Nocne patrole w centrum Krakowa

27 strażników i 15 policjantów pełniło służbę w ścisłym centrum miasta w miniony weekend. Działania obydwu służb miały na celu zapewnienie spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy.

Nocne patrole w centrum Krakowa
Fot. Bogusław Świeżowski

Funkcjonariusze ujawnili 144 wykroczenia. W związku z tym: nałożyli 89 mandatów karnych na kwotę 8 300 zł, przygotowali 5 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 50 osób.

Strażnicy i policjanci podejmowali głównie interwencje wobec osób popełniających najbardziej uciążliwe dla mieszkańców wykroczenia porządkowe. Były to między innymi: spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych, zakłócanie porządku i spoczynku nocnego, wybryki chuligańskie i nieobyczajne oraz czyny związane z naruszaniem uchwały o parku kulturowym.

Interwencje                                          

  • Za reklamowanie i prowadzenie działalności niezgodnej z przepisami o parku kulturowym strażnicy nałożyli na 3 osoby mandaty karne, każdy po 500 złotych.
  • Na obcokrajowca, który zanieczyszczał płytę Rynku Głównego oddając mocz, strażnicy nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych.
  • Ujęli także agresywnego mężczyznę, który miał przewracać  kosze  na śmieci i uszkadzać zaparkowane  pojazdy. Sprawca  został  przekazany patrolowi policji.
  • Mężczyzna, który przy ulicy Szewskiej krzyczał i przeklinał i odmówił przyjęcia mandatu, będzie musiał teraz złożyć wyjaśnienia w komendzie straży miejskiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY