- Strona główna
- Praca
- Galeria
- Raporty
- Archiwum (stara strona www)
Aktualności

Halicka, Szlak, Paulińska, Piekarska czy Idzikowskiego – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnich dniach zwolniły się miejsca postojowe w strefie płatnego parkowania. Stało się tak w wyniku trwającej akcji „Donieś na wrak”, którą prowadzimy przy wsparciu radia RMF MAXXX i portalu Onet.
Koncentrujemy się głównie na strefie płatnego parkowania, ale wszystkie zgłoszenia od czytelników i radiosłuchaczy trafiają na konkretne oddziały, gdzie są realizowane.

Wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”, którego celem było zwrócenie uwagi na bezpieczną jazdę rowerem.

W czwartkowy poranek w Katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz Krakowa, Małopolski, służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Po jej zakończeniu ze wzgórza wawelskiego wyruszył uroczysty pochód z udziałem polityków, służb mundurowych, grup rekonstrukcyjnych, mieszkańców i turystów.

W tym szczególnym dniu wzięliśmy udział w biało-czerwonej sztafecie RMF FM, która w drodze z południa na północ Polski zatrzymała się w Krakowie. Komendant Adam Młot odebrał flagę przy Tauron Arenie i przewiózł ją radiowozem na Błonia. Tam przekazał flagę naszej znakomitej pływaczce Otylii Jędrzejczak.
Byliśmy również w centrum miasta, gdzie zabezpieczaliśmy udaną próbę pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Ponad 2-kilometrową biało-czerwoną flagę rozwinięto od Barbakanu do Wawelu. Nasi funkcjonariusze czuwali nad spokojem i porządkiem w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Pod koniec 2017 roku weszły w życie przepisy zmieniające dotychczasowe regulacje obowiązujące na terenie parku kulturowego. Dotyczą one między innymi zakazów i ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności handlowej i usługowej oraz umieszczania nośników reklamowych i nośników informacji wizualnej.
Właściciele, zarządcy nieruchomości oraz przedsiębiorcy mieli 3 miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

W dniach od 26 marca do 20 kwietnia strażnicy miejscy kontrolowali place zabaw.

Polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganna opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej – to podstawowe wymagania jakie musi spełniać osoba ubiegająca się o pracę w straży miejskiej.

Ten bardzo pozytywny trend obserwują strażnicy miejscy w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dostrzegają zmiany w zachowaniach właścicieli czworonogów, którzy zaopatrzeni w woreczki coraz częściej schylają się, aby podnieść to, co pozostawił na spacerze ich pies.

Policjanci z krakowskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz z inspektorami ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W drugim miesiącu tego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnili 27 przypadków spalania odpadów. Nałożyli 20 mandatów karnych na kwotę 2 950 złotych, pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 59 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.