Podziękowania za wzorową interwencję

,,Proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku oraz uznania za odwagę i determinację, które przyczyniły się do ujęcia niebezpiecznej osoby” – powiedział komendant Adam Młot wręczając dziś pracownikom firmy Solid Security oraz strażnikom miejskim listy gratulacyjne i dziękując im za zaangażowanie oraz sprawną i skuteczną akcję.

Podziękowania za wzorową interwencję
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

21 czerwca br. strażnicy miejscy wraz ochroniarzami firmy Solid Security ujęli mężczyznę zaczepiającego dzieci w centrum Krakowa. 

Pisaliśmy wtedy:

„Do zdarzenia doszło przed południem przy ulicy Kurniki. Obsługa sklepu spożywczego wezwała ochronę, w związku z awanturującym się mężczyzną, który zaczepiał przebywające tam dzieci.

Gdy ochroniarze zjawili się w sklepie, okazało się, że mężczyzna już wyszedł i wsiadł do czekającego na przystanku autobusu. Dosiadł się do kilkunastoletniej dziewczynki, uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. Kiedy ochroniarze weszli do środka dziecko było przerażone, miało łzy w oczach. Wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz.

Wtedy pojawili się strażnicy miejscy. Zaopiekowali się dziewczynką, uspokoili ją. Dowiedzieli się, że mieszka poza Krakowem i ustalili numer telefonu do jej ojca. Ten poinformowany o zdarzeniu zapewnił, że przyjedzie jak najszybciej na miejsce, by zabrać córkę. Po kilkunastu minutach dziecko trafiło pod jego opiekę.

W tym czasie ujęty mężczyzna wyrwał się pracownikowi ochrony i zaczął uciekać. Jeden ze strażników ruszył za nim w pościg i po chwili, z pomocą ochroniarza, obezwładnił go. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przekazany policji”.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Edyta Ćwiklik
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY