Aktualności

Tramwaje pod specjalnym nadzorem

W miniony weekend odbyła się pierwsza w tym roku akcja „Bezpieczny powrót”. To wspólne działania Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które mają zapewnić bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji miejskiej w godzinach nocnych.

Nie wahaj się, dołącz do nas!

Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – aplikanta (30 etatów).

Strażnicy przeszkoleni na wypadek ataków terrorystycznych

Pierwsza pomoc pod ostrzałem czy zarządzanie akcją ratunkową w przypadku ataku bombowego – krakowscy strażnicy miejscy, jako pierwsi zostali przeszkoleni z ratownictwa taktycznego. Zajęcia poprowadzili eksperci z Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Collegium Medicum UJ.

Strażnicy uratowali mężczyznę z pożaru

Nocny patrol w Nowej Hucie niespodziewanie zmienił się walkę o życie dwóch mężczyzn. Ogień strawił doszczętnie altanę działkową jednak dzięki determinacji i odwadze krakowskich funkcjonariuszy jedną z dwóch ofiar pożaru przy ulicy Łowińskiego udało się uratować.

Kontrabanda na targowisku Bieńczycach przechwycona!

Funkcjonariusze z nowohuckiego oddziału Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące handlu nielegalnymi papierosami na jednym z placów targowych w Bieńczycach. Przybyły na miejsce patrol odnalazł jednak tylko porzuconą torbę w jednej z targowym alejek, w której znajdowało się 51 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda została zabezpieczona i przekazana funkcjonariuszom z krakowskiego oddziału Izby Celnej.

Ciężarówka w ogniu! Na szczęście nikt nie ucierpiał

Przez ponad godzinę trwało wczoraj usuwanie skutków pożaru, który strawił samochód ciężarowy jadący ul. Bora-Komorowskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Jeden telefon, który uratował życie

Gdy dyżurny podgórskiego oddziału Straży Miejskiej Miasta Krakowa otrzymał zgłoszenie, że na ławce przystanku autobusowego rondo Matecznego leży nieprzytomny mężczyzna, natychmiast wysłał pod wskazaną lokalizację patrol.  Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli rzeczywiście około 50-letniego mężczyznę, który niestety już nie oddychał. Strażnicy natychmiast rozpoczęli reanimację mężczyzny jednocześnie wzywając karetkę. Chwilę później na miejscu zjawiła się załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała reanimację. Na szczęście udało się przywrócić funkcję życiowe mężczyzny, który trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego przy ulicy Kopernika.

Kraków przywitał Nowy Rok na Rynku Głównym

Na imprezie sylwestrowej „Kraków – Miasto Królów” bawiło się ponad 150 tys. osób, z czego 20 tys. pod samą sceną u stóp krakowskiego ratusza. Nad bezpieczeństwem bawiących się osób w obrębie samego Rynku Głównego czuwało 105 strażników miejskich. Impreza sylwestrowa przebiegła bardzo spokojnie. Straż Miejska Miasta Krakowa nie odnotowała żadnych poważniejszych incydentów.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY