Aktualności

Pierwsze ograniczenia w związku z budową linii KST do Górki Narodowej

Zgodnie z kontraktem, wykonawca trasy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (KST) między Krowodrzą Górką a Górką Narodową będzie miał 26 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty. Zadanie ma zapewnione dofinansowanie unijne, które trzeba rozliczyć do 2023 roku. Miasto więc liczy na mobilizację wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, by zadanie zrealizować i rozliczyć w zakładanym terminie.

Apel sanepidu do pasażerów autobusów 503 i 252

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy we wtorek, 7 lipca podróżowali autobusem linii 503 relacji Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa Wschód o godz. 11.15 oraz pasażerów podróżujących linią 252 relacji os. Podwawelskie – Kraków Airport około godz. 11.40 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.

II tura wyborów prezydenckich – ważne informacje

Niedziela, 12 lipca to dzień, w którym odbędzie się II tura wyborów na prezydenta Polski. Wybierając głowę państwa, wyborcy ponownie oddadzą głos zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, by zminimalizować zagrożenie koronawirusem.

Zamknięcie mostu Nowohuckiego

Od maja tego roku most Nowohucki jest w remoncie. W przyszły weekend most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów – z uwagi na konieczność eliminacji drgań podczas betonowania i wiązania betonu płyty pomostu.

Kraków Street Park w wakacyjnej odsłonie

Kraków Street Park, czyli Centrum Sportów Miejskich, wraca w wakacyjnej odsłonie. Od soboty, 11 lipca, na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków znów można jeździć na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach bmx.

Odkryj nieodkryte – czas na Kraków!

Byłeś w Krakowie ze szkolną wycieczką ładnych parę lat temu? Pamiętasz smak obwarzanka spod Wawelu i chciałbyś sprawdzić, jak zmieniała się panorama miasta z kopca Kraka? A może chcesz spędzić kilka dni pływając kajakiem po Wiśle, przemierzając rowerowe szlaki lub spacerując z dala od miejskiego gwaru po lasach? Zaplanuj pobyt w Krakowie, a poznasz gród Kraka z zupełnie innej strony.

Wagon Linke-Hofmann będzie kursował na Krakowskiej Linii Muzealnej

#zwiedzajkrakow! W najbliższą niedzielę, 12 lipca krakowianie i turyści znów będą mogli zwiedzać Kraków z okien zabytkowych tramwajów.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Uwaga na burze!

Przed burzami ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje soboty, 11 lipca od godz. 6.00 do 6.00 w niedzielę, 12 lipca.

Trwa Summer Jazz Festival Kraków 2020

W ramach Summer Jazz Festival Kraków 2020, który potrwa do 15 sierpnia odbędzie się blisko sto koncertów. Wydawało się, że 25. edycja największego polskiego festiwalu jazzowego będzie prezentowana tylko online – na srebrnym czy białym ekranie, ale jednak duch żywego jazzu pokonał wirusa.

Zespół ds. Muzeum Ruchu Harcerskiego zaczyna pracę

W sali Obrad Rady Miasta Krakowa zostały wręczone akty nominacji dla członków zespołu zadaniowego do spraw Muzeum Ruchu Harcerskiego, które powstaje w forcie Łapianka. W jego skład weszły 22 osoby, których zadaniem jest stworzenie optymalnych rozwiązań dotyczących funkcjonowania muzeum, w tym koncepcji i scenariusza wystawy stałej poświęconej dziejom ruchu harcerskiego.