Aktualności

Znamy księgarnie roku 2019!

Kraków ponownie wybrał najlepsze księgarnie i antykwariaty! W piątek, 13 grudnia podczas Gali Księgarni Roku ogłoszone zostały wyniki trzeciej, rekordowej frekwencyjnie edycji plebiscytu organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Koncert kolęd w tramwaju linii nr 8

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia w tramwaju linii nr 8, kursującego z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych, odbędzie się koncert kolęd skierowany w szczególności do seniorów.

Bliżej budowy szkoły na Złocieniu

Miasto jest już właścicielem całego terenu potrzebnego pod budowę szkoły podstawowej na osiedlu Złocień. Trzy działki pozyskane od Parafii Narodzenia NMP w Bieżanowie wraz z sąsiednią działką gminną dają grunt o odpowiedniej powierzchni i parametrach dla takiej inwestycji. Ruszy ona już w przyszłym roku, a zakończy się w 2023 r.

Honoris Gratia dla pisarzy świętujących jubileusz

W Krzysztoforach spotkali się twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich – ogólnopolskiej organizacji skupiającej wybitnych ludzi pióra, świętującej trzydziestolecie powstania. Podczas jubileuszowego spotkania przedstawiciele stowarzyszenia odebrali odznaki Honoris Gratia przyznawane za zasługi dla Krakowa.

Zapraszamy na kolędową lekcję śpiewania

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią podczas 76. lekcji śpiewania pod hasłem „Kolędy do śpiewania po domach”. Wspólne kolędowanie odbędzie się na Małym Rynku w niedzielę, 22 grudnia o godz. 16.00.

Muzyka z „Czarnobyla” i „Stranger Things” na FMF

Po raz drugi w historii Festiwalu Muzyki Filmowej odbędzie się pełen emocji koncert muzyki do najpopularniejszych seriali. Organizatorzy gwarantują chwile grozy z „American Horror Story”, napięcia – z „Czarnobylem” czy zabawy – ze „Stranger Things”! Wśród kompozytorów, którzy przyjęli zaproszenie, znaleźli się m.in. Martin Phipps, Trevor Morris, Hauschka i Mac Quayle.

Budowa Trasy Łagiewnickiej idzie pełną parą

W tym roku uzyskano pozwolenie na realizację prac na całym zakresie Trasy Łagiewnickiej. Dzięki temu na całym placu budowy rozwinięto front robót i uzyskano zaawansowanie prac na poziomie 50 proc.

Uczniowie z ul. Tynieckiej koncertują dla krakowian

Święty Mikołaj na motocyklu, oprócz worka z prezentami, przywiózł na ulicę Tyniecką także bożonarodzeniową atmosferę. Obdarowani uczniowie i wychowankowie Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących, w skład którego wchodzi też szkoła muzyczna, przygotowują się teraz do cyklu świątecznych koncertów. Na pierwszy zapraszają krakowian do siebie – już w poniedziałek, 16 grudnia.

Kolejne palenisko w Krakowie przeszło do historii

Dzięki determinacji i kompleksowemu zaangażowaniu służb miejskich udało się doprowadzić do likwidacji paleniska węglowego na kolejnej posesji w Krakowie.

KL Plaszow: skarpy dawnego cmentarza zabezpieczone

Na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich zabezpieczony został fragment dawnego Cmentarza Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Podgórzu na terenie byłego obozu Plaszow. Prace przeprowadzone zostały na podstawie zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków, a także uzgodnień Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także organizacji żydowskich.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA