Aktualności

Krakowski strażnik miejski najlepszy w Polsce

Krzysztof Jawień, strażnik miejski z Oddziału III Nowa Huta, ratownik wodny i Mistrz Polski w pływaniu, opowiada dlaczego od 17 lat z dumą nosi mundur i pomaga mieszkańcom Krakowa.

Nowe zasady parkowania przy Błoniach

Uwaga kierowcy! Przypominamy, że od 1 lutego zmieniły się zasady parkowania na al. 3 Maja. Zakaz zatrzymywania się obowiązuje w dni robocze w godzinach od 9 do 17 na odcinkach od skrzyżowania z aleją Focha do ul. Oleandry oraz od Reymana do okolic ul. Piastowskiej. Na odcinku wzdłuż Parku Jordana zasady parkowania nie zmieniły się.

Zaginiony mężczyzna bezpiecznie trafił do domu

Dzięki błyskawicznej akcji Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz MPK udało się zapobiec tragedii. Chorego mężczyznę, który przez kilka godzin błąkał się po Krakowie, udało się bezpiecznie odwieźć do domu i przekazać pod opiekę rodziny.

Bezpieczne chodniki, czyli trwa „Akcja Zima”

Opady śniegu w Krakowie, spowodowały że funkcjonariusze straży miejskiej prowadzą działania w ramach „Akcji Zima”. Polegają one m.in. na kontrolach związanych z odśnieżaniem chodników oraz usuwaniem nawisów śnieżnych i sopli z budynków. Właściciele i zarządcy nieruchomości muszą bowiem pamiętać o konieczności przestrzegania przepisów wynikających zarówno z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. jak i uchwały Rady Miasta Krakowa.

Tramwaje pod specjalnym nadzorem

W miniony weekend odbyła się pierwsza w tym roku akcja „Bezpieczny powrót”. To wspólne działania Straży Miejskiej Miasta Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które mają zapewnić bezpieczeństwo w pojazdach komunikacji miejskiej w godzinach nocnych.

Nie wahaj się, dołącz do nas!

Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – aplikanta (30 etatów).

Strażnicy przeszkoleni na wypadek ataków terrorystycznych

Pierwsza pomoc pod ostrzałem czy zarządzanie akcją ratunkową w przypadku ataku bombowego – krakowscy strażnicy miejscy, jako pierwsi zostali przeszkoleni z ratownictwa taktycznego. Zajęcia poprowadzili eksperci z Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Collegium Medicum UJ.

Strażnicy uratowali mężczyznę z pożaru

Nocny patrol w Nowej Hucie niespodziewanie zmienił się walkę o życie dwóch mężczyzn. Ogień strawił doszczętnie altanę działkową jednak dzięki determinacji i odwadze krakowskich funkcjonariuszy jedną z dwóch ofiar pożaru przy ulicy Łowińskiego udało się uratować.

Kontrabanda na targowisku Bieńczycach przechwycona!

Funkcjonariusze z nowohuckiego oddziału Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące handlu nielegalnymi papierosami na jednym z placów targowych w Bieńczycach. Przybyły na miejsce patrol odnalazł jednak tylko porzuconą torbę w jednej z targowym alejek, w której znajdowało się 51 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda została zabezpieczona i przekazana funkcjonariuszom z krakowskiego oddziału Izby Celnej.

Ciężarówka w ogniu! Na szczęście nikt nie ucierpiał

Przez ponad godzinę trwało wczoraj usuwanie skutków pożaru, który strawił samochód ciężarowy jadący ul. Bora-Komorowskiego. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY