Nagrody dla aplikantów

Sekretarz Miasta Krakowa Antoni Fryczek oraz komendant Straży Miejskiej Adam Młot wręczyli dziś nagrody i upominki strażnikom, którzy swoją postawą zasłużyli na słowa uznania, a ich zachowanie powinno być wzorem do naśladowania. Miła uroczystość odbyła się w komendzie przy ulicy Dobrego Pasterza 116.

Nagrody dla aplikantów
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Nagrodzeni zostali:

Karolina – w dniu wolnym od pracy robiła zakupy. W pewnym momencie zauważyła mężczyznę, który ściągnął alkohol z półki, schował go do torby i szybkim krokiem wyszedł ze sklepu. Karolina ruszyła za nim w pościg i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów ujęła go.

Henryk –  w trakcie służby zauważył gęsty dym wydobywający się z okna pralni przy ul. św. Agnieszki. Gdy jeden z pracowników przekazał mu, że w środku znajdują się dwie kobiety, bez wahania – ryzykując własnym życiem – wszedł do budynku i do momentu przyjazdu strażaków starał się ugasić pożar.

Grzegorz – wracając do domu po służbie zauważył samochód jadący zygzakiem przez Rondo Mogilskie. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, podbiegł do pojazdu, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Ponieważ poczuł od kierowcy silną woń alkoholu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

pokaż metkę
Autor: Edyta Ćwiklik
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY