Aktualności

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Moc atrakcji w ten weekend w Krakowie! Między innymi: Dzień Otwarty Magistratu, 6. Wodecki Twist Festiwal i tradycyjnie Wielka Parada Smoków! Ponadto zapraszamy na Noc Tańca, Korowód Nowohucki i wiele innych wydarzeń. Sprawdźcie!

Rusza tegoroczny nabór do programu leczenia niepłodności metodą in vitro

1 czerwca, rozpoczął się nabór wniosków par do tegorocznej edycji „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa.

Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej

Miasto przygotowało projekt uchwały dotyczącej rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych obowiązujących na terenie aglomeracji krakowskiej. Przyjęcie tej uchwały pozwoli wyeliminować konieczność posiadania oddzielnych biletów dla różnych środków transportu publicznego tzw. biletów krótkookresowych. Nie oznacza to również podwyżki biletów.

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz tytuły Małopolanina i Człowieka Roku

Prezydent Jacek Majchrowski został uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość wręczenia Medali odbyła się 31 maja, w Collegium Novum UJ, podczas gali wręczenia tytułów Małopolanin Roku oraz Człowiek Roku. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Ponad 800 nowych miejsc dla maluchów

W ciągu kilku lat miasto chce zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach o co najmniej 800. Zadania w budowę nowych placówek i modernizację już istniejących mogą liczyć na dofinansowane z rządowego programu Maluch+ na lata 2022–2029. Za realizację projektów mających na celu zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Ten DOM to będzie kosmos!

Przenośne planetarium, warsztaty kodowania i animacji poklatkowej, eksperymenty naukowe, a do tego obserwacje słońca przez bezpieczny szukacz oraz tworzenie mapy układu słonecznego. Brzmi kosmicznie? Tak właśnie będzie podczas nadchodzącego Dnia Otwartego Magistratu. Już jutro, 4 czerwca, zapraszamy na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i w jego okolice do wspólnej zabawy, nauki i zwiedzania!

Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

Wybrane kwestie projektowe linii tramwajowej do Mistrzejowic nadal wymagają wyjaśnień, dlatego zdecydowano, że odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Będą prowadzone w formule online. Pierwsze zaplanowane jest na poniedziałek, 12 czerwca.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Zwierzyńca

Trwa cykl spotkań dotyczących potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Ostatnie spotkanie już, 6 czerwca, zapraszamy na spotkanie mieszkańców Zwierzyńca. 

Rusza Krakowska Linia Muzealna

Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca po raz pierwszy w tym roku zostanie uruchomiona Krakowska Linia Muzealna. To znakomita okazja, aby wybrać się w podróż ulicami Krakowa historycznymi tramwajami. Tym bardziej, że MPK SA dla mieszkańców i turystów przygotowało w tym dniu wyjątkowy skład wagonów.

Umowa na zagospodarowanie terenu po byłym KL Plaszow podpisana

W piątek, 2 czerwca podpisano umowę między Muzeum KL Plaszow w Krakowie i firmą RE-Bau sp. z o.o. na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Plaszow.