Otrzymaliśmy 7 nowych radiowozów ekologicznych

W dniu św. Mikołaja,  na dziedzińcu Urzędu Miasta Krakowa Prezydent Jacek Majchrowski przekazał komendantowi Adamowi Młotowi 7 samochodów hybrydowych.

Otrzymaliśmy 7 nowych radiowozów ekologicznych
Fot. Edyta Ćwiklik

- Jak Państwo popatrzycie na historię, to od Światowych Dni Młodzieży straż miejska systematycznie zwiększa ilość swoich samochodów. […] Każdy samochód, który otrzymujemy w kolejnej transzy jest samochodem specjalistycznym, samochodem, który jest przystosowany do konkretnych przewozów. Dzisiaj przekazujemy straży 7 samochodów hybrydowych, a więc idziemy w tym kierunku, o którym zawsze mówiliśmy, to znaczy, że muszą to być samochody ekologiczne. Chcę powiedzieć, że doposażenie straży miejskiej jest jednym z zasadniczych elementów, o które dbamy, albowiem straż musi wykonywać swoje zadania, które stają się coraz bardziej specjalistyczne – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski w trakcie uroczystego przekazania nowych radiowozów.

- Przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować Panu Prezydentowi, dlatego, że dzięki jego życzliwości od lat jesteśmy wyposażani w sprzęt wysokiej klasy. W tej chwili uzupełniamy na bieżąco odchodzące ze służby samochody. Staramy się tam gdzie to jest możliwe inwestować w samochody niskoemisyjne, co jak widać udaje się z dobrym skutkiem. Te nowe pojazdy trafią do służby patrolowej i będą w ten sposób służyć naszym mieszkańcom – powiedział komendant Adam Młot odbierając nowe radiowozy. 

Auta będą  wykorzystywane do realizacji codziennych zadań w oddziałach: Podgórze, Krowodrza oraz Nowa Huta.  4 pozostałe pojazdy będą służyły w trakcie interwencji związanych z wykroczeniami ujawnianymi przez operatorów monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Samochody Hundai Iconiq zakupione zostały ze środków własnych Miasta z rezerwy celowej na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego. Całkowity koszt zakupu 7 radiowozów wraz z wyposażeniem wyniósł: 717 676,12 zł.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY