Komunikat archiwalny

Grad złotych medali dla naszego strażnika.

Krakowski strażnik miejski Krzysztof Jawień po raz kolejny zdekla- sował rywali. Na 25-metrowej pływalni w Bielawie w trakcie
XII Międzynarodowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu Masters nasz funkcjonariusz zdobył aż pięć złotych medali oraz jeden medal srebrny w kategorii wiekowej 40-44 lat.

Na pierwszym miejscu podium stanął za wyścigi na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem klasycznym , 200 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem zmiennym, natomiast na drugim miejscu podium stanął za wyścig
na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Pływacy rywalizowali w 24 konkurencjach w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach 50, 100, 200m.
W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 122 zawodników
i zawodniczek z 33 klubów.  Uzyskane wyniki dobrze wróżą naszemu strażnikowi –  obecnie jest on bowiem w trakcie przygotowań do kolejnych mistrzostw, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Szczecinie.

• Krzysztof Jawień – krakowianin, żonaty, dwoje dzieci: córka Wiktoria i syn Oskar, na co dzień pracuje jako specjalista w nowohuckim oddziale Straży Miejskiej Miasta Krakowa (na służbie od 1997 roku). Od IV klasy Szkoły Podstawowej uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej, gdzie trenował pływanie pod okiem trenera Mariana Tomanika. Swoje losy związał również z ratownictwem wodnym i w 1988 r otrzymał stopień młodszego ratownika wodnego. Na koncie ma setki medali, tytułów i wyróżnień w pływaniu.