Koronawirus - działania straży miejskiej

W związku z zagrożeniem występowania koronawirusa SARS-Cov-2 strażnicy miejscy będą od dziś zwracać szczególną uwagę na duże skupiska ludzi  – zwłaszcza młodzieży szkolnej, gromadzącej się w miejskiej przestrzeni (ulice, chodniki, place, parki, itp.).

Koronawirus - działania straży miejskiej
Fot. www.pixabay.com

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zgodnie z komunikatami rządowymi funkcjonariusze będą informować takie osoby, że aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, który jest śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność, powinny w tym wyjątkowym okresie pozostać w domach.

Przypominamy również, że:

  • uczniowie, osoby przebywające na zewnątrz powinny zachować odległość od osób, które kichają i kaszlą – GIS zaleca, aby odsuwać się na co najmniej 1,5 metra od osób, które mają objawy zakażenia, takie jak katar, kaszel, gorączka,
  • należy chronić innych podczas kichania i kaszlu – usta i nos należy zakrywać chusteczką lub zgiętym łokciem. Taką chusteczkę należy jak najszybciej wyrzucić do zamkniętego pojemnika na śmieci, a ręce dokładnie umyć wodą z mydłem,
  • same ręce należy często myć, używając do tego celu ciepłej wody z mydłem. Można też dezynfekować dłonie specjalnymi płynami na bazie alkoholu. Ważne jest, aby stężenie alkoholu wynosiło minimum 60%.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY