Aktualności

Ujęcie groźnych przestępców. Festyn pełen atrakcji…

Widowiskowe show grupy pokazowej Straży Miejskiej Miasta Krakowa było jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Dzielnicy III. Rodzinny festyn odbył się w minioną sobotę przy ulicy Jakuba Majora.

Rowerowe patrole na Święcie Cyklicznym

„Rowerem przez Kraków” – właśnie z takim hasłem na ustach w minioną niedzielę około tysiąc rowerzystów ruszyło przez ulice naszego miasta. Święto Cykliczne to od lat największy festiwal rowerowy w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój naszego miasta.

Kursanci patrolowali miasto

Dobiega końca pierwszy w tym roku kurs podstawowy w Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Przez ostatnie trzy miesiące 30 osób, które z najlepszymi wynikami zdało egzaminy wstępne, zdobywało wiedzę niezbędną do rozpoczęcia służby na rzecz Krakowa.

Po wizycie strażników wrak zniknął z ulicy Olszanickiej

Wybita szyba, urwany zderzak i brak kół. Tak wyglądał zdewastowany samochód pozostawiony przy ulicy Olszanickiej. Sygnał o aucie przekazał nam reporter Gazety Krakowskiej, do którego zwrócili się mieszkańcy, twierdząc że pojazd znajduje się tam od pół roku.

Przy Rydla jest już czysto. Dziękujemy za sygnał

- W zastraszającym tempie rośnie tu wysypisko śmieci, proszę spojrzeć, wygląda to tak jakby ktoś o tym miejscu po prostu zapomniał. Trudno otworzyć okno, zwłaszcza teraz, kiedy jest bardzo ciepło, bo smród wpada do domu – mówiła nam wczoraj mieszkanka bloku przy ulicy Rydla 22.

„Parkuj z głową - wystarczy 1 metr”. Na Długiej płynny ruch.

Pięciodniowa akcja Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego prowadzona przy ulicy Długiej dobiegła końca. Efekt? Płynny ruch tramwajów i ani jednego przypadku zablokowania torowiska.

Strażnicy uratowali z pożaru mężczyznę.

Błyskawiczna reakcja strażników miejskich uratowała życie starszemu mężczyźnie czekającemu na pomoc w płonącym mieszkaniu. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 19 przy ulicy Daszyńskiego.

„Wszystkim nam po drodze”, czyli bezpiecznie rowerem po Krakowie.

Rowerowe patrole Straży Miejskiej Miasta Krakowa wyruszają w miasto.
Tylko do końca wakacji dwuosobowe patrole wyjadą na służbę 250 razy. Funkcjonariusze będą podejmować interwencję w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do konfliktów na linii pieszy-rowerzysta-kierowca. Dodatkowo do wszystkich uczestników ruchu trafi pięć tysięcy ulotek promujących kulturę na drodze.

Rowerowy weekend ze Strażą Miejską.

Krakowscy strażnicy miejscy wzięli udział w dwóch wydarzeniach, które zgromadziły tłumy cyklistów.  Najpierw miłośnicy dobrej literatury i rowerów spotkali się na kolejnej edycji „Odjazdowego bibliotekarza”. Miłośnicy podniebnych akrobacji na dwóch kołach kibicowali natomiast uczestnikom Mistrzostw Polski w Trialu Rowerowym.

Parkuj z głową, nie blokuj torowiska!

Niemal co drugi dzień, niepoprawnie zaparkowany samochód, blokuje torowisko tramwajowe w Krakowie.  Od początku roku było już 87 takich przypadków. Niekwestionowanym czarnym punktem jest ulica Długa. To właśnie tam zdarza się 60 procent incydentów spowodowanych przez niepoprawnie parkujących kierowców.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY