Aktualności

Ognisko kwietniowe pod czujnym okiem służb

Było cicho i spokojnie. Młodzi ludzie rozpalali ogniska i grille, ale po krótkiej zabawie znikali z terenu Zakrzówka. Tak najkrócej można opisać tegoroczne ognisko kwietniowe, które w minioną sobotę zabezpieczało sześćdziesięciu strażników miejskich i ponad stu policjantów.

Bazgrołów w Krakowie znowu ubyło

Krakowianie tłumnie włączyli się w sobotnią akcję zamalowywania bazgrołów przy ulicy Mackiewicza. Szpecące napisy w ekspresowym tempie znikały z kiosków, altan śmietnikowych i elewacji budynków. Wydarzenie to efekt współpracy inicjatywy „Pogromcy Bazgrołów”, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie,  Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Prądnik Biały Wschód.

V Gala Bezpiecznego Przedszkolaka

Blisko 200 dzieci z terenu Starego Miasta wzięło udział w V Gali Bezpiecznego Przedszkolaka, która odbyła w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Chmielowskiego. Wydarzenie jest podsumowaniem programu profilaktycznego realizowanego przez krakowskich strażników miejskich. Kolejne edycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem małych uczestników.

 

Walka z wandalami nabiera tempa

Przywrócenie porządku na Alejach Trzech Wieszczów, synchronizacja działań jednostek miejskich oraz skuteczna integracja mieszkańców to najważniejsze założenia kolejnej ofensywy w walce z bazgrołami, które po dzisiejszym posiedzeniu zespołu zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie zapowiedział jego przewodniczący, Waldemar Domański.

Uwalniamy psy ze smyczy?

W sobotni poranek studio Radia Kraków wypełnili przyjaciele zwierząt. Gośćmi cotygodniowego programu Grzegorza Bernasika „Klinika zdrowego chomika” byli: lekarz weterynarii Wojciech Kujawski, strażniczka miejska Katarzyna Werner i jej pies służbowy Bary, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Krakowa Marek Anioł, prowadzący fundację "Psi los" Andrzej Jaworski i reprezentująca fundację "Stawiamy na łapy" Justyna Kasińska.

Bary gwiazdą Filmowego Świata Przedszkolaka

Ponad setka krakowskich dzieci uczestniczyła w kolejnej akcji „Filmowy Świat Przedszkolaka”. Oprócz projekcji filmu najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami czy obejrzeć pokaz tresury psa służbowego.

Rowerem bezpiecznie po krakowskich ulicach

Uczniowie z 10 krakowskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Rowerem bezpiecznie do celu” zorganizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i MPK Kraków. Najlepszym cyklistą pod Wawelem okazał się uczeń z SP nr 135 Szymon Żuk. W kategorii drużynowej zwyciężyła SP nr 66.

Wspólnie pomagamy schronisku dla zwierząt

Pokazy psów służbowych, bezpłatne porady weterynarzy czy warsztaty z pierwszej pomocy dla czworonogów to tylko niektóre z atrakcji akcji „Pieskie życie” współorganizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa. Wydarzenie miało na celu wsparcie podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przez całą sobotę w centrum handlowym „Bonarka” trwała zbiórka karmy oraz datków na rzecz ponad 400 zwierzaków z krakowskiego schroniska.

Przejazd przez centrum na cenzurowanym

Na terenie Starego Miasta strażnicy miejscy po raz kolejny przeprowadzili akcję „Zero tolerancji”. Patrole między innymi kontrolowały czy kierowcy posiadają zezwolenia na wjazd do strefy ograniczonego ruchu B. Oprócz ujawnienia 66 wykroczeń
(37 mandatów, 25 pouczeń, 4 wnioski do sądu) funkcjonariusze ujęli także osoby, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

Strażnicy zabezpieczali 189. derby Krakowa

Niemal 200 strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego meczu derbowego między Wisłą a Cracovią. Na terenie Krakowa nie doszło do groźnych incydentów czy wybryków chuligańskich. Wśród najczęściej ujawnianych tego dnia wykroczeń było m.in. spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, śmiecenie oraz parkowanie w miejscach niedozwolonych -  zwłaszcza na terenie Śródmieścia i Krowodrzy.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY