Aktualności

Oto najnowszy numer dwutygodnika Kraków.pl. Przeczytaj!

Rewitalizacja parku Jerzmanowskich, utworzenie nowego parku w Czyżynach, zmiany nad Zalewem Nowohuckim… To tylko niektóre z inwestycji realizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, o których można przeczytać w najnowszym numerze dwutygodnika KRAKÓW.PL. Czytelnicy znajdą też praktyczną wkładkę z informacjami o odpadach komunalnych i propozycjach zmian stawek za wywóz śmieci. Warto się z nimi zapoznać.

„Tacy ludzie jak my” – finał przeglądu filmów

W Centrum Kultury Żydowskiej kończy się program pt. „Tacy ludzie jak my”, czyli przegląd reportaży i filmów dokumentalnych z programów telewizyjnych „Etniczne klimaty”, „U siebie” oraz festiwalu „U siebie - At home”. Ostatnie dwa spotkania w środę i czwartek.

Bezpłatna pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS włącza się w organizację Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 28 lutego w Centrum Obywatelskim w Krakowie będą udzielane dla takich osób nieodpłatne porady specjalistów.

Trwają prace remontowe na Zakrzówku

Zarząd Zieleni Miejskiej informuje o kolejnych etapach prac nad Zakrzówkiem i zwraca się z prośbą do mieszkańców o przestrzeganie zakazu i niewchodzenie na ten teren ze względów bezpieczeństwa. Przypomnijmy, cały akwen będzie dostępny dla mieszkańców. Krakowianie będą mogli korzystać z części zrewitalizowanego parku już w tym roku, a całość projektu (otoczenie akwenu, centrum sportów wodnych i park) zostanie udostępniona w 2022 r.

Dlaczego warto zostać Krakowskim Ambasadorem Wielokulturowości?

Trwa druga edycja konkursu na Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości. Znasz osobę lub instytucję działającą na rzecz dialogu międzykulturowego? – zgłoś swojego kandydata. O tym, co daje udział w konkursie, opowiadają ubiegłoroczni laureaci. Na zgłoszenia czekamy do wtorku, 10 marca.

Beneficjenci Poland Business Run 2020 poszukiwani

Do końca kwietnia mogą zgłaszać się osoby, które chcą zostać beneficjentami charytatywnej sztafety biznesowej. Bieg Poland Business Run 2020 odbędzie się 6 września i jak co roku pomoże „stanąć na nogi” osobom po amputacji oraz z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku wsparcie otrzymało 94 beneficjentów z całej Polski. Teraz Fundacja czeka na kolejne osoby, którym pomogą biegacze startujący w dziewięciu miastach naszego kraju.

Wkrótce ruszą zapisy do przedszkoli samorządowych

2 marca rozpocznie się rekrutacja do krakowskich samorządowych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Jeszcze do piątku, 28 lutego placówki te przyjmują od rodziców przedszkolaków deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego w tym samym miejscu.

Marcowe zajęcia edukacyjne w MIM

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza najmłodszych do skorzystania ze specjalnych zajęć weekendowych prowadzonych przez edukatorów. W czasie zajęć dzieci przygotują magnetyczną galaretkę, muffinki do kąpieli czy las w żarówce.

 Festiwal MUMIO w Nowohuckim Centrum Kultury

Przed nami dwa nieprzewidywalne teatralno-muzyczne spektakle. Festiwal MUMIO to niezwykła mieszanka artystycznych temperamentów – wyjątkowe teksty Jeremiego Przybory, aktorskie szaleństwo, muzyka Jerzego Wasowskiego grana na żywo i kojąca postać Magdy Umer. Zobaczymy to, co najcenniejsze w historii i specyfice kabaretu Mumio – najlepsze sceny, pamiętne postaci i szalone improwizacje. Już w niedzielę, 1 marca w Nowohuckim Centrum Kultury.

Modernizacja placu zabaw – weź udział w konsultacjach społecznych

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprasza od poniedziałku, 2 marca do piątku, 24 kwietnia na konsultacje społeczne dotyczące modernizacji placu zabaw między ul. Opolską, a ul. Krowoderskich Zuchów.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA