Nowe zasady parkowania przy Błoniach

Uwaga kierowcy! Przypominamy, że od 1 lutego zmieniły się zasady parkowania na al. 3 Maja. Zakaz zatrzymywania się obowiązuje w dni robocze w godzinach od 9 do 17 na odcinkach od skrzyżowania z aleją Focha do ul. Oleandry oraz od Reymana do okolic ul. Piastowskiej. Na odcinku wzdłuż Parku Jordana zasady parkowania nie zmieniły się.

Nowe zasady parkowania przy Błoniach
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Z pierwszych obserwacji wynika, że kierowcy bez problemu stosują się do nowego oznakowania na odcinku od ul. Reymana do Cichego Kącika. Więcej przypadków parkowania niezgodnie z obowiązującymi zasadami jest na odcinku bliżej alei Trzech Wieszczów.

 

Przypominamy, że o przygotowywanych zmianach mieszkańcy Krakowa byli informowani co najmniej od kilkunastu dni. Obszerna informacja na ten temat pojawiła się m.in. na stronie internetowej i Facebooku zarządcy drogi (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu).

Co więcej, Straż Miejska Miasta Krakowa włączyła się aktywnie w kampanię informacyjną. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze przez trzy dni rozdawali kierowcom specjalne ulotki informujące o zbliżających się zmianach. Ulotki były również pozostawiane za wycieraczkami zaparkowanych aut. Kierowcy mieli więc czas by zapoznać się z nowym oznakowaniem, które zaczęło obowiązywać wraz z początkiem lutego.

W poniedziałek, 2 lutego strażnicy miejscy patrolowali teren objęty nową organizacją ruchu. Założyli łącznie 21 blokad, ale jedynie w dwóch przypadkach wypisali mandaty karne, w pozostałych stosując pouczenia. Przy okazji interwencji strażnicy miejscy informowali kierowców o zmienionych zasadach parkowania oraz o miejscach gdzie można pozostawić pojazd. ZIKiT i Straż Miejska będą obserwować zachowania parkujących i jeśli w najbliższych dniach ilość źle zaparkowanych samochodów nie zmniejszy się, przeprowadzona zostanie dodatkowa akcja informacyjna.

Funkcjonariusze nadal będą prowadzić działania o charakterze prewencyjnym, będą jednak reagować w zdecydowany sposób wobec kierowców notorycznie lub w rażący sposób dopuszczających się naruszenia przepisów.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Kordys
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY