Barbakus rozpoczął służbę w Dworku Białoprądnickim

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” ruszył organizowany przez Straż Miejską cykl edukacyjnych spotkań dla najmłodszych pod nazwą „Akademia Barbakusa”. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, które nie tylko dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ale również otrzymały kolorowe odblaski.

Barbakus rozpoczął służbę w Dworku Białoprądnickim
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

W czasie warsztatów najmłodsi poznają zasady bezpieczeństwa niezbędne w codziennym życiu. Wszystko to połączone ze wspaniałą zabawą i zdobywaniem odznaki Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

– Akademia Barbakusa to nasz kolejny projekt edukacyjny. Tym razem postanowiliśmy zorganizować zajęcia  nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Dzięki temu całe rodziny mogą wspólnie uczyć się jak dbać o bezpieczeństwo swoich pociech - wyjaśnia  Adam Młot, komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Podczas sobotnich zajęć dzieci uczą się m.in. jak unikać zagrożeń
w sieci, jak pokonywać bezpiecznie drogę do szkoły, dlaczego warto nosić odblaski oraz jak zachowywać się w sytuacji ataku agresywnego psa. Zajęcia prowadzą funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz smok „Barbakus”.

- Dzieci są w Dworku Białoprądnickim zawsze mile widzianymi gośćmi, czego dowodem jest nasza bogata oferta dla najmłodszych. Cieszę się, że w ramach Akademii Barbakusa będą u nas spędzać sobotni czas. Jestem przekonana, że oprócz świetnej zabawy pod okiem Straży Miejskiej nauczą się tak ważnych
w codziennym życiu zasad bezpieczeństwa – mówi Renata Lisowska, Dyrektor Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w miniony weekend, przybliżyło dzieciom rolę Straży Miejskiej, a także umożliwiło poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu, do końca tego roku szkolnego. Kolejne zajęcia już w listopadzie. Na najbliższym spotkaniu uczestnicy otrzymają  mini indeksy, w których będą zbierać specjalne smocze pieczątki. Dzieci, które przez cały rok będą regularnie  brać udział
w zajęciach i zbiorą komplet pieczątek, na gali zakończenia  w czerwcu 2016 roku otrzymają odznaki „małego strażnika miejskiego”.

Zgłoszenia do „Akademii Barbakusa”, należy przesyłać na adres: akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Więcej informacji: tel. 12 68 82 117.

 

(MW)
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Kordys
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY