Aktualności

Rowerowe zaślubiny Krakowa z Nową Hutą

Obrączki z kawałków łańcucha i obietnica dozgonnej przepustowości tras rowerowych – to tylko niektóre z elementów symbolicznych zaślubin "starego" Krakowa i Nowej Huty. Po wielu latach starań mieszkańców i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów obie cześci miasta doczekały się rowerowego połączenia. To właśnie drogi dla rowerów usytuowane w ciągu ulicy Mogilskiej, alej Pokoju i Bora-Komorowskiego każdego dnia umożliwiają tysiącom osób wygodne przemieszczanie się.

Ruszyła akcja

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym Straż Miejska Miasta Krakowa prowadzi coroczne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma na celu zapewnienie porządku w rejonie placówek oświatowych,  a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Dwa tysiące opasek trafiło do najmłodszych

Przez dwa dni krakowscy strażnicy miejscy rozdali dwa tysiące opasek identyfikacyjnych dla dzieci na terenie Starego Miasta.  Druga edycja akcji cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem  mieszkańców i turystów niż przed rokiem.

Strażnik miejski rowerem dojechał do Afryki

Rozmowa z Mirosławem Dudzikiem, funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Krakowa, który odbył rowerową wyprawę z Krakowa do Maroka.

Pies uwięziony na balkonie w upalny dzień

Balkon o powierzchni 1 metra kwadratowego, brak miski z wodą i 35 stopni Celsjusza, które wskazywał termometr. W takich warunkach, właściciel pozostawił swojego psa na balkonie jednego z bloków w Nowej Hucie. Takie zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej.

Samochód pełen kontrabandy - wpadka przez złe parkowanie

Wyjątkowego pecha miał właściciel samochodu, w którym znaleziono kilkaset paczek papierosów bez akcyzy. Być może cała sprawa nie wyszłaby na jaw, ale pojazd został zaparkowany na kopercie dla niepełnosprawnych, jednak za szybą znajdowała się nieważna karta postojowa.

O krok od tragedii - ujęty kierowca miał 3 promile

Duże niebezpieczeństwo spowodował pijany do nieprzytomności kierowca, który zasnął za kierownicą jadąc ulicą Kocmyrzowską. Na szczęście kilkaset metrów za nim jechał patrol straży miejskiej.

Strażnicy miejscy szkolą ratowników medycznych

Gdzie są granice obrony koniecznej, po czym rozpoznać objawy ukrytej agresji oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia to tylko niektóre z elementów szkolenia, które przygotowała Straż Miejska Miasta Krakowa dla załóg karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Na służbie trzeba mieć anielską cierpliwość

Rozmowa z Edytą Borkowską, która z najwyższymi wynikami ukończyła kurs podstawowy i rozpoczęła służbę w Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Nowi strażnicy miejscy rozpoczęli służbę

Odznaki i legitymacje służbowe trafiły do 25 osób, które z wynikiem pozytywnym zdały egzaminy kończące kurs podstawowy.  Nowym funkcjonariuszom wręczył je komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa Adam Młot.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY