7 nowych radiowozów w straży miejskiej

Do Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Komendy Miejskiej Policji trafiły dziś nowe radiowozy. Środki na zakup 7 aut dla naszej jednostki w całości pochodziły z budżetu miasta. Całkowity koszt pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł: 1 124 289 zł.

Uroczyste przekazanie kluczyków i dowodów rejestracyjnych z udziałem Prezydenta Jacka Majchrowskiego, Komendanta Jerzego Mądrzyka i Komendanta Zbigniewa Nowaka odbyło się przed Urzędem Miasta.

7 nowych radiowozów w straży miejskiej
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

- Policja i Straż Miejska to służby, które zawsze ściśle ze sobą współpracują. Tym bardziej cieszę się, że dziś przekazujemy radiowozy dla obydwu. Mam nadzieję, że nowe auta będą dobrze służyć nie tylko policjantom i strażnikom, ale też mieszkańcom - mówił prezydent Jacek Majchrowski. 

- Uroczystość przekazania nowych radiowozów jest doskonałą okazją do złożenia podziękowań na ręce Pana Prezydenta – za życzliwość i wieloletnie wsparcie dla naszej jednostki. Nowe, nowocześnie wyposażone pojazdy będą wykorzystywane do codziennych zadań patrolowo interwencyjnych, związanych przede wszystkim z przewozem osób nietrzeźwych, potrzebujących pomocy, czy ujętych sprawców wykroczeń. Natomiast samochód terenowy będzie wykorzystywany przez Wydział Dowodzenia w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowych m.in. do przewożenia sprzętu i urządzeń z magazynu przeciwpowodziowego do miejsc niedostępnych dla zwykłych aut – powiedział komendant Jerzy Mądrzyk.

6 samochodów Ford Transit Connect

Auta zostaną rozdysponowane pomiędzy 4 oddziały (3 z nich trafią do oddziału Śródmieście; po jednym otrzymają oddziały: Podgórze, Krowodrza, Nowa Huta).

Ford Ranger

Ze względu na swój terenowy charakter oraz specjalistyczne wyposażenie wykorzystywany będzie przede wszystkim w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowych w mieście, a także do wszelkich interwencji, gdzie dojazd zwykłym pojazdem będzie niemożliwy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY