastowanych powierzchni kosztów związanych z przywróceniem ich do stanu poprzedniego.

Bezpiecznie w drodze do szkoły

102 kontrole przeprowadzili strażnicy miejscy wokół krakowskich podstawówek.  Zakończyli w ten sposób II etap corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  

Kraków w czołówce zielonych miast Europy

Kraków wraz z Helsingborgiem, Sofią i Tallinem trafił do ścisłej finałowej czwórki, ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Finały konkursu oraz ceremonia, w trakcie której Komisja Europejska ogłosiła zwycięzców prestiżowej nagrody „Europejskiej Zielonej Stolicy 2023” i „Europejskiej Nagrody Zielonego Liścia 2022”, odbyły się w Lahti. Zwycięzcą konkursu został Tallin. Gratulujemy!

Bezpieczne wakacje nad Zalewem Bagry

664 wykroczenia ujawnili strażnicy miejscy podczas wakacyjnych kontroli Zalewu Bagry Wielkie. Działania prowadzone były codziennie, od czerwca do końca sierpnia i  realizowała je specjalnie oddelegowana do tego zadania grupa strażników. W sumie wykonano 344 ośmiogodzinne służby.

Sprawdziliśmy, jest bezpiecznie!

Rejony 125 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Ujawniono 3 drobne nieprawidłowości, do usunięcia których zobowiązano zarządców terenów.

30 lat służby dla Krakowa

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji  przy ul. Wł. Łokietka w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Jerzego Mądrzyka.

Wieczorno-nocne kontrole centrum

30 strażników miejskich czuwało w piątek i sobotę nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 182 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 145 mandatów karnych na kwotę 14 550 zł, przygotowali 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 36 osób.

 

 

Rusza kurs samoobrony dla kobiet

Już 2 września rozpoczynamy kolejny bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia obywać się będą w każdy czwartek od godziny 18, na sali gimnastycznej znajdującej się na terenie naszej komendy przy ul. Dobrego Pasterza 116.

Zapraszamy na „Połowinki Wakacyjne”

1 sierpnia w godz. 10.00-18.00, na terenie Centrum Rekreacji i Wypoczynku „PRZYLASEK RUSIECKI” wspólnie z Wydziałem Prewencji KWP w Krakowie, Komendą Miejską Policji, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, będziemy promować zasady bezpiecznego wypoczynku.

X edycja konkursu dla amatorów graffiti!

Warunkiem uczestnictwa w konkursie ,,Ósemka w sprayu” jest wypełnienie i nadesłanie karty zgłoszeniowej – w terminie do 13 września - wraz z projektem planowanego muralu. Powinien on przedstawiać rodzinę, młodzież, dzieci uprawiające popularne dyscypliny sportowe na tle przyrody.

Celem konkursu jest wspieranie sztuki street art jako jednego ze sposobów na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej, przełamywanie schematów myślenia o graffiti jako wyłącznie o wandalizmie, a nie o sztuce, a także odkrycie i promocja uzdolnionych osób.

Organizatorzy: Rada Dzielnicy VIII Dębniki, Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana, Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Krakowie, Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów, Straż Miejska Miasta Krakowa.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY