Bezpieczny początek roku szkolnego

Rejony 132 placówek oświatowych skontrolowali strażnicy miejscy w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Ujawnione drobne nieprawidłowości zostały już usunięte.  

 Bezpieczny początek roku szkolnego
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

 W ten sposób zakończył się pierwszy etap działań, mających na celu zapewnienie porządku w rejonach szkół, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

 W trakcie prowadzonych kontroli strażnicy zwracali szczególną uwagę na stan przejść dla pieszych, sygnalizatorów świetlnych, barierek, łańcuchów oddzielających chodniki od jezdni oraz boisk i placów zabaw.

Interweniowali wobec osób popełniających wykroczenia drogowe, zapobiegali spożywaniu alkoholu na terenach placówek szkolnych oraz wokół nich, monitorowali ewentualną sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom nieletnim.

 W drugim etapie akcji, przez pierwszy tydzień września parole będą pełnić służbę w rejonach szkół podstawowych oraz towarzyszyć dzieciom w bezpiecznym powrocie ze szkoły. Funkcjonariusze pomogą najmłodszym w przechodzeniu przez jezdnię, jak również będą reagować na przypadki nielegalnego parkowania pojazdów w pobliżu szkół.

 W ramach dalszych działań strażnicy we wrześniu i październiku będą prowadzić w klasach pierwszych szkół podstawowych zajęcia, na których przypomną dzieciom zasady zachowania na drodze. W trakcie lekcji wręczą wszystkim chętnym opaski odblaskowe, tak ważne w bezpiecznym poruszaniu się po zmroku.

Co prawda wakacje już za nami, jednak warto przypomnieć, że również w tym okresie strażnicy angażowali się w liczne zajęcia edukacyjne. Przeprowadzili ponad pół tysiąca lekcji w placówkach dyżurujących, ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa m. in. w czasie wolnym czy nad wodą.  Ponadto organizowali i brali udział w kilkunastu imprezach dla dzieci i młodzieży m.in. w: Olimpiadzie sportów nietypowych , Turnieju strzeleckim , Pikniku Pogromców Bazgrołów, Imprezie w Com Com Zone czy ICE Kraków.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY