Operator monitoringu namierzył sprawcę dewastacji krzyża

Dzięki pracy operatora monitoringu Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujęto mężczyznę, który zniszczył nożem krzyż znajdujący się przed wejściem do kościoła Dominikanów. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Operator monitoringu namierzył sprawcę dewastacji krzyża
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Do zdarzenia doszło około 4 nad ranem. Operator zauważył 3 mężczyzn, którzy obok kościoła Świętej Trójcy przy ul. Stolarskiej spożywają alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wspiął się na podest i wyciągniętym z torby nożem zaczął niszczyć drewniany krzyż. Czynił tak kilkukrotnie, po czym wylał na krzyż niedopity alkohol. Operator poinformował o sytuacji dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol.

W tym czasie mężczyźni przeszli w stronę ulicy Grodzkiej, gdzie zostali ujęci przez strażników miejskich. Dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, a trzeci – sprawca zniszczenia krzyża – został przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Przy ujętym mężczyźnie znaleziono i zabezpieczono nóż. Przyznał się, że to on uszkodził krzyż. Za swój czyn stanie teraz przed sądem.   

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY