Aktualności

Dezynfekcja przynosi efekty. Współpraca strażników miejskich z naukowcami z UJ

Dezynfekcja miasta oraz ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców przynoszą pozytywne efekty w walce z SARS-CoV-2 – potwierdzają naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, którzy między 17 marca a 6 kwietnia analizowali obecność wirusa w 20 wybranych punktach Krakowa.  

Wygrana walka o życie 35-latka

Strażnicy miejscy przez kilkanaście minut reanimowali 35-latka, który stracił przytomność na przystanku autobusowym przy ul. Fatimskiej. Do dramatycznej walki o życie młodego mężczyzny włączyli się wezwani na miejsce ratownicy medyczni, którym udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala na obserwację.

Drony nad łąkami i rzekami w Krakowie

Wiosną przyroda budzi się do życia, a my jak co roku o tej porze przypominamy i apelujemy o niewypalanie traw. Ten niebezpieczny dla ludzi proceder niszczy środowisko i zanieczyszcza powietrze. Dlatego kontrole rejonów łąk i rzek w Krakowie są prowadzone m.in. przy użyciu dronów.

Sprawca dewastacji ujęty

Nocne niszczenie miasta nie umknęło uwadze operatora monitoringu straży miejskiej. Dzięki jego reakcji sprawcy zostali ujęci przez strażników i przekazani policji.

Dzień Ludzi Bezdomnych w cieniu epidemii

14 kwietnia obchodzimy Dzień Ludzi Bezdomnych, których według informacji zamieszczonych na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich jest w Polsce co najmniej 30 tysięcy. Głównym celem obchodzonego dnia jest nie tylko zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób bezdomnych, ale także przełamywanie stereotypów dotyczących problemu bezdomności. 

Podziękowanie za okazane wsparcie i pomoc

Bardzo dziękujemy poszczególnym instytucjom, uczelniom, fundacjom, stowarzyszeniom oraz chcącym zachować anonimowość osobom, które w ostatnich dniach podarowały naszym funkcjonariuszom bezcenne akcesoria ochronne tj. maseczki, gogle, przyłbice oraz płyny do dezynfekcji rąk.

Dzieciaki, mamy coś dla Was!

Od dnia premiery nasze przedstawienia profilaktyczne obejrzało ponad 28 000 dzieci, więc jest szansa, że także Wy braliście udział w przygodach Adasia. A jeśli nie, to pora poznać tego przesympatycznego chłopca.

Podsumowanie sezonu grzewczego 2019/2020

5778  kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w minionym, trwającym siedem miesięcy sezonie grzewczym.

Od września 2019 do marca 2020, ujawnili 368 wykroczeń, nałożyli 92 mandatów karnych na kwotę 23 500 zł, przygotowali 267 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 9 osób.

Nowe restrykcje w walce z epidemią

Od dziś obowiązują nas nowe regulacje związane z ograniczeniami dotyczącymi epidemii koronawirusa. Poniżej zestawienie wszystkich obecnie obowiązujących zaleceń. 

Po rzekomej wycieczce do Włoch chciał pograć w szachy na bulwarach?

Mężczyzna mieszkający przy ulicy Wielickiej wybrał się dziś w samo południe na Bulwar Czerwieński na... partyjkę szachów. Na pytanie strażników miejskich, czy zdaje sobie sprawę z obowiązujących obostrzeń odpowiedział, że to nie ważne i dodał, że… kilka dni temu wrócił z Włoch. Gdy na miejscu pojawił się wezwany patrol policji, okazało się, że jest poszukiwany przez organy ścigania.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY