Aktualności

Nazywam się dwa miliony. Marsz Równości przeszedł przez Kraków.

Strażnicy miejscy i policjanci zabezpieczali dziś dwie manifestacje Marsz Równości i Marsz w Obronie Rodziny. Było kolorowo, ale bardzo spokojnie. Nie odnotowano żadnych incydentów.

Krakowscy strażnicy najszybsi w Polsce.

Mistrzostwa Polski Strażników Miejskich i Gminnych w biegu na 10 km, które odbyły się w Swarzędzu, bez wątpienia należały do krakowskich funkcjonariuszy. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła strażniczka Anna Jawień z podgórskiego oddziału Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Nasza mistrzyni na metę dobiegła z czasem 42 minuty 31 sekund.

Grad złotych medali dla naszego strażnika.

Krakowski strażnik miejski Krzysztof Jawień po raz kolejny zdekla- sował rywali. Na 25-metrowej pływalni w Bielawie w trakcie
XII Międzynarodowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu Masters nasz funkcjonariusz zdobył aż pięć złotych medali oraz jeden medal srebrny w kategorii wiekowej 40-44 lat.

Akcja „Pogromców Bazgrołów” wspierana przez Straż Miejską Miasta Krakowa oraz Komendę Miejską Policji w Krakowie przynosi kolejne efekty. Ponad 600 metrów kwadratowych elewacji zostało odnowio- nych dzięki wysiłkowi krakowian, którzy w niedzielne przedpołudnie spotkali się przy alei Juliusza Słowackiego. Na wszystkich chętnych czekały wałki, pędzle, farby oraz stroje ochronne.

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Ile osób zmieści się w radiowozie czy w ile sekund pies służbowy dogoni przestępcę  - to tylko niektóre z trudnych pytań, z którymi musieli zmierzyć się krakowscy strażnicy miejscy.

Juwenaliowe szaleństwa w Krakowie

To była zwariowana, ale kulturalna zabawa. Setki fantazyjnie przebranych żaków przeszły dziś przed południem ulicami Krakowa.

Kaczym chodem po Krakowie

Kacza mama i jej dziesięcioro dzieci spacerowało dziś rano ulicą Twardowskiego. Zagubione i mocno przestraszone towarzystwo zwróciło uwagę przechodnia, który szybko chwycił za telefon i wykręcił numer – 986. Swoje obserwacje przekazał dyżurnemu straży miejskiej w Podgórzu. Ten bez wahania wysłał na miejsce patrol.

Zostań strażnikiem miejskim

Straż Miejska  Miasta Krakowa prowadzi nabór na 20 etatów (stanowisko aplikant). Czekamy na osoby sprawne, aktywne, kreatywne, które odnajdą się pełniąc służbę na rzecz Krakowa i jego mieszkańców.
 

Dwaj wandale ujęci w centrum Krakowa

Zniszczone elewacje kilku kamienic oraz kontenery do segregacji odpadów to efekt rajdu wandali po Starym Mieście. Dwaj sprawcy dewastacji zostali ujęci przed 6 rano dzięki szybkiej interwencji strażników miejskich, którzy zostali powiadomieni przez czujnego mieszkańca. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono farby w spreju, którymi prawdopodobnie nanoszone były pseudokibicowskie napisy. Na miejsce wezwano policję, której przekazano ujętych mężczyzn.

Aktywna majówka ze Strażą Miejską

Konkursy profilaktyczne, szkolenie z bezpieczeństwa na drodze oraz pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki i prezentacja technik interwencyjnych to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich krakowian w minioną niedzielę na Błoniach. W przygotowanie aktywnej majówki dla mieszkańców, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, włączyło się kilkudziesięciu krakowskich strażników miejskich.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY