Aktualności

Postój dorożek w Rynku Głównym nieczynny w upały

Przypominamy dorożkarzom, że w przypadku, gdy temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza w cieniu, obowiązuje zakaz postoju dorożek w Rynku Głównym, na Małym Rynku oraz na Placu Szczepańskim w godz. 13 – 17.

Uwaga na toksyczny barszcz Sosnowskiego!

W związku z informacjami o pojawiających się na terenie Krakowa skupiskach Barszczu Sosnowskiego, apelujemy do właścicieli i zarządców nieruchomości o usuwanie tej toksycznej rośliny.

Postój na kopercie tylko z nową kartą parkingową

Niemal każdego dnia krakowscy strażnicy miejscy podejmują interwencję wobec kierowców, którzy nielegalnie parkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Tylko w ubiegłym roku nasi funkcjonariusze ujawnili  336 takich przypadków. Przypominamy, że od jutra (1 lipca) stare karty dopuszczające postój na kopertach tracą ważność.

Znamy zwycięzców konkursu „Prawo i My”

Co grozi za podrobienie legitymacji szkolnej, ile rowerów może jechać w kolumnie jeden za drugim oraz jaką maksymalną grzywnę za przestępstwo może orzec sąd – między innymi na takie pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy 14. edycji konkursu „Prawo i My”.

Piłkarze walczyli o Puchar Straży Miejskiej

Już po raz siódmy strażnicy ds. profilaktyki z Oddziału I Śródmieście zorganizowali Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Przechodni Rady Dzielnicy I i Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Mecze odbywały się na boiskach sportowych KS Nadwiślan przy ul. Koletek.

Klasyczny kryminał w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Znakomite prezentacje multimedialne przygotowane przez krakowskich gimnazjalistów były ozdobą tegorocznego konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, zorganizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Wielki finał odbył się dziś w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Dariusz Habas wyróżniony nagrodą Bezpieczny Kraków

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli nagrody w konkursie „Bezpieczny Kraków”. Laureatami zostali trzej funkcjonariusze zgłoszeni przez Policję, Straż Miejską, Straż Pożarną i Dzielnice Miasta Krakowa, którzy wyróżnili się wzorową postawą dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Wśród najlepszych znalazł się Dariusz Habas, kierownik referatu patrolowo-interwencyjnego Oddziału IV Podgórze SMMK.

Ujęcie groźnych przestępców. Festyn pełen atrakcji…

Widowiskowe show grupy pokazowej Straży Miejskiej Miasta Krakowa było jedną z głównych atrakcji tegorocznego Święta Dzielnicy III. Rodzinny festyn odbył się w minioną sobotę przy ulicy Jakuba Majora.

Rowerowe patrole na Święcie Cyklicznym

„Rowerem przez Kraków” – właśnie z takim hasłem na ustach w minioną niedzielę około tysiąc rowerzystów ruszyło przez ulice naszego miasta. Święto Cykliczne to od lat największy festiwal rowerowy w Polsce. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, które nie tylko kochają rowery, ale także są miłośnikami sportu oraz popierają zrównoważony rozwój naszego miasta.

Kursanci patrolowali miasto

Dobiega końca pierwszy w tym roku kurs podstawowy w Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Przez ostatnie trzy miesiące 30 osób, które z najlepszymi wynikami zdało egzaminy wstępne, zdobywało wiedzę niezbędną do rozpoczęcia służby na rzecz Krakowa.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY