Konferencja naukowa „Strażnik miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników dziś i jutro”

W tym roku Straż Miejska Miasta Krakowa obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniach 4-5 listopada 2021 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Strażnik Miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników miejskich dziś i jutro.”

Konferencja naukowa „Strażnik miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników dziś i jutro”
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

 

Tegoroczny jubileusz stwarza niepowtarzalną okazję do omówienia normatywnych, społecznych i psychologicznych aspektów funkcjonowania straży gminnych oraz ich przyszłej roli w lokalnych systemach bezpieczeństwa. W ramach obrad przewidziane zostały zarówno prelekcje indywidualne, jak i panele dyskusyjne. Te ostatnie poświęcone będą doświadczeniom wybranych straży miejskich z Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie profilaktyki w szkołach, ochrony środowiska oraz wykorzystania nowych technologii.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również wyniki badań ilościowych i jakościowych dotyczących tożsamości zawodowej strażników miejskich oraz ich satysfakcji z pracy, stresu i wypalenia zawodowego. 


Adresatami konferencji są pracownicy naukowi, działacze samorządu terytorialnego, urzędnicy administracji rządowej, przedstawiciele straży miejskich i politycy oraz posłowie i senatorowie, a także dziennikarze i publicyści.


Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 

Relacja z konferencji: https://ksm30.syskonf.pl/

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska