Galeria

31 lat służby dla Krakowa

Z udziałem prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz komendanta Jerzego Mądrzyka odbyły się dziś obchody Święta Straży Miejskiej. W uroczystej gali w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa wzięli również udział: Sekretarz Miasta Antoni Fryczek, II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, przedstawiciele jednostek miejskich, służb mundurowych, wojska oraz wielu innych znamienitych gości.

Dary dla Lwowa
2022-02-26

25 lutego, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy, o które zwrócił się do krakowian mer Lwowa Andrij Sadowy. Od samego początku strażnicy miejscy są zaangażowani w rozładunek i pakowanie darów. Ze względu na ogromną hojność mieszkańców Krakowa, organizowane są już kolejne magazyny.

Dominika Mazurek laureatką nagrody „Bezpieczny Kraków”

Dominika Mazurek, funkcjonariuszka z 10-letnim stażem w Straży Miejskiej Miasta Krakowa, otrzymała tegoroczną nagrodę „Bezpieczny Kraków”. Przyznano ją po raz 16-ty za wzorowe osiągnięcia dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w Krakowie. Wręczenie nagród odbyło się dziś w sali Lea Urzędu Miasta Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski przekazał  laureatom okolicznościowe tableau oraz laptopy.

29 lat służby dla Krakowa

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Straży Miejskiej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Komendanta Straży Miejskiej Jerzego Mądrzyka.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bez tradycyjnego pochodu – w miejscach, gdzie co roku składano kwiaty i gdzie odbywały się uroczystości okolicznościowe, także i w tym roku złożono wieńce.

W imieniu Miasta i Rady Miasta Krakowa wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku Rejtana, nad Wisłą przy pomniku Polski Walczącej, przy Krzyżu Katyńskim oraz na placu Matejki, złożył strażnik miejski.

92 wraki w miesiąc

Prawie setka pojazdów nieużytkowanych została usunięta z krakowskich ulic w styczniu br. W całym 2019 roku strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia 969 nieużywanych i zagrażających bezpieczeństwu aut.

Strażnicy miejscy na deskach teatru

Sala teatralna w Krakowie pękała w szwach. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Adasia i groźnego Cyberbestiora. A wszystko za sprawą premiery spektaklu pt. „Smartfon, czyli opowieść o tym, jak Czarodziej i Smok pokonali Cyberbestiora”, którego autorami i aktorami są krakowscy strażnicy miejscy. Premiera odbyła 10 grudnia w Teatrze Ludowym

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 67 najlepsi!

W hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków odbył się finał XII edycji konkursu, „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, którego uczestnikami byli po raz drugi ósmoklasiści. Organizatorami imprezy były Straż Miejska Miasta Krakowa oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Jerzy Mądrzyk nowym komendantem Straży Miejskiej Miasta Krakowa

Dziś na pl. Wszystkich Świętych odbyły się uroczystości związane z przekazaniem obowiązków nowemu komendantowi Straży Miejskiej Miasta Krakowa Jerzemu Mądrzykowi. Prezydent Jacek Majchrowski podziękował dotychczasowemu komendantowi Adamowi Młotowi za dotychczasową prawie 7-letnią służbę.

101. rocznica wyzwolenia Krakowa

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze miasto w Polsce odzyskał niepodległość. Z tej okazji dzisiaj na Placu Niepodległości odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.