Opinie, stanowiska, polemiki

W związku z informacją medialną w sprawie zgromadzenia, podczas którego zapalono znicze dla 14-letniego Kacpra, ucznia z Łodzi, który odebrał sobie życie z powodu, jak twierdzi jego matka, prześladowania za odmienną orientację seksualną, oraz w związku z apelem uczestników tego zgromadzenia o wyrażanie sprzeciwu wobec nienawiści i przemocy w szkołach i wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej, informuję:

W odpowiedzi na artykuł „Koniec smogu dopiero w 2030 roku?! Mamy szokujące dane i wyliczenia!”, który ukazał się na stronie internetowej krknews.pl, informuję:

W dniu 6 września 2017 roku komisja przetargowa powołaną Zarządzeniem nr 1877/2017 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 26.07.2017 roku, podała do publicznej wiadomości informację o zamknięciu przetargu pisemnego dotyczącego oddania w użytkowanie na 40 lat nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, zabudowanej budynkiem dawnej strzelnicy garnizonowej, bez wybrania którejkolwiek z ofert, co zastrzeżone zostało w pkt IX ogłoszenia o przetargu.

W Szkole Podstawowej nr 53 mieszczącej się w Krakowie przy ul. Skośnej 8 w nowym roku szkolnym będą funkcjonowały 34 oddziały (a nie 35). Szkoła dysponuje 20 pomieszczeniami do nauki (a nie 19).

Nie jest prawdą, że Pani Gabriela Olszowska, dyrektor Gimnazjum nr 2, została zawieszona przez Prezydenta Miasta Krakowa za wpisy na forum internetowym. Zawieszenie Pani Dyrektor wynikało z kategorii zarzutów dotyczących wszczętego przez Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim postępowania i było ustawowym obowiązkiem Prezydenta. Trudno więc o analogię tych jakże odmiennych sytuacji i okoliczności.

W odpowiedzi na dwa artykuły „Miasto zrobiło ślepą ulicę w prezencie dla dewelopera” oraz „Droga w prezencie dla dewelopera. Urzędnicy dali się przechytrzyć”, które ukazały się w „Gazecie Krakowskiej” 16 sierpnia oraz w „Dzienniku Polskim” 18 sierpnia, uprzejmie informuję:

Artykuł Pani Anny Kolet-Iciek z 9 sierpnia 2017 r. „Ile Kraków zapłaci za bezkosztową reformę edukacji” (news.krakow.pl) zawiera nieścisłe informacje, przez co wprowadza czytelników w błąd.

Jesteśmy ostatnio świadkami relacjonowanego przez media zamieszania, jakie pasażerom zafundowała część przewoźników prywatnych (tzw. busiarzy). W imieniu ZIKiT chcę wyraźnie podkreślić, że problemy, o których donoszą media, wynikają tylko i wyłącznie z decyzji, jakie podjęli przewoźnicy. Działania miasta były precyzyjnie i z wyprzedzeniem przedstawione, a podejmowane decyzje brały pod uwagę potrzeby pasażerów.

Nieprawdziwe informacje dotyczące fortu Łapianka.