Tysiące kolorowych opasek dla dzieci

Za nami kolejna, szósta odsłona akcji organizowanej przez Straż Miejską Miasta Krakowa, promującej bezpieczeństwo dzieci, w trakcie której nasi funkcjonariusze  rozdawali opaski identyfikacyjne dla najmłodszych. Nasz mobilny punkt stanął dziś przy ul. Grodzkiej obok Pawilonu Wyspiańskiego.

Tysiące kolorowych opasek dla dzieci
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

W tym roku przygotowaliśmy 2500 opasek, w dwóch wariantach kolorystycznych (kolejne 1,5 tysiąca trafiło do punktów informacji InfoKrakow, skąd  każdy zainteresowany rodzic może je odebrać bezpłatnie). Na opasce należy wpisać imię dziecka oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna, a następnie założyć ją na nadgarstek pociechy. Taki identyfikator wykonany jest z wodoodpornego i ekologicznego materiału, a zatem może się sprawdzić nie tylko mieście, ale i na plaży, nad wodą.

Nasze działania wspiera m.in. Komenda Główna Policji - W tak dużym mieście jak Kraków, zwłaszcza w sezonie turystycznym, odnotowujemy zdarzenia związane z zaginięciami dzieci. Często są to sytuacje, w których chwila nieuwagi prowadzi do tego, że maluch nagle orientuje się, że wokół niego nie ma rodziców. Pojawiają się wtedy strach, panika, często łzy. Dlatego dobrze nauczone lub „oznaczone" małe dziecko ma zdecydowanie większą szansę by szybko odszukać swoich najbliższych – mówi insp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY