Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem straży miejskiej

W tym szczególnym dniu wzięliśmy udział w biało-czerwonej sztafecie RMF FM, która w drodze z południa na północ Polski zatrzymała się w Krakowie. Komendant Adam Młot odebrał flagę przy Tauron Arenie i przewiózł ją radiowozem na Błonia. Tam przekazał flagę naszej znakomitej pływaczce Otylii Jędrzejczak. 

Byliśmy również w centrum miasta, gdzie zabezpieczaliśmy udaną próbę pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Ponad 2-kilometrową biało-czerwoną flagę rozwinięto od Barbakanu do Wawelu. Nasi funkcjonariusze czuwali nad spokojem i porządkiem w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem straży miejskiej
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto wprowadzone na mocy ustawy z 2004 roku. Polska jest jedynym państwem, które ma dwie flagi – jedną z orłem, a drugą bez. W kraju wywieszamy biało-czerwoną, ale przedstawicielstwa dyplomatyczne za granicą posługują się flagą z godłem państwowym na górnym, białym pasie.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie

W naszym mieście flagi pojawiły się na budynkach użyteczności publicznej i na miejskich placach. Na budynkach miejskich eksponowane są także flagi miejskie: biało-niebieskie, miejskie tramwaje i autobusy wyjechały na ulice udekorowane biało-czerwonymi i biało-niebieskimi chorągiewkami.

W dniach 1, 2 i 3 maja kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska–Wielicka i TAURON Arena Kraków będą iluminowane na biało i czerwono.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Zaborski
Podmiot publikujący: Straż Miejska
Zobacz także
Ważne
986
bezpłatny
numer interwencyjny
Warto zobaczyć
POLECAMY