Ogień trawił budynek. Strażnicy miejscy pospieszyli z pomocą

W czwartek wieczorem w jednym z budynków przy ulicy Radzikowskiego wybuchł pożar. Pierwsi na miejscu byli strażnicy miejscy, którzy dostępnymi wokół materiałami i śniegiem podjęli próbę ugaszenia ognia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ogień trawił budynek. Strażnicy miejscy pospieszyli z pomocą
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Około godziny 19 do patrolu straży miejskiej podbiegł zdenerwowany mężczyzna. Poinformował funkcjonariuszy, że przed chwilą widział otwarty ogień, jakichś ludzi wewnątrz budynku i czuł swąd palonego plastiku.

Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali kilku mężczyzn stojących przed płonącą posesją. Jeden z nich stwierdził, że jest jej właścicielem, a budynek, w którym wybuchł pożar jest niezamieszkały i przeznaczony do rozbiórki. Dodał, że w środku prawdopodobnie są jacyś ludzie. Jak podkreślił, bał się wejść do pomieszczeń ze względu na duże zadymienie.

Po wezwaniu na miejsce Straży Pożarnej i policji, strażnicy natychmiast rozpoczęli gaszenie płomieni. Używając latarek skontrolowali też wszystkie pomieszczenia. Na szczęście budynek był pusty. Pożar dogasili przybyli na miejsce strażacy, a policjanci przejęli dalsze czynności wyjaśniające na miejscu zdarzenia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY