Po takim szkoleniu krakowianki będą się czuły bezpieczniej

Instruktor sztuk walki Bohdan Bartnicki i strażniczka Katarzyna Wójcik byli wczoraj gośćmi Sylwii Paszkowskiej w programie „Przed hejnałem” w Radiu Kraków. Pretekstem do rozmowy był rozpoczynający się już w najbliższy czwartek w naszej jednostce bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

Po takim szkoleniu krakowianki będą się czuły bezpieczniej
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Zajęcia na sali gimnastycznej przy ulicy Dobrego Pasterza 116, będą obejmować praktyczną samoobronę z wykorzystaniem elementów dalekowschodnich sztuk walki oraz wiedzę psychologiczną dotyczącą odpowiednich reakcji oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Zajęcia z samoobrony 

To bardzo ważny element działalności profilaktycznej Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Wystarczy wspomnieć, że szkolenia dla mieszkańców oraz pracowników instytucji i jednostek miejskich rozpoczęliśmy już w połowie lat 90.

Przez te dwadzieścia lat instruktorzy straży miejskiej przeszkolili między innymi: inspektorów ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, podopiecznych domów pomocy społecznej, niewidomych, rekonwalescentów po chorobach onkologicznych, studentki prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracowników Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i szpitala im. Józefa Babińskiego, pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

2015-10-06b

Posłuchaj rozmowy Sylwii Paszkowskiej z Bohdanem Bartnickim i Katarzyną Wójcik na radiokrakow.pl

(MA)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Kordys
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY