Bezpieczny początek roku szkolnego!

Rejony 129 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkie nieprawidłowości zostały już usunięte.  

Bezpieczny początek roku szkolnego!
Fot. Edyta Ćwiklik

W ten sposób zakończył się pierwszy etap działań, mających na celu zapewnienie porządku w rejonach szkół, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

W trakcie prowadzonych kontroli strażnicy zwracali szczególną uwagę na stan przejść dla pieszych, sygnalizatorów świetlnych, zabezpieczeń w postaci barierek, łańcuchów oddzielających chodniki od jezdni oraz boisk i placów zabaw.

Patrole interweniowały wobec osób popełniających wykroczenia drogowe, zapobiegały spożywaniu alkoholu na terenach szkolnych oraz wokół nich, monitorowały ewentualną sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom nieletnim.

Czas na II etap

Przez pierwszy tydzień września funkcjonariusze będą pełnić służbę w rejonach szkół podstawowych, będą również towarzyszyć dzieciom w bezpiecznym powrocie do domu. Pomogą najmłodszym w przechodzeniu przez jezdnię, będą także podejmować interwencje w przypadkach nieprawidłowego parkowania pojazdów.

Do końca października strażnicy przeprowadzą zajęcia w pierwszych klasach, w trakcie których przypomną dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze i wręczą najmłodszym opaski odblaskowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY