Aktualności

97. Rocznica Wyzwolenia Krakowa

W promieniach październikowego słońca świętowaliśmy dziś 97. rocznicę wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji w Rynku Głównym odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

80 lat KS Bronowianka świętowaliśmy na podium

Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Straży Miejskiej Miasta Krakowa na turnieju piłkarskim z okazji 80-lecia KS Bronowianka.

Wystrzałowy sukces naszych komendantów

Komendant Adam Młot oraz jego zastępca Zbigniew Ulman zajęli II miejsce w turnieju strzeleckim organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Kraków.

Barbakus rozpoczął służbę w Dworku Białoprądnickim

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” ruszył organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla najmłodszych pod nazwą „Akademia Barbakusa”. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, które nie tylko dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ale również otrzymały kolorowe odblaski.

Dzielnicowy turniej piłki nożnej młodzieży gimnazjalnej

Straż Miejska Miasta Krakowa, Dom Kultury „Kurdwanów Nowy”, Gimnazjum nr 28 zapraszają krakowskie gimnazja do wzięcia udziału w Dzielnicowym Turnieju Piłki  Nożnej Młodzieży  Gimnazjalnej.

Ponad 400 nielegalnych wjazdów do centrum

Przez cały wrzesień strażnicy miejscy z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole pojazdów wjeżdżających w strefę ograniczonego ruchu B.

Czwarta edycja konkursu „Ósemka w sprayu” rozstrzygnięta! Spośród 22 prac jury niemal jednogłośnie wybrało projekt krakowianina Macieja Szczurka- Maksymiuka. Nowy mural ozdobi ścianę budynku Teatru „Praska 52” i zajmie powierzchnię ponad 30 metrów kwadratowych. Projekt uzyskał już pozytywną opinię Głównego Plastyka Miasta Krakowa.

Pracownice MOPS-u ukończyły kurs samoobrony

Prawie 300 osób wzięło udział w kursie samoobrony zorganizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa.  Uczestnikami byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.  Kursanci uczyli się  m.in. rozpoznawać ukrytą agresję, negocjować z napastnikiem oraz odpierać ataki niebezpiecznym narzędziem.

Po takim szkoleniu krakowianki będą się czuły bezpieczniej

Instruktor sztuk walki Bohdan Bartnicki i strażniczka Katarzyna Wójcik byli wczoraj gośćmi Sylwii Paszkowskiej w programie „Przed hejnałem” w Radiu Kraków. Pretekstem do rozmowy był rozpoczynający się już w najbliższy czwartek w naszej jednostce bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

Nawet milion złotych kary za nielegalną zbiórkę elektroodpadów

Nawet 1 mln złoty może wynieść kara dla mężczyzn, którzy na terenie Krakowa nielegalnie prowadzili zbiórkę elektrośmieci. Proceder ujawnili strażnicy miejscy z Referatu Kontroli Odpadów.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY