Wszystkich Świętych 2021

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych szczególnych dniach będziemy odwiedzać groby naszych bliskich.Ze względów bezpieczeństwa oraz licznych ograniczeń w ruchu pojazdów w rejonach nekropolii sugerujemy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Pamiętajmy, że podczas podróży tramwajami i autobusami w Krakowie należy zakrywać usta i nos przy pomocy maseczki!

Wszystkich Świętych 2021
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Od poniedziałku 25 października funkcjonariusze straży miejskiej pełnią służbę przy cmentarzach: Rakowickim, Grębałowskim, Salwatorskim, Batowickim i Podgórskim. Współpracują tam z inspektorami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, ale także z policjantami i pracownikami Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Przez cały świąteczny weekend patrole będą również służyć pomocą przy nekropoliach zlokalizowanych przy ulicach: Pasternik, Orlej, Balickiej, Piaszczystej, Żwirowej, Bieżanowskiej, Mała Góra, Zawiłej i Niewodniczańskiego.

Strażnicy miejscy zwrócą szczególną uwagę na:

- łamanie przepisów ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie

  nekropolii,

- handlujących bez wymaganych zezwoleń oraz nielegalnie kwestujących,

- zakłócanie spokoju i porządku publicznego, zaśmiecanie i

  zanieczyszczanie,

- akty wandalizmu, niszczenia mienia,

- kieszonkowców, nietrzeźwych, spożywających alkohol, nachalnie

  żebrzących.

Apele i rady

- Nie jedź samochodem „na pamięć”. Zwracaj uwagę na znaki drogowe. W rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu,

- Pamiętaj, że polecenia osoby kierującej ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych,

- Parkuj samochód zgodnie z przepisami i tylko w dozwolonych miejscach – możesz nie tylko zablokować inne auto, ale np. tramwaj czy autobus – przez Ciebie setki osób mogą utknąć w korku,

- Nie zostawiaj bez nadzoru wartościowych rzeczy. Torebki, saszetki mogą stać się łatwym łupem dla złodziei,

- Nie zostawiaj w samochodzie cennych przedmiotów w widocznym miejscu,

- Miej ze sobą cos odblaskowego. Wracając wieczorem pieszo do domu, będziesz widoczny i bezpieczny.

Uwaga!

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych. To kompendium wiedzy na temat zmian w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy. Zawiera ono także informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób niepełnosprawnych i orientacyjne plany nekropolii.

Szczegółowe informacje: https://www.krakow.pl/aktualnosci/253629,1912,komunikat,wszystkich_swietych___informacje_praktyczne.html?_ga=2.187622305.882431888.1635146812-104360161.1622110332

Ważne!

W sobotę 30 października, w niedzielę 31 października oraz w poniedziałek 1 listopada przy naszej komendzie (ul. Dobrego Pasterza 116), udostępnimy tradycyjnie bezpłatny parking, który pomieści kilkadziesiąt samochodów. Nad płynnością parkowania będą czuwać nasi funkcjonariusze. Stąd spacerem w kilka minut można dojść do Batowic.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY