Aktualności

„Czysty Kraków - Stop Bazgrołom” - pakt przeciwko wandalom

Straż Miejska Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji
w Krakowie oraz inicjatywa społeczna „Pogromcy Bazgrołów” podpisały porozumienie o współpracy. Celem akcji jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu i nielegalnemu graffiti.

W trosce o czystość na ulicach Krakowa

Dobre warunki pogodowe sprawiły, że sezon budowalny trwa w najlepsze. Niestety w niektórych rejonach Krakowa widać to także na ulicach, przy których prowadzone są inwestycje. W wielu przypadkach samochody ciężarowe opuszczające place budów zanieczyszczają bowiem drogi błotem. Krakowianie zgłaszali już swoje zastrzeżenia między innymi do stanu nawierzchni m.in. ul. Bagrowej, Cystersów czy Balickiej.

Słuchaczka Radia Kraków pomogła w skutecznej interwencji

„Z kamienicy przy alei 29 Listopada sypie się tynk, mam nadzieję, że nikomu na głowę. Codziennie tamtędy ludzie chodzą setki razy, a ruina nie ma siatek zapobiegających spadaniu gruzu na przechodniów” – pisała niedawno do Radia Kraków pani Anna.

Uczniowie nagrodzeni za uczciwość

Cała historia swój początek ma ponad dwa tygodnie temu, kiedy to grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 98 spotkała się w Parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. W trakcie zabawy, jeden z chłopców znalazł  w trawie telefon komórkowy. -  Od razu zaproponowałem kolegom, żebyśmy odnieśli go do oddziału straży miejskiej, który codziennie mijam  idąc do szkoły. Wiedziałem, że strażnicy będą wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji – wspomina uczeń Wiktor Waligóra.Dodaje, że nie mógł postąpić inaczej, gdyż tak został wychowany.

Niebawem poznamy nowych strażników miejskich

Rada Miasta Krakowa poprzedniej kadencji podjęła uchwałę dotyczącą kierunków rozwoju Straży Miejskiej Miasta Krakowa na najbliższe lata.  W ślad za tym tegoroczny budżet naszej jednostki umożliwia zwiększenie zatrudnienia do poziomu 480 osób
(w SMMK pracują teraz łącznie 444 osoby).

Pomnik przyrody ucierpiał na Ruczaju

Samowolna pielęgnacja zieleni przy ulicy Zachodniej została przerwana przez strażników miejskich. Niestety przed przybyciem patrolu, dąb będący pomnikiem przyrody, stracił kilka gałęzi. Mężczyzna, który przy pomocy piły spalinowej, prowadził wycinkę twierdził, że działa na zlecenie jednej ze spółdzielni mieszkaniowych.

Podejrzany o kradzież i próbę włamania nie uciekł daleko

Przed czwartą rano funkcjonariusze straży miejskiej zostali poproszeni o podjęcie interwencji przy ulicy Grzegórzeckiej. Zgłaszająca kobieta twierdziła, że w sąsiednim budynku dochodzi do próby włamania.

Strażnicy miejscy udaremnili próbę samobójczą

Wczoraj wieczorem strażnicy miejscy przejeżdżali radiowozem przez Most Grunwaldzki. W pewnym momencie dostrzegli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Stał obok barierki, wychylał się poza nią, aż wreszcie przeszedł na drugą stronę.

Straż Miejska i MPK pomagają razem

Dzięki błyskawicznej akcji krakowskich strażników miejskich, kierowcy autobusu oraz dyspozytorki MPK udało się zapobiec tragedii. Cztery osoby, które sprawnie zorganizowały pomoc dla chorego mężczyzny, za swoją postawę otrzymały listy z wyrazami uznania od szefów obu miejskich jednostek.

Krakowski strażnik miejski najlepszy w Polsce.

Krzysztof Jawień, strażnik miejski z Oddziału III Nowa Huta, ratownik wodny i Mistrz Polski w pływaniu, opowiada dlaczego od 17 lat z dumą nosi mundur i pomaga mieszkańcom Krakowa.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY