Uczniowie bezpieczni w drodze do szkoły

109 kontroli przeprowadzili strażnicy miejscy wokół krakowskich podstawówek w pierwszym tygodniu września. Zakończyli w ten sposób II etap corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  

Uczniowie bezpieczni w drodze do szkoły
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Funkcjonariusze pomagali najmłodszym uczniom w przechodzeniu przez przejścia dla pieszych, interweniowali wobec kierujących popełniających wykroczenia drogowe, zapobiegali spożywaniu alkoholu na terenach szkolnych oraz monitorowali ewentualną sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom nieletnim.

Patrole ujawniły 15 wykroczeń, w związku z tym nałożyły 4 mandaty karne, przygotowały 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyły 10 osób. Najwięcej nieprawidłowości dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz niestosowania się kierujących do znaków drogowych. 

Do końca października strażnicy ds. profilaktyki poprowadzą zajęcia w pierwszych klasach szkół podstawowych, w trakcie których przypomną dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze. W wybranych placówkach szkolnych zaprezentują przedstawienie profilaktyczne zatytułowane „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY