Uczniowie nagrodzeni za uczciwość

Cała historia swój początek ma ponad dwa tygodnie temu, kiedy to grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 98 spotkała się w Parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. W trakcie zabawy, jeden z chłopców znalazł  w trawie telefon komórkowy. -  Od razu zaproponowałem kolegom, żebyśmy odnieśli go do oddziału straży miejskiej, który codziennie mijam  idąc do szkoły. Wiedziałem, że strażnicy będą wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji – wspomina uczeń Wiktor Waligóra.Dodaje, że nie mógł postąpić inaczej, gdyż tak został wychowany.

Uczniowie nagrodzeni za uczciwość
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kilka minut później chłopcy zjawili się w nowohuckim oddziale straży miejskiej na os. Na Stoku i przekazali znalezisko. Funkcjonariuszom udało się szybko ustalić właściciela telefonu. Mężczyzna odbierając smartfona, przyznał że zgubił go zaledwie dwa dni po zakupie. Podziękował też chłopcom za ich zachowanie.

Teraz, gdy uczniowie wrócili do szkoły po feriach zimowych, za wzorową postawę i uczciwość wyróżnił ich komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Chłopcy w obecności kilkudziesięciu koleżanek i kolegów otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki. - To bardzo budujące, że wykazaliście się nie tylko uczciwością, ale wiedzieliście także do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Mam nadzieję, że pozostali uczniowie będą w przyszłości brać z was przykład  - gratulował komendant Adam Młot.

Wiktor Waligóra, Michał Mróz, Dawid Kaim i Dawid Biernat są uczniami VI klasy w Szkole Podstawowej nr 98 (Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 6). – Jestem naprawdę duma ze swoich podopiecznych. To wyjątkowe dzieci, które każdego dnia pokazują nam i przypominają, dlaczego naprawdę warto być nauczycielem – powiedziała Bożena Cabaj – Miciak, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 6.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Kordys
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY