Aktualności

Po wizycie strażników wrak zniknął z ulicy Olszanickiej

Wybita szyba, urwany zderzak i brak kół. Tak wyglądał zdewastowany samochód pozostawiony przy ulicy Olszanickiej. Sygnał o aucie przekazał nam reporter Gazety Krakowskiej, do którego zwrócili się mieszkańcy, twierdząc że pojazd znajduje się tam od pół roku.

Przy Rydla jest już czysto. Dziękujemy za sygnał

- W zastraszającym tempie rośnie tu wysypisko śmieci, proszę spojrzeć, wygląda to tak jakby ktoś o tym miejscu po prostu zapomniał. Trudno otworzyć okno, zwłaszcza teraz, kiedy jest bardzo ciepło, bo smród wpada do domu – mówiła nam wczoraj mieszkanka bloku przy ulicy Rydla 22.

„Parkuj z głową - wystarczy 1 metr”. Na Długiej płynny ruch.

Pięciodniowa akcja Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego prowadzona przy ulicy Długiej dobiegła końca. Efekt? Płynny ruch tramwajów i ani jednego przypadku zablokowania torowiska.

Strażnicy uratowali z pożaru mężczyznę.

Błyskawiczna reakcja strażników miejskich uratowała życie starszemu mężczyźnie czekającemu na pomoc w płonącym mieszkaniu. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 19 przy ulicy Daszyńskiego.

„Wszystkim nam po drodze”, czyli bezpiecznie rowerem po Krakowie.

Rowerowe patrole Straży Miejskiej Miasta Krakowa wyruszają w miasto.
Tylko do końca wakacji dwuosobowe patrole wyjadą na służbę 250 razy. Funkcjonariusze będą podejmować interwencję w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do konfliktów na linii pieszy-rowerzysta-kierowca. Dodatkowo do wszystkich uczestników ruchu trafi pięć tysięcy ulotek promujących kulturę na drodze.

Rowerowy weekend ze Strażą Miejską.

Krakowscy strażnicy miejscy wzięli udział w dwóch wydarzeniach, które zgromadziły tłumy cyklistów.  Najpierw miłośnicy dobrej literatury i rowerów spotkali się na kolejnej edycji „Odjazdowego bibliotekarza”. Miłośnicy podniebnych akrobacji na dwóch kołach kibicowali natomiast uczestnikom Mistrzostw Polski w Trialu Rowerowym.

Parkuj z głową, nie blokuj torowiska!

Niemal co drugi dzień, niepoprawnie zaparkowany samochód, blokuje torowisko tramwajowe w Krakowie.  Od początku roku było już 87 takich przypadków. Niekwestionowanym czarnym punktem jest ulica Długa. To właśnie tam zdarza się 60 procent incydentów spowodowanych przez niepoprawnie parkujących kierowców.

Strażnicy ujęli sprawcę karambolu na Ruczaju.

Strażnik miejski wraz z inspektorem MPK ujęli kierowcę ciężarówki, który spowodował wypadek w rejonie skrzyżowania ulic Grota- Roweckiego i Kobierzyńskiej, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Coraz bezpieczniejsze place zabaw.

Straż Miejska Miasta Krakowa zakończyła kolejną edycję działań „Bezpieczne place zabaw  i piaskownice”. W ciągu ostatnich tygodni nasi funkcjonariusze skontrolowali łącznie 366 ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.  Strażnicy miejscy sprawdzali m.in. stan urządzeń, ogrodzenia i czystość piasku w piaskownicach. Weryfikowano czy ogródki jordanowskie posiadają stosowne regulaminy przy wejściach oraz czy miejsca te nie są zaśmiecone.

Święto Rodziny Krakowskiej.

Rodzinne świętowanie!

Już w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa
w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty czekają atrakcje i dobra zabawa.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY