Aktualności

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 67 najlepsi!

W hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków odbył się finał XII edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, którego uczestnikami byli po raz drugi ósmoklasiści. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Blisko tysiąc pięćset kontroli w dwa miesiące

1 430 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawnili 65 wykroczeń, nałożyli 19 mandatów karnych na kwotę 4 900 zł, pouczyli 3 osoby, przygotowali 43 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu.

Jerzy Mądrzyk nowym komendantem Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Dziś na pl. Wszystkich Świętych odbyły się uroczystości związane z przekazaniem obowiązków nowemu komendantowi Straży Miejskiej Miasta Krakowa Jerzemu Mądrzykowi. Prezydent Jacek Majchrowski podziękował dotychczasowemu komendantowi Adamowi Młotowi za dotychczasową prawie 7-letnią służbę.

101. rocznica wyzwolenia Krakowa

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze miasto w Polsce odzyskał niepodległość. Z tej okazji dzisiaj na Placu Niepodległości odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.

 

Wyróżnione za ratowanie życia

Prezydent Jacek Majchrowski i Komendant Adam Młot wręczyli dziś listy gratulacyjne oraz nagrody Magdalenie Szal oraz Magdalenie Motyl – dwóm strażniczkom, które pod koniec września uratowały mężczyznę z płonącej altany. Nasze bohaterskie dziewczyny odebrały wyróżnienia w gabinecie Pana Prezydenta.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pawła Zaborskiego

W poniedziałek 14 października br. w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer. Zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Fałszywy ,,alarm smogowy”?

Pierwsze wyniki przeprowadzonych od 1 września kontroli wskazują, że zdecydowana większość użytkowników palenisk stosuje się do obowiązującego zakazu spalania paliw stałych w Krakowie.

Wrześniowe kontrole zakazu spalania paliw stałych

592 paleniska skontrolowali strażnicy miejscy w pierwszym miesiącu obowiązywania zakazu spalania węgla i drewna w Krakowie. Ujawniono 19 wykroczeń, nałożono 8 mandatów karnych na kwotę 2 200 zł, pouczono 1 osobę, przygotowano 10 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu.

Rusza bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Zainteresowane Panie zapraszamy już 3 października o godz. 18.00 do naszej sali gimnastycznej przy ul. Dobrego Pasterza 116, gdzie odbędą się pierwsze zajęcia. Treningi będą się odbywać w każdy czwartek od 18.00 do 19.00. Obejmą praktyczną samoobronę z wykorzystaniem elementów dalekowschodnich sztuk walki oraz wiedzę psychologiczną dotyczącą odpowiednich reakcji oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.
Kurs poprowadzi Bohdan Bartnicki – instruktor sztuk walki i trener I klasy Karate.

Centrum Krakowa pod lupą służb

41 strażników i 16 policjantów czuwało nad zapewnieniem spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy. Funkcjonariusze ujawnili 274 wykroczenia. W związku z tym: nałożyli 158 mandatów karnych na kwotę 19 600 zł, przygotowali 17 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 99 osób.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY