Aktualności

74. Tour de Pologne

Tour de Pologne jak zwykle rozpala emocje i nie inaczej będzie w tym roku. Kolarze startujący w jego 74. edycji pojawią się dziś w Rynku Głównym, gdzie rozpocznie się oficjalna prezentacja drużyn.

Strażacy docenili bohaterskich strażników miejskich

Nasi funkcjonariusze, Remigiusz Galiński oraz Jacek Wojtanowski, którzy uratowali z pożaru przy ulicy Wrocławskiej dwie osoby, zostali dziś wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Ryszarda Gaczoła. -  Jestem pełen uznania dla waszej odwagi. Dzięki waszej błyskawicznej reakcji w tym pożarze nikt nie zginął - powiedział Ryszard Gaczoł, szef krakowskich strażaków.

Strażnicy miejscy ujęli kierowcę po kokainie

To były rutynowe działania w rejonie ul. św. Krzyża. Patrol straży miejskiej, jak co dzień, sprawdzał zasadność wjazdu do strefy ograniczonego ruchu B. Funkcjonariusze widząc zbliżający się samochód bez "wjazdówki" postanowili go zatrzymać do kontroli. Auto jednak nawet nie zwolniło i zaczęło się oddalać.

Wzmożone kontrole na rogatkach przynoszą efekty

Jeden kierowca miał niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a dwóch kolejnych prowadziło samochód pod wpływem narkotyków – wszyscy na szczęście daleko nie zajechali, gdyż zostali zatrzymani w ścisłym centrum przez patrole krakowskiej Straży Miejskiej.

Wyjątkowo spokojny i bezpieczny powrót

W miniony weekend (w nocy z 27 na 28 listopada) Staż Miejska Miasta Krakowa i MPK po raz kolejny w tym roku przeprowadzili akcję „Bezpieczny Powrót”. Wspólne patrole rozpoczęły się o godzinie 20 i potrwały do godz. 4. W tym czasie skontrolowano trzy linie autobusowe dzienne (nr 174, 184 i 501) oraz dwie linie nocne (nr 608 i 610).

Rodzina Smoka Barbakusa coraz liczniejsza

Druga edycja zajęć w ramach Akademii Barbakusa w Dworku Białoprądnickim za nami. Tym razem  funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Nasze zestawy do nauki znaków drogowych i przepisów potocznie nazywane "autochodzikami" przeżywały prawdziwe oblężenie.

NIK oceniła pracę krakowskiej Straży Miejskiej

Inspektorzy NIK przyjrzeli się jak funkcjonowała krakowska komenda w latach 2012-2014.

Ranny łabędź błąkał się po Moście Dębnikcim

Strażnicy miejscy pomogli dziś rannemu łabędziowi. Wystraszone zwierzę, które zostało potrącone przez autobus, błąkało się po Moście Dębnickim.

Komendant wyróżniony przez Fundację

Komendant Adam Młot w gmachu Telewizji Polskiej odebrał statuetkę "Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka". Wyróżnienie za "życzliwość, serce i pomoc w organizacji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie", zostało wręczone przez aktorkę Annę Dymną, założycielkę Fundacji "Mimo Wszystko".

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Krakowie

Kraków i Małopolska świętowały dziś 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY