Nagrody od MPK dla funkcjonariuszy

Młodsi strażnicy Piotr Maczuga i Adam Sobielak oraz operator monitoringu straży miejskiej – Dariusz Czuba otrzymali dziś specjalne podziękowania od przedstawicieli Zarządu MPK SA w Krakowie za skuteczne działania, w wyniku których ujęci zostali sprawcy dewastacji wiat przystankowych. Ich zaangażowanie docenił również komendant Jerzy Mądrzyk, przyznając im nagrody.

Nagrody od MPK dla funkcjonariuszy
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Do zdarzenia doszło 21 czerwca w nocy, na Rondzie Matecznego. Operator monitoringu zauważył dwóch młodych mężczyzn malujących po wiacie sprayem. To on skierował na miejsce patrol informując, że sprawcy wsiedli do autobusu linii 304. Strażnicy dogonili autobus i ujęli dwóch mężczyzn w wieku około 25 lat, mieszkańców Dolnego Śląska.

Inspektor MPK poprosił o przyjazd Pogotowia Utrzymania Trasowego, a pracownicy MPK udostępnili środki czyszczące, którymi sprawcy samodzielnie umyli wiaty pod nadzorem wszystkich obecnych służb.

Doprowadzone do użytku wiaty były już od rana dostępne dla pasażerów. Na zakończenie interwencji każdy ze sprawców otrzymał „pamiątkę” z przyjazdu do Krakowa - mandaty karne w kwocie po 500 złotych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY