Aktualności

Pracownice MOPS-u ukończyły kurs samoobrony

Prawie 300 osób wzięło udział w kursie samoobrony zorganizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa.  Uczestnikami byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.  Kursanci uczyli się  m.in. rozpoznawać ukrytą agresję, negocjować z napastnikiem oraz odpierać ataki niebezpiecznym narzędziem.

Po takim szkoleniu krakowianki będą się czuły bezpieczniej

Instruktor sztuk walki Bohdan Bartnicki i strażniczka Katarzyna Wójcik byli wczoraj gośćmi Sylwii Paszkowskiej w programie „Przed hejnałem” w Radiu Kraków. Pretekstem do rozmowy był rozpoczynający się już w najbliższy czwartek w naszej jednostce bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

Nawet milion złotych kary za nielegalną zbiórkę elektroodpadów

Nawet 1 mln złoty może wynieść kara dla mężczyzn, którzy na terenie Krakowa nielegalnie prowadzili zbiórkę elektrośmieci. Proceder ujawnili strażnicy miejscy z Referatu Kontroli Odpadów.

Strażnicy z Krakowa najsilniejsi w Polsce

Dominika Mazurek i Sebastian Mazurek ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa stanęli na podium III Mistrzostw Polski Straży Miejskich i Gminnych w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. Organizatorem zawodów była  Straż Miejska Wrocławia oraz Dolnośląska Prefektura Krajowej Rady Komendantów Straży Gminnych i Miejskich. W zmaganiach wzięło udział niemal 70 funkcjonariuszy z całej Polski m.in. z Płocka, Torunia, Wrocławia, Wałbrzycha i Krakowa.

Tłumy odwiedziły

Nasz spektakl „Królestwo Zakręconego Czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” obejrzało ponad 800 dzieci w Kinie KIJÓW.CENTRUM. To absolutny rekord frekwencji na widowni. Bezpłatne wejściówki rozeszły się w dwie godziny. W ten sposób oficjalnie zainaugorowaliśmy kolejną edycję akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Łabędź uratowany spod kół pociągu

Od samego rana dyżurny straży miejskiej odebrał wiele telefonów od mieszkańców z prośbą o interwencję w rejonie os. Dąbie. Wszystko za sprawą łabędzia, który spacerował środkiem ruchliwej al. Pokoju. Patrolowi, który przybył na miejsce udało się zagonić zwierzę do stawu Dąbskiego.

Strażnik zaatakowany nożem. Pies uratował swojego pana.

Tragicznie mógł się zakończyć wczorajszy wieczór dla jednego z naszych funkcjonariuszy. Po zakończonej służbie strażnik miejski został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę w rejonie skrzyżowania ul. Gałczyńskiego i Alei Pokoju. Napastnik wymachując dwoma nożami groził funkcjonariuszowi śmiercią. Na szczęście strażnik wracał do domu z psem, z którym każdego dnia pełni służbę na ulicach naszego miasta.

Szef krakowskich celników odznaczony.

W uznaniu zasług dla naszego miasta i jego mieszkańców odznakę Honoris Gratia otrzymał Andrzej Nowak, dyrektor Izby Celnej w Krakowie. Wręczenie odbyło się w trakcie uroczystości z okazji Dnia Izby Celnej.

Weź udział w bezpłatnym kursie samoobrony!

Już 8 października rozpocznie się kolejny bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia obywać się będą w każdy czwartek od godziny 18,  na sali gimnastycznej znajdującej się na terenie Komendy Straży Miejskiej Miasta Krakowa przy ul. Dobrego Pasterza 116.

Dzięki mieszkańcom ulicy Strzelców odholowano zawalidrogę.

Dzięki sygnałom od mieszkańców oraz dzięki zaangażowaniu i determinacji Renaty Radłowskiej z Gazety Wyborczej, usunęliśmy wczoraj samochód marki Renault Scenic, sprzed sklepu Alti przy ulicy Strzelców.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY