Aktualności

Akcja „Donieś na wrak”. Uwalniamy kolejne miejsca postojowe

Halicka, Szlak, Paulińska, Piekarska czy Idzikowskiego – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnich dniach zwolniły się miejsca postojowe w strefie płatnego parkowania. Stało się tak w wyniku trwającej akcji „Donieś na wrak”, którą prowadzimy przy wsparciu radia RMF MAXXX i portalu Onet.

Koncentrujemy się głównie na strefie płatnego parkowania, ale wszystkie zgłoszenia od czytelników i radiosłuchaczy trafiają na konkretne oddziały, gdzie są realizowane.

Rowerem bezpiecznie po Krakowie

Wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”, którego celem było zwrócenie uwagi na bezpieczną jazdę rowerem.

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartkowy poranek w Katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz Krakowa, Małopolski, służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Po jej zakończeniu ze wzgórza wawelskiego wyruszył uroczysty pochód z udziałem polityków, służb mundurowych, grup rekonstrukcyjnych, mieszkańców i turystów.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem straży miejskiej

W tym szczególnym dniu wzięliśmy udział w biało-czerwonej sztafecie RMF FM, która w drodze z południa na północ Polski zatrzymała się w Krakowie. Komendant Adam Młot odebrał flagę przy Tauron Arenie i przewiózł ją radiowozem na Błonia. Tam przekazał flagę naszej znakomitej pływaczce Otylii Jędrzejczak. 

Byliśmy również w centrum miasta, gdzie zabezpieczaliśmy udaną próbę pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Ponad 2-kilometrową biało-czerwoną flagę rozwinięto od Barbakanu do Wawelu. Nasi funkcjonariusze czuwali nad spokojem i porządkiem w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Park kulturowy pod lupą strażników miejskich

Pod koniec 2017 roku weszły w życie przepisy zmieniające dotychczasowe regulacje obowiązujące na terenie parku kulturowego. Dotyczą one między innymi zakazów i ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności handlowej i usługowej oraz umieszczania nośników reklamowych i nośników informacji wizualnej.

Właściciele, zarządcy nieruchomości oraz przedsiębiorcy mieli 3 miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

Wiosenne kontrole placów zabaw

W dniach od 26 marca do 20 kwietnia strażnicy miejscy kontrolowali place zabaw.

Mamy 35 wolnych etatów!

Polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganna opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej – to podstawowe wymagania jakie musi spełniać osoba ubiegająca się o pracę w straży miejskiej.

Krakowianie sprzątają po swoich psach

Ten bardzo pozytywny trend obserwują strażnicy miejscy w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dostrzegają zmiany w zachowaniach właścicieli czworonogów, którzy zaopatrzeni w woreczki coraz częściej schylają się, aby podnieść to, co pozostawił na spacerze ich pies.

 

„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja policji i straży miejskiej

Policjanci z krakowskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz z inspektorami ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

1 748 kontroli instalacji grzewczych w lutym

W drugim miesiącu tego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnili 27 przypadków spalania odpadów. Nałożyli 20 mandatów karnych na kwotę 2 950 złotych, pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 59 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY