Aktualności

Aktywna majówka ze Strażą Miejską

Konkursy profilaktyczne, szkolenie z bezpieczeństwa na drodze oraz pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki i prezentacja technik interwencyjnych to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich krakowian w minioną niedzielę na Błoniach. W przygotowanie aktywnej majówki dla mieszkańców, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, włączyło się kilkudziesięciu krakowskich strażników miejskich.

224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Hugona Kołłątaja i uroczysta Msza święta odprawiona w Katedrze Wawelskiej w intencji Ojczyzny, rozpoczęły w niedzielny poranek obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Kolejny sezon kontroli pieców za nami

Krakowscy strażnicy miejscy od 2009 roku prowadzą kontrole spala- nia odpadów.  Z roku na rok rośnie liczba podejmowanych przez nas interwencji. Także w minionym sezonie grzewczym (trwającym 
od 1 listopada 2014 do 31 marca 2015) nasi funkcjonariusze sprawdzali czy śmieci nie trafiają do instalacji grzewczych.

Ognisko kwietniowe pod czujnym okiem służb

Było cicho i spokojnie. Młodzi ludzie rozpalali ogniska i grille, ale po krótkiej zabawie znikali z terenu Zakrzówka. Tak najkrócej można opisać tegoroczne ognisko kwietniowe, które w minioną sobotę zabezpieczało sześćdziesięciu strażników miejskich i ponad stu policjantów.

Bazgrołów w Krakowie znowu ubyło

Krakowianie tłumnie włączyli się w sobotnią akcję zamalowywania bazgrołów przy ulicy Mackiewicza. Szpecące napisy w ekspresowym tempie znikały z kiosków, altan śmietnikowych i elewacji budynków. Wydarzenie to efekt współpracy inicjatywy „Pogromcy Bazgrołów”, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie,  Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Prądnik Biały Wschód.

V Gala Bezpiecznego Przedszkolaka

Blisko 200 dzieci z terenu Starego Miasta wzięło udział w V Gali Bezpiecznego Przedszkolaka, która odbyła w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Chmielowskiego. Wydarzenie jest podsumowaniem programu profilaktycznego realizowanego przez krakowskich strażników miejskich. Kolejne edycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem małych uczestników.

 

Walka z wandalami nabiera tempa

Przywrócenie porządku na Alejach Trzech Wieszczów, synchronizacja działań jednostek miejskich oraz skuteczna integracja mieszkańców to najważniejsze założenia kolejnej ofensywy w walce z bazgrołami, które po dzisiejszym posiedzeniu zespołu zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie zapowiedział jego przewodniczący, Waldemar Domański.

Uwalniamy psy ze smyczy?

W sobotni poranek studio Radia Kraków wypełnili przyjaciele zwierząt. Gośćmi cotygodniowego programu Grzegorza Bernasika „Klinika zdrowego chomika” byli: lekarz weterynarii Wojciech Kujawski, strażniczka miejska Katarzyna Werner i jej pies służbowy Bary, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Krakowa Marek Anioł, prowadzący fundację "Psi los" Andrzej Jaworski i reprezentująca fundację "Stawiamy na łapy" Justyna Kasińska.

Bary gwiazdą Filmowego Świata Przedszkolaka

Ponad setka krakowskich dzieci uczestniczyła w kolejnej akcji „Filmowy Świat Przedszkolaka”. Oprócz projekcji filmu najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami czy obejrzeć pokaz tresury psa służbowego.

Rowerem bezpiecznie po krakowskich ulicach

Uczniowie z 10 krakowskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Rowerem bezpiecznie do celu” zorganizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i MPK Kraków. Najlepszym cyklistą pod Wawelem okazał się uczeń z SP nr 135 Szymon Żuk. W kategorii drużynowej zwyciężyła SP nr 66.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY