Wszystkich Świętych - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Już trzeci dzień trwa akcja straży miejskiej związana ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Póki co, nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń. Oby kolejne dni były równie spokojne!

Wszystkich Świętych - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Aby tak się stało strażnicy miejscy będą do dyspozycji krakowian i osób przyjezdnych, aż do czwartku 2 listopada. Zadbają o spokój i porządek m.in. przy cmentarzach: Rakowickim, Grębałowskim, Salwatorskim, Batowickim i Podgórskim oraz zlokalizowanych przy ulicach: Pasternik, Orlej, Balickiej, Piaszczystej, Żwirowej, Bieżanowskiej, Mała Góra, Zawiłej i Niewodniczańskiego.

Patrole zwrócą szczególną uwagę na: bezpieczeństwo na cmentarzach oraz wokół nich, łamanie przepisów ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie nekropolii, handlujących bez wymaganych zezwoleń oraz nielegalnie kwestujących, zakłócanie spokoju i porządku publicznego, zaśmiecanie i zanieczyszczanie, akty wandalizmu, niszczenia mienia, kieszonkowców grasujących na cmentarzach, nietrzeźwych oraz spożywających alkohol, nachalnie żebrzących oraz oczekujących pomocy i wsparcia.

UWAGA!

Zachęcamy do korzystania z transportu publicznego!

Prosimy również o zwracanie uwagi na aktualne oznakowanie, ponieważ niektóre ulice będą wyłączone z ruchu, a na innych będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się lub postoju.

Apelujemy:

  • parkuj samochód zgodnie z przepisami i tylko w dozwolonych miejscach – możesz nie tylko zablokować inne auto, ale np. tramwaj czy autobus – przez ciebie setki osób mogą utknąć w korku
  • nie zostawiaj bez nadzoru wartościowych rzeczy
  • miej ze sobą coś odblaskowego, wieczorem będziesz widoczny i bezpieczny
  • nie zostawiaj w widocznym miejscu w samochodzie cennych przedmiotów
  • nie spuszczaj wzroku ze swojej pociechy – wystarczy chwila nieuwagi, by zgubiło się twoje dziecko.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY