Aktualności

Wspólnie pomagamy schronisku dla zwierząt

Pokazy psów służbowych, bezpłatne porady weterynarzy czy warsztaty z pierwszej pomocy dla czworonogów to tylko niektóre z atrakcji akcji „Pieskie życie” współorganizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa. Wydarzenie miało na celu wsparcie podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przez całą sobotę w centrum handlowym „Bonarka” trwała zbiórka karmy oraz datków na rzecz ponad 400 zwierzaków z krakowskiego schroniska.

Przejazd przez centrum na cenzurowanym

Na terenie Starego Miasta strażnicy miejscy po raz kolejny przeprowadzili akcję „Zero tolerancji”. Patrole między innymi kontrolowały czy kierowcy posiadają zezwolenia na wjazd do strefy ograniczonego ruchu B. Oprócz ujawnienia 66 wykroczeń
(37 mandatów, 25 pouczeń, 4 wnioski do sądu) funkcjonariusze ujęli także osoby, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

Strażnicy zabezpieczali 189. derby Krakowa

Niemal 200 strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego meczu derbowego między Wisłą a Cracovią. Na terenie Krakowa nie doszło do groźnych incydentów czy wybryków chuligańskich. Wśród najczęściej ujawnianych tego dnia wykroczeń było m.in. spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, śmiecenie oraz parkowanie w miejscach niedozwolonych -  zwłaszcza na terenie Śródmieścia i Krowodrzy.

Uczymy jak ratować życie

Kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11 im. Jana Pawła II wzięło udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, który poprowadzili krakowscy strażnicy miejscy. Młodzież dowiedziała się m.in. jak wykonać  resuscytację krążeniowo- oddechową, czy jak używać defibrylatora AED.

Jeden telefon, jeden patrol, jeden ujęty grafficiarz

Dwudziestoletni mężczyzna pomalował sprayem stację transformatorową na osiedlu Na Stoku. Został ujęty przez strażników miejskich i przekazany policji. Strażnicy zabezpieczyli porzucony plecak z sześcioma puszkami farby.

Nocne kontrole na rogatkach Starego Miasta

Pięć patroli Straży Miejskiej Miasta Krakowa wzięło udział w akcji „Zero tolerancji”. Funkcjonariusze  w godzinach nocnych
m.in. w rejonie Barbakanu, Placu Dominikańskiego, Placu Szczepańskiego i ulicy św. Krzyża sprawdzali czy kierowcy wjeżdżający w strefę ograniczonego ruchu B posiadają do tego stosowne uprawnienia.

Dbamy o Wasz bezpieczny powrót

Funkcjonariusze straży miejskiej, inspektorzy ruchu MPK i kontrolerzy biletów w miniony weekend prowadzili kolejną edycję akcji „Bezpieczny powrót". Są to działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji miejskiej w godzinach nocnych. Łącznie akcja była prowadzona na 16 kursach (trasa linii 9-62 Nowy Bieżanów-Mistrzejowice, trasa linii 13-69 Nowy Bieżanów-Bronowice Małe oraz trasa linii 52-64 Os. Piastów-Bronowice Małe).

„Czysty Kraków - Stop Bazgrołom” - pakt przeciwko wandalom

Straż Miejska Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji
w Krakowie oraz inicjatywa społeczna „Pogromcy Bazgrołów” podpisały porozumienie o współpracy. Celem akcji jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu i nielegalnemu graffiti.

W trosce o czystość na ulicach Krakowa

Dobre warunki pogodowe sprawiły, że sezon budowalny trwa w najlepsze. Niestety w niektórych rejonach Krakowa widać to także na ulicach, przy których prowadzone są inwestycje. W wielu przypadkach samochody ciężarowe opuszczające place budów zanieczyszczają bowiem drogi błotem. Krakowianie zgłaszali już swoje zastrzeżenia między innymi do stanu nawierzchni m.in. ul. Bagrowej, Cystersów czy Balickiej.

Słuchaczka Radia Kraków pomogła w skutecznej interwencji

„Z kamienicy przy alei 29 Listopada sypie się tynk, mam nadzieję, że nikomu na głowę. Codziennie tamtędy ludzie chodzą setki razy, a ruina nie ma siatek zapobiegających spadaniu gruzu na przechodniów” – pisała niedawno do Radia Kraków pani Anna.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY