Kajetan Wronkowski laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”

Nagrody wręczono już po raz 15. Ich adresatami są funkcjonariusze wyróżniający się wzorową postawą dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Tym razem trafiły do strażnika miejskiego, dwóch policjantów i strażaka.

Kajetan Wronkowski laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kajetan Wronkowski – kierownik I Referatu Rejonowego Oddziału I Śródmieście Straży Miejskiej Miasta Krakowa, łączy pracę na stanowisku kierowniczym z pracą zwykłego funkcjonariusza, dając znakomity przykład strażnikom. W listopadzie 2019 roku skutecznie udzielił pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, z poważnym urazem głowy, potrąconemu przez pojazd na ul. Westerplatte.

Nagrodzonym przez kapitułę gratulował prezydent Jacek Majchrowski.

– Jesteście państwo osobami wypełniającymi bardzo różne obowiązki, ale zawsze polegające na udzielaniu pomocy mieszkańcom. Od waszych szybkich decyzji i fachowości zależy niejednokrotnie życie ludzkie. Dzięki waszej postawie możemy wszyscy czuć się bezpieczni – powiedział prezydent.

Do mundurowych trafiły okolicznościowe tableau oraz tablety. Do tej pory nagrodzono 53 funkcjonariuszy, dodatkowo przyznano jedną nagrodę specjalną i dwa specjalne wyróżnienia. W tym roku, z uwagi na stan epidemii i związany z tym reżim sanitarny posiedzenie Kapituły Nagrody „Bezpieczny Kraków” zostało przeprowadzone w formie elektronicznej.

W obradach brali udział: Alicja Szczepańska, reprezentująca przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, Krzysztof Sułowski, przewodniczący Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa, Renata Kucharska – radna Miasta Krakowa oraz Bogdan Klimek – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY