Akcja „Donieś na wrak”. Uwalniamy kolejne miejsca postojowe

Halicka, Szlak, Paulińska, Piekarska czy Idzikowskiego – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnich dniach zwolniły się miejsca postojowe w strefie płatnego parkowania. Stało się tak w wyniku trwającej akcji „Donieś na wrak”, którą prowadzimy przy wsparciu radia RMF MAXXX i portalu Onet.

Koncentrujemy się głównie na strefie płatnego parkowania, ale wszystkie zgłoszenia od czytelników i radiosłuchaczy trafiają na konkretne oddziały, gdzie są realizowane.

Akcja „Donieś na wrak”. Uwalniamy kolejne miejsca postojowe
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Przepisy

Na podstawie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym, straż miejska może usuwać pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub pojazdy, których stan wskazuje na to, że nie są używane, w przypadku pozostawienia ich w strefie zamieszkania, strefie ruchu, bądź na drodze publicznej.

Gdy pojazd jest zaparkowany na drodze wewnętrznej – nie ma podstaw, by go usunąć. Strażnicy rozmawiają wówczas z właścicielem i proszą go o doprowadzenie auta do stanu używalności lub usunięcie go z danego terenu (jeżeli strażnik stwierdzi, iż taki pojazd stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, w takim przypadku może doprowadzić do jego odholowania na parking miejski).

Wrak, nieużytek

W 2017 roku działania strażników rejonowych oraz funkcjonariuszy z sekcji ekologicznych doprowadziły do usunięcia 730 pojazdów nieużytkowanych. 588 aut usunęli sami właściciele (po interwencjach strażników), a 142 samochody zostały odholowane na parking miejski. 

Chcesz zgłosić pojazd nieużytkowany? Napisz: dawid.serafin@grupaonet.pl

Wrak, nieużytek

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY