Aktualności

Bezpieczny początek roku szkolnego!

Rejony 129 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkie nieprawidłowości zostały już usunięte.  

Od 1 września zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie

Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej od najbliższej niedzieli zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania węgla i drewna. Strażnicy miejscy, urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska rozpoczną intensywne działania. Do wiosny 2020 roku planowanych jest ponad 4,5 tysiąca kontroli palenisk.

28 lat służby dla Krakowa

W Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Adama Młota.

W gali z okazji 28-lecia istnienia naszej jednostki uczestniczyli również: Sekretarz Miasta Antoni Fryczek, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk, Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Szymon Strzelichowski, przedstawicie służb mundurowych, wojska, kościoła.

Msza święta w intencji Strażników

Wczoraj  w Bazylice Mariackiej, z okazji Święta Straży Miejskiej, odprawiona została Msza Święta w intencji funkcjonariuszy pełniących służbę w naszej jednostce.

Tysiące kolorowych opasek dla dzieci

Za nami kolejna, szósta odsłona akcji organizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa, promującej bezpieczeństwo dzieci, w trakcie której nasi funkcjonariusze  rozdawali opaski identyfikacyjne dla najmłodszych. Nasz mobilny punkt stanął dziś przy ul. Grodzkiej obok Pawilonu Wyspiańskiego.

Nagroda „Bezpieczny Kraków” dla Jana LICHONIA

Starszy strażnik Jan Lichoń został tegorocznym laureatem nagrody „Bezpieczny Kraków”. Przyznano ją po raz czternasty za wzorowe osiągnięcia dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Wręczenie nagród odbyło się dziś w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał  laureatom okolicznościowe tableau oraz laptopy.

Rowerowe patrole wyruszyły w miasto

Szybko, skutecznie i ekologicznie! Strażników miejskich na jednośladach można spotkać na Plantach Krakowskich, bulwarach wiślanych, terenach zielonych i miejscach wypoczynku krakowian.

Nagrody dla aplikantów

Sekretarz Miasta Krakowa Antoni Fryczek oraz komendant Straży Miejskiej Adam Młot wręczyli dziś nagrody i upominki strażnikom, którzy swoją postawą zasłużyli na słowa uznania, a ich zachowanie powinno być wzorem do naśladowania. Miła uroczystość odbyła się w komendzie przy ulicy Dobrego Pasterza 116.

Kolejny Marsz Równości za nami

Kilkudziesięciu strażników miejskich i setki policjantów zabezpieczało dziś 15. Marsz Równości, który przeszedł ulicami Krakowa. Choć nie brakowało emocji, obyło się bez incydentów.

Strażnicy zwracali szczególną uwagę na infrastrukturę drogową, bramy, przejścia i podcienia. Dbali o spokój i porządek oraz udzielali informacji o utrudnieniach i zmianach w ruchu drogowym.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątkowy poranek w Katedrze na Wawelu odprawiona została uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz Krakowa, Małopolski, służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Po jej zakończeniu ze wzgórza wawelskiego wyruszył uroczysty pochód z udziałem polityków, służb mundurowych, mieszkańców i turystów.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY