Aktualności

Park kulturowy pod lupą strażników miejskich

Pod koniec 2017 roku weszły w życie przepisy zmieniające dotychczasowe regulacje obowiązujące na terenie parku kulturowego. Dotyczą one między innymi zakazów i ograniczeń w zakresie prowadzenia działalności handlowej i usługowej oraz umieszczania nośników reklamowych i nośników informacji wizualnej.

Właściciele, zarządcy nieruchomości oraz przedsiębiorcy mieli 3 miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów.

Wiosenne kontrole placów zabaw

W dniach od 26 marca do 20 kwietnia strażnicy miejscy kontrolowali place zabaw.

Mamy 35 wolnych etatów!

Polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganna opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej – to podstawowe wymagania jakie musi spełniać osoba ubiegająca się o pracę w straży miejskiej.

1 748 kontroli instalacji grzewczych w lutym

W drugim miesiącu tego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnili 27 przypadków spalania odpadów. Nałożyli 20 mandatów karnych na kwotę 2 950 złotych, pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 59 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

Krakowianie sprzątają po swoich psach

Ten bardzo pozytywny trend obserwują strażnicy miejscy w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dostrzegają zmiany w zachowaniach właścicieli czworonogów, którzy zaopatrzeni w woreczki coraz częściej schylają się, aby podnieść to, co pozostawił na spacerze ich pies.

 

„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja policji i straży miejskiej

Policjanci z krakowskiej drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz z inspektorami ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

2 172 kontrole urządzeń grzewczych w styczniu

W pierwszym miesiącu 2018 roku, nasi funkcjonariusze ujawnili 13 przypadków spalania śmieci. Nałożyli 8 mandatów karnych na kwotę 1 050 złotych, pouczyli 4 osoby, skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto pouczyli 90 osób nie posiadających certyfikatów potwierdzających odpowiednie parametry używanego do spalania węgla.

 

Nie wahaj się! Zostań strażnikiem miejskim

Masz polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganną opinię, uregulowany stosunek do służby wojskowej? Jeśli tak, to oferujemy Ci pewną i stabilną pracę.

74. Tour de Pologne

Tour de Pologne jak zwykle rozpala emocje i nie inaczej będzie w tym roku. Kolarze startujący w jego 74. edycji pojawią się dziś w Rynku Głównym, gdzie rozpocznie się oficjalna prezentacja drużyn.