Aktualności

Juwenaliowe szaleństwa w Krakowie

To była zwariowana, ale kulturalna zabawa. Setki fantazyjnie przebranych żaków przeszły dziś przed południem ulicami Krakowa.

Kaczym chodem po Krakowie

Kacza mama i jej dziesięcioro dzieci spacerowało dziś rano ulicą Twardowskiego. Zagubione i mocno przestraszone towarzystwo zwróciło uwagę przechodnia, który szybko chwycił za telefon i wykręcił numer – 986. Swoje obserwacje przekazał dyżurnemu straży miejskiej w Podgórzu. Ten bez wahania wysłał na miejsce patrol.

Zostań strażnikiem miejskim

Straż Miejska  Miasta Krakowa prowadzi nabór na 20 etatów (stanowisko aplikant). Czekamy na osoby sprawne, aktywne, kreatywne, które odnajdą się pełniąc służbę na rzecz Krakowa i jego mieszkańców.
 

Dwaj wandale ujęci w centrum Krakowa

Zniszczone elewacje kilku kamienic oraz kontenery do segregacji odpadów to efekt rajdu wandali po Starym Mieście. Dwaj sprawcy dewastacji zostali ujęci przed 6 rano dzięki szybkiej interwencji strażników miejskich, którzy zostali powiadomieni przez czujnego mieszkańca. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono farby w spreju, którymi prawdopodobnie nanoszone były pseudokibicowskie napisy. Na miejsce wezwano policję, której przekazano ujętych mężczyzn.

Aktywna majówka ze Strażą Miejską

Konkursy profilaktyczne, szkolenie z bezpieczeństwa na drodze oraz pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki i prezentacja technik interwencyjnych to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich krakowian w minioną niedzielę na Błoniach. W przygotowanie aktywnej majówki dla mieszkańców, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, włączyło się kilkudziesięciu krakowskich strażników miejskich.

224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Hugona Kołłątaja i uroczysta Msza święta odprawiona w Katedrze Wawelskiej w intencji Ojczyzny, rozpoczęły w niedzielny poranek obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Kolejny sezon kontroli pieców za nami

Krakowscy strażnicy miejscy od 2009 roku prowadzą kontrole spala- nia odpadów.  Z roku na rok rośnie liczba podejmowanych przez nas interwencji. Także w minionym sezonie grzewczym (trwającym 
od 1 listopada 2014 do 31 marca 2015) nasi funkcjonariusze sprawdzali czy śmieci nie trafiają do instalacji grzewczych.

Ognisko kwietniowe pod czujnym okiem służb

Było cicho i spokojnie. Młodzi ludzie rozpalali ogniska i grille, ale po krótkiej zabawie znikali z terenu Zakrzówka. Tak najkrócej można opisać tegoroczne ognisko kwietniowe, które w minioną sobotę zabezpieczało sześćdziesięciu strażników miejskich i ponad stu policjantów.

Bazgrołów w Krakowie znowu ubyło

Krakowianie tłumnie włączyli się w sobotnią akcję zamalowywania bazgrołów przy ulicy Mackiewicza. Szpecące napisy w ekspresowym tempie znikały z kiosków, altan śmietnikowych i elewacji budynków. Wydarzenie to efekt współpracy inicjatywy „Pogromcy Bazgrołów”, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie,  Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Prądnik Biały Wschód.

V Gala Bezpiecznego Przedszkolaka

Blisko 200 dzieci z terenu Starego Miasta wzięło udział w V Gali Bezpiecznego Przedszkolaka, która odbyła w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Chmielowskiego. Wydarzenie jest podsumowaniem programu profilaktycznego realizowanego przez krakowskich strażników miejskich. Kolejne edycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem małych uczestników.

 

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY