Aktualności

Na zawsze w naszej pamięci

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas nasz Przyjaciel Andrzej Cupiał, strażnik miejski z oddziału III Nowa Huta.

Zimowe wyzwanie
2023-12-08

W ostatnich dniach spadły duże ilości śniegu. Dla właścicieli i zarządców nieruchomości powinien być to jasny sygnał, że właśnie przybyło im obowiązków.

Uczniowie SP nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej najlepsi!

W Tauron Arenie Kraków odbył się finał VI edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Wszystkich Świętych 2023 (podsumowanie)

Od 28 października do 1 listopada br. funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa dbali o spokój, porządek i bezpieczeństwo wokół krakowskich nekropolii. Podczas działań nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń.

105. rocznica wyzwolenia Krakowa

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze z dużych polskich miast odzyskał niepodległość. Z tej okazji dziś w Rynku Podgórskim odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie. Pod tablicą poświęconą Legionistom Podgórskim, a także przy pomniku na pl. Niepodległości w Podgórzu złożono kwiaty.

Wszystkich Świętych - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Już trzeci dzień trwa akcja straży miejskiej związana ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Póki co, nie odnotowano żadnych niepokojących zdarzeń. Oby kolejne dni były równie spokojne!

Zapraszamy na bezpłatny parking!

W najbliższą sobotę i niedzielę oraz 1 listopada przy komendzie przy ul. Dobrego Pasterza 116, udostępniony będzie bezpłatny parking; Zmieści się tam kilkadziesiąt samochodów, a nad płynnością parkowania będą czuwać nasi funkcjonariusze. Z parkingu można w kilka minut dojść do Cmentarza Batowickiego.

 

ZAPRASZAMY!

Kontrole przestrzegania uchwały antysmogowej

W związku ze startem nowego sezonu grzewczego strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej obowiązującej od czterech lat w Krakowie.

Z przeprowadzonych analiz jasno wynika, że liczba zgłoszeń wpływających do dyżurnych straży miejskiej z roku na rok maleje, a do tego zdecydowana większość z nich dotyczy posesji i nieruchomości znajdujących się na terenie gmin ościennych.

Stop przemocy! Konkurs Straży Miejskiej dla dzieci i młodzieży

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na skalę problemu przemocy oraz wsparcie aktywnej postawy wśród uczniów: tolerancyjnej, opartej na gotowości do niesienia pomocy.

Bezpieczny relaks nad wodą. Wakacyjne działania straży miejskiej na Zakrzówku

Mimo, iż wrześniowa aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, to jednak tegoroczne wakacje trzeba już uznać za zakończone. A skoro tak, to czas na podsumowanie działań strażników miejskich w kontekście spokoju, porządku i bezpieczeństwa na akwenach.