Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pawła Zaborskiego

W poniedziałek 14 października br. w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer. Zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pawła Zaborskiego
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Bardzo miłym akcentem uroczystości był Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany Pawłowi Zaborskiemu – kierownikowi Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa – za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania.

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej – polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

Medal jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Paweł Zaborski

W nowatorski i kreatywny sposób buduje w społeczności lokalnej koalicję instytucji publicznych i stowarzyszeń podejmujących działania profilaktyczne. Jest inicjatorem i jednym z głównych twórców przedstawienia profilaktycznego, które zostało nagrodzone jako najbardziej rozwojowa inicjatywa dla dzieci i młodzieży w kategorii sztuka wizualna w konkursie „Słoneczniki”, organizowanym przez portal czasdzieci.pl w 2015 r. Do chwili obecnej spektakl obejrzało ponad 20 000 widzów.

Jest autorem książeczki dla dzieci: „Opowieści czarodzieja Profilaktikusa”, wydanej w 2016 roku, a także twórcą całorocznego projektu profilaktycznego „Akademia Barbakusa” dla dzieci i ich rodziców, który realizowany jest od września 2015 w formie comiesięcznych spotkań.

Za swoją dotychczasową pracę otrzymał:

  • Odznakę Honoris Gratia (2015),
  • Brązowy Krzyż Zasługi i nagrodę „Bezpieczny Kraków” za rok 2015.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY