Przy Rydla jest już czysto. Dziękujemy za sygnał

- W zastraszającym tempie rośnie tu wysypisko śmieci, proszę spojrzeć, wygląda to tak jakby ktoś o tym miejscu po prostu zapomniał. Trudno otworzyć okno, zwłaszcza teraz, kiedy jest bardzo ciepło, bo smród wpada do domu – mówiła nam wczoraj mieszkanka bloku przy ulicy Rydla 22.

Przy Rydla jest już czysto. Dziękujemy za sygnał
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Informację o osiedlowym wysypisku przekazali nam dziennikarze portalu krowoderska.pl. W tej sytuacji potrzebna była szybka reakcja.

Skontaktowaliśmy się z Piotrem Odorczukiem rzecznikiem prasowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Dzięki jego zaangażowaniu udało się jeszcze tego samego dnia opróżnić pojemniki na śmieci oraz wyczyścić zieleniec wokół altany.

Okazało się, że to miejsce jest dobrze znane strażnikom miejskim. Pod koniec 2014 roku odwiedzili wszystkich czterech zarządców i polecili im, aby ustalili między sobą kto i w jakim zakresie będzie odpowiadał za utrzymanie czystości wokół altany.

news_2015.06.03bWczorajsza wizyta strażników u zarządcy odpowiedzialnego w tym miesiącu za czystość zakończyła się nałożeniem mandatu karnego w wysokości 200 złotych. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że będą teraz systematycznie sprawdzać, czy wywiązuje się z nałożonych na niego obowiązków.  

(MA)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Kordys
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY