Kamery zarejestrowały bulwersujące zachowanie taksówkarza

Operator monitoringu Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnił kierowcę taksówki, który dziś nad ranem okradł siedzącego na chodniku nietrzeźwego mężczyznę. Wyciągnął mu z kurtki telefon i odjechał. Poinformowany o zdarzeniu patrol policji zatrzymał mężczyznę.

Kamery zarejestrowały bulwersujące zachowanie taksówkarza
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Przed godziną 5 operator monitoringu zauważył mężczyznę siedzącego na chodniku przy ulicy Straszewskiego na wysokości Filharmonii. Ponieważ jego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy, skierowano na miejsce patrol straży miejskiej. W pewnym momencie obok mężczyzny zatrzymała się taksówka. Kierujący wysiadł, podszedł do siedzącego i szybkim ruchem wyciągnął mu telefon, po czym odjechał w kierunku ulicy Zwierzynieckiej, znikając po chwili z zasięgu kamer.

Informacja o zdarzeniu została natychmiast przekazana patrolowi straży oraz dyżurnemu policji, który wysłał w ten rejon funkcjonariuszy. Tymczasem operator monitoringu będąc w stałym kontakcie z dyżurnym policji, próbował odszukać taksówkę. Namierzył ją około godziny 6 w rejonie Placu Dominikańskiego, z którego kierujący ruszył w stronę Poczty Głównej. Operator śledząc dalszą trasę przejazdu auta przekazał policji, że taksówka pojawiła się przy ulicy św. Gertrudy. Policjanci udali się w to miejsce i zatrzymali kierowcę. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.    

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY