Aktualności

Nowi strażnicy miejscy rozpoczęli służbę

Odznaki i legitymacje służbowe trafiły do 25 osób, które z wynikiem pozytywnym zdały egzaminy kończące kurs podstawowy.  Nowym funkcjonariuszom wręczył je komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa Adam Młot.

Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

We wtorek przed południem funkcjonariusze krakowskiej Straży Miejskiej patrolujący os. Złotego Wieku znaleźli owczarka niemieckiego. Zabłąkane zwierzę wyraźnie kogoś szukało.  Pies miał obrożę i zachowywał się bardzo łagodnie.

Zmalujmy coś razem, czyli rusza „Ósemka w sprayu

Ponad 30 metrów kwadratowych powierzchni będzie miał nowy mural, który powstanie na elewacji Teatru „Praska 52 znajdującego się na terenie Dębnik. Autora poznamy w drodze konkursu. Oficjalnie ruszyła bowiem IV edycja artystycznych zmagań „Ósemka w sprayu”. W tym roku temat brzmi: „Życie jest teatrem”.

Alarm bombowy i wypadek na moście

Spokojnie to tylko ćwiczenia - to chyba najczęściej wypowiadane wczoraj zdanie przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych w Krakowie. Trudno się jednak dziwić pytaniom zaniepokojonych przechodniów, którzy byli świadkami niecodziennych wydarzeń w rejonie Bulwarów Wiślanych.

Postój dorożek w Rynku Głównym nieczynny w upały

Przypominamy dorożkarzom, że w przypadku, gdy temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza w cieniu, obowiązuje zakaz postoju dorożek w Rynku Głównym, na Małym Rynku oraz na Placu Szczepańskim w godz. 13 – 17.

Uwaga na toksyczny barszcz Sosnowskiego!

W związku z informacjami o pojawiających się na terenie Krakowa skupiskach Barszczu Sosnowskiego, apelujemy do właścicieli i zarządców nieruchomości o usuwanie tej toksycznej rośliny.

Postój na kopercie tylko z nową kartą parkingową

Niemal każdego dnia krakowscy strażnicy miejscy podejmują interwencję wobec kierowców, którzy nielegalnie parkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Tylko w ubiegłym roku nasi funkcjonariusze ujawnili  336 takich przypadków. Przypominamy, że od jutra (1 lipca) stare karty dopuszczające postój na kopertach tracą ważność.

Znamy zwycięzców konkursu „Prawo i My”

Co grozi za podrobienie legitymacji szkolnej, ile rowerów może jechać w kolumnie jeden za drugim oraz jaką maksymalną grzywnę za przestępstwo może orzec sąd – między innymi na takie pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy 14. edycji konkursu „Prawo i My”.

Piłkarze walczyli o Puchar Straży Miejskiej

Już po raz siódmy strażnicy ds. profilaktyki z Oddziału I Śródmieście zorganizowali Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Przechodni Rady Dzielnicy I i Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Mecze odbywały się na boiskach sportowych KS Nadwiślan przy ul. Koletek.

Klasyczny kryminał w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Znakomite prezentacje multimedialne przygotowane przez krakowskich gimnazjalistów były ozdobą tegorocznego konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, zorganizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Wielki finał odbył się dziś w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY