Dzięki pracy operatora monitoringu zatrzymano sprawcę potrącenia

Dzięki wielogodzinnej, żmudnej pracy operatora monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej Miasta Krakowa, zakończonej zidentyfikowaniem samochodu, który potrącił 22-letniego Kacpra, policja ustaliła, a następnie zatrzymała sprawcę wypadku.

Dzięki pracy operatora monitoringu zatrzymano sprawcę potrącenia
Fot. www.pixabay.com

Doszło do niego w nocy 29 grudnia 2018r. przy ulicy św. Gertrudy. Samochód marki Mercedes potrącił mężczyznę, a następnie odjechał, nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy.

W związku z tym zdarzeniem w centrum monitoringu wizyjnego straży miejskiej ruszyły prace polegające na wytypowaniu trasy samochodu przed wypadkiem i bezpośrednio po nim. Na obrazie z urządzenia zainstalowanego przy ulicy Dominikańskiej operator odnalazł mercedesa, ale pojawił się problem z odczytaniem numerów tablic rejestracyjnych pojazdu. Po analizie kolejnych zapisów ponownie odnalazł auto i odczytał wówczas tylko fragment rejestracji. Następnie rozszerzając obszar nagrań i korzystając z zapisu lepszej jakości zanotował praktycznie cały numer rejestracyjny poszukiwanego auta.

Wszystkie zgromadzone w tej sprawie materiały, łącznie z nagraniami z kamer, przekazano do dyspozycji I Komisariatu Policji w Krakowie. Na ich podstawie policjanci ustalili właściciela pojazdu, a zebrane dodatkowe informacje wskazały na jego udział w zdarzeniu.

3 stycznia br. policja zatrzymała 59-letniego właściciela mercedesa w jego miejscu zamieszkania.

Decyzją sądu, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pokaż metkę
Autor: MA
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY