Komunikat archiwalny

Strażnicy z Krakowa najsilniejsi w Polsce

Dominika Mazurek i Sebastian Mazurek ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa stanęli na podium III Mistrzostw Polski Straży Miejskich i Gminnych w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc. Organizatorem zawodów była  Straż Miejska Wrocławia oraz Dolnośląska Prefektura Krajowej Rady Komendantów Straży Gminnych i Miejskich. W zmaganiach wzięło udział niemal 70 funkcjonariuszy z całej Polski m.in. z Płocka, Torunia, Wrocławia, Wałbrzycha i Krakowa.

Dominika Mazurek zajęła I miejsce w konkurencji „wyciskanie wielokrotne sztangi o wadze 25 kg”.  Nasza mistrzyni zwyciężyła wynikiem 38 powtórzeń.  Sebastian Mazurek zajął II miejsce, podnosząc sztangę ważąco 100 kg aż 27 razy.  To jednak nie jedyny sukces naszego mistrza. Sebastian trenuje bowiem od kilkunastu lat, a na koncie ma kilkadziesiąt pucharów, medali i tytułów mistrzowskich.

Na co dzień,  nasi mistrzowie pełnią służbę w Sekcji Wsparcia.