Aktualności

Odsłonięcie rzeźby Anny Kijowskiej w magistracie

We wtorek, 19 listopada na dziedzińcu krakowskiego magistratu została odsłonięta rzeźba Anny Kijowskiej. Uroczystość była kulminacją serii projektów, mających na celu zacieśnianie współpracy i przyjaźni Krakowa i Kijowa. W wydarzeniu wzięła udział oficjalna delegacja Kijowa – na czele z wicemerem miasta, Wałentynem Mondryjiwskim, oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

60-proc. bonifikata wciąż obowiązuje - informacja UMK

5 października 2018 r. weszła w życie ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. 1 stycznia 2019 r. użytkownicy wieczyści takich gruntów stali się ich właścicielami z obowiązkiem ponoszenia z tego tytułu opłat rocznych przez okres 20 lat.

Kraków zakwalifikował się do konkursu „Zielona stolica Europy”

Kraków znalazł się w gronie 18 europejskich miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2022”.

Otwarcie odnowionej filii nr 51 Biblioteki Kraków

Zmieniony wystrój, nowe wyposażenie i ponad 32 tys. książek dla dzieci i dorosłych, w tym również gry planszowe – tak będzie wyglądała wyremontowana filia nr 51 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest na os. Kalinowym 4. Oficjalne otwarcie odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 12.00. 

Świąteczne dekoracje rozświetlą Kraków

Już w sobotę, 30 listopada, na Rynku Głównym odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobią elementy przypominające pawie oka i migoczące światełka. Ozdoby świąteczne pojawią się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta.

Utrudnienia w Swoszowicach, zmiany w kursowaniu autobusów

W czwartek, 21 listopada, w godz. ok. 10.00-14.00, drogowcy będą układać nową nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Krzyżańskiego, Myślenickiej i Niewodniczańskiego w Swoszowicach. W tym czasie linie autobusowe nr 735 i 754 będą kursować trasami objazdowymi.

Etiuda&Anima po raz 26. w Krakowie!

Już dziś, 19 listopada, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie przy ulicy Rajskiej 12 rozpoczyna się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Pierwsze filmowe zaplanowano na godz. 17.00. Będzie to prezentacja laureata Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej MFF Etiuda&Anima 2018 – Szinház-es Filmművészeti Egyetem z Węgier. Natomiast o 18.00 wystartuje pokaz dziesięciu najlepszych brytyjskich krótkich filmów animowanych nowego wieku wytypowanych przez Jayne Pilling!

Już wkrótce święto młodzieżowego wolontariatu

Od 4 do 6 grudnia odbędą się I Młodzieżowe Dni Wolontariatu. Dla młodych ludzi zajmujących się działalnością charytatywną, np. w szkolnych kołach wolontariatu, będzie to okazja, by się spotkać, poznać i wymienić doświadczenia, a także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach. Na ostatni dzień zaplanowano spotkanie i debatę oksfordzką w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Jaki Kraków w kontekście kryzysu klimatycznego?

Projekt Zeroemisyjny Kraków wkracza w kolejną fazę. Zachęcamy mieszkańcom współpracę w zakresie organizacji mikrowydarzeń, tzw. stolików przyszłości, podczas których będziemy tworzyć scenariusze przyszłości Krakowa w kontekście kryzysu klimatycznego. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Pracownię Miejską we współpracy z EIT Climate-KIC i Miastem Kraków.   

Otwarcie konsulatu honorowego Indonezji w Krakowie

We wtorek, 19 listopada, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyło się uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Indonezji w Krakowie, którego dokonał ambasador Republiki Indonezji H.E. Siti Nugraha Mauludiah. Godność pierwszego honorowego konsula objął Marian Skrzypiec.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA