Świętowaliśmy 27 lat służby dla Krakowa

W Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej. W gali wzięli udział: prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, przedstawicie służb mundurowych, wojska, kościoła oraz wielu innych znamienitych gości.

Świętowaliśmy 27 lat służby dla Krakowa
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

- Po 27 latach można powiedzieć: straż miejska sprawdziła się. Straż miejska zajmuje się wszystkim, co leży w kompetencjach naszego miasta. Mamy strażników rejonowych, specjalizujących się w ekologii, uczących dzieci bezpiecznych zachowań i tych, którzy dbają o porządek na ulicach – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody oraz odznaczenia, przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Za długoletnią służbę w straży miejskiej 21 funkcjonariuszy otrzymało medale złote, srebrne oraz brązowe. 15 osób otrzymało medale ,,Na Straży Miasta” w podziękowaniu za pomoc oraz przyczynianie się do poprawy porządku publicznego.

Prezydent uhonorował odznaką Honoris Gratia funkcjonariusza Sekcji Wsparcia Referatu Koordynacji Służby – Macieja Niemyjskiego.

Wręczono też nagrody dla laureatów konkursu dla najlepszego Strażnika Roku. Najlepsze wyniki uzyskali i na kolejnych stopniach podium stanęli: I miejsce – starszy strażnik Piotr Czajka, II miejsce – młodszy strażnik Anna Ślęzak, III miejsce – strażnik Tomasz Krupa. Tegoroczna edycja konkursu była niezwykle wyrównana, dlatego też Jury przyznało jedno wyróżnienie. Otrzymał je strażnik Waldemar Sendor.

W tym roku Straż Miejska Miasta Krakowa obchodzi 27-lecie istnienia. Nasza jednostka została powołana 2 kwietnia 1991 roku zarządzeniem ówczesnego prezydenta miasta Krzysztofa Bachmińskiego. Święto Straży Miejskiej przypada 29 sierpnia, w dzień uchwalenia ustawy z 1997r. o Strażach Gminnych i Miejskich w Polsce.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć tutaj: http://www.krakow.pl/fotogaleria/1412,artykul,fotogaleria.html/cyf_url=Sierpie-2018/wi-to-Stra-y-Miejskiej-Miasta-Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY